Nietypowe chmury nad Śląskiem

Kategorie: 

Nad Śląskiem zawisły chmury nietypowego rodzaju. Meteorolodzy nazywają je Cirrostratus. Według nich składają się one głównie z kryształków lodu. Ich obecność moze pobudzać tworzenie się zjawisk typu halo słoneczne i księżycowe. 

 

Chmury przybierają czasami bardzo niesamowite kształty, na nagraniu widać ja ułożyły się w paski. Chmury te towarzyszą nadejściu frontu ciepłego lub zimnego. 

 

 

Źródła: 

http://www.youtube.com/user/TheUkaszPL

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cirrostratus

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nonkonformistka

bubi - oglądałam filmik kilka

bubi - oglądałam filmik kilka razy klatka po klatce, za każdym razem coś w rodzaju czarnej plamy pojawiało się w różnych klatkach-sekundach, powiedzmy w 15 sekundzie, ale próbując zobaczyć po raz kolejny w tej samej sekundzie już jej nie było. itd. przemykająca czarna plamka pojawia sie za każdym razem w innej sekundzie - klatce - a także w różnych miejscach na planie filmiku, przemyka raz z góry na dół, raz po ukosie, raz z prawej do lewej ???? być może to jakaś charakterystyczna cecha dla nagrywających urządzeń cyfrowych - a ja taka niedouczona...mam nadzieję, że ktoś pokusi sie by to sprawdzić i może wyjaśnić!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

 tak mi przyszło do głowy, że

 tak mi przyszło do głowy, że wypatrywanie UFO przypomina obserwowanie szprych mknącego roweru...
 Uświadomic sobie nalezy, że percepcja wzrokowa człowieka nie nadąża za rejestracja świadomą takich szybkości...
 I zalecałbym powściagliwośc do tych zjawisk, bo one nie wnoszą od tysiącleci nic noiwego po za tym, ze zwiastują śmiecionosne żniwa...
 Nigdy nie było inaczej...
 I lepiej by było, żeby ich w ogóle nie było widać....żeby ich w ogóle nie było... Sad

Portret użytkownika kokos

CZłowieku !! Posrało Cie.

CZłowieku !! Posrało Cie. Skąd pomysł ze kosmici maja szprychy w kołach. Nawet nasza rasa juz z tego odchodzi (wyjatek jednośladowe pojazdy). Raczej sie trzeba skupić na załamaniach światła to by moglo wskazywać ze coś tam moze być. Kolejna anomalią moze byś zniekształcona percepcja czasu. Pewne struktury nie podlegaja znanym nam prawą fizyki. Pomyśl zanim coś palniesz bo łatwo sie mozna skompromitowac, a juz znacznie trudniej odbudować swoj "image" Pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... no nie... z wrażenia

... no nie... z wrażenia pisac nie mogę...
Skończyłeś już podstawówkę..?. Czy ja mówię o szprychach w Ufo...?
 jakie "anomalne zniekształcenie percepcji czasu"...?  Posrało cie? A cóż to za nowy naukowy ekstrement...?
Nieznane prawa fizyki...?
 Prawa fizyki sa jednolite dla całego Wszechświata...i są znane od poczatków...
 To, że ciebie idioci uczyli, że nie, lub czytałeś idiotyczne lektury to jest twój poważny problem... Bo z wiedzą jesteś w głębokim anusie...pozdrawiam
A mój image ... będzie jak jest... a jak nie to też będzie...jaki jest...
 
"Nieznane prawa fizyki są  ekstrementem umysłowym głupców zajmujących się usiłowaniem zrozumienia otaczających zjawisk"...AMR

Portret użytkownika Fila

Wg mnie jest to atlocumulus

Wg mnie jest to atlocumulus undulatus po,miedzy altocmulusem lenticularisem. Chmury takie powstaja na przedpolu gór przy wietrze typu halny, choc tez moga byc przed frontem chłodnym. Tytaj ułozenie jest równoległe do pasma beskidów, więc wskazuje to na ruchy falowe powietrza po przejsciu przez bariere górską.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... straszny z ciebie

... straszny z ciebie uparciuch... Oczywiście masz rację... Nie wiem ile latek sobie liczysz... ile lat oglądasz niebo, ale ja stary wędrowiec po górach  i żeglarz po wodach z głową w chmurach od dzieciństwa ....nie pamietam takich chmur.... tak często...
 Jak sądzę, Ty też masz pewien problem z precyzyjnym zakwalifikowaniem tego "chmurnego" zjawiska... "Niby pies... niby wydra... a tak naprawę przypomina hipopotama...." 

Portret użytkownika Pio'76

od lewej mniej więcej w 3/4

od lewej mniej więcej w 3/4 wysokości kadru od 2 klatki 46 sekundy, w prawo, lekko w dół po linii światła na krawędzi chmur, do 11 klatki leci ptak. Na 5 i 9 klatce widać skrzydła. Ptaszek odleciał lekko poniżej połowy kadru z prawej strony. 21 i 22 klatka 47 sekundy coś leci z prawej do lewej. Mniej jednoznaczne niż w 46 sekundzie, ale nie wygląda na latający talerz Wink W miastach latają przede wszystkim ptaki. To nie żadna sensacja. Ja nic innego tam nie zdołałem zobaczyć.
Takie ptaszki latają po 60 km/h bez większego wysiłku. Sokół nawet dwieście kilkadziesiąt. A że to niewielkie obiekty, to w perspektywie mogą wydawać się odległe i wtedy musiałby być bardzo szybkie. Zależy jak zinterpretujemy niewiadomą z tego równania. Duże daleko i szybkie, czy blisko małe wcale nie tak szybkie.

Portret użytkownika Ulmus

Pio'76 napisał: 21 i 22

Pio'76 wrote:
 21 i 22 klatka 47 sekundy coś leci z prawej do lewej. Mniej jednoznaczne niż w 46 sekundzie, ale nie wygląda na latający talerz ;-)
Talerz, a niby dlaczego jakiś zaawansowany technologicznie latający  obiekt miałby przybierać kształ talerza? Może przypominać talerz, nie musi. To "coś" lecącego z prawej do lewej ptaka raczej także nie przypomina, jednak należy przyjąć, że to właśnie ptak i raczej tak jest w istocie. Dopiero gdy ktoś wykaże niezbicie, że to nie może być ptak - można zacząć rozważać inne opcje.

Portret użytkownika Kalina

Tak duuuuuuuuuuzo tu mowicie

Tak duuuuuuuuuuzo tu mowicie o opylaniu tym chemicznym gownem ale czy nie uwazacie, ze gdyby to mialo miejsce  a "ONI" widza doskonale co sadza a przede wszystkim ze wie o nich populacja nie zmieniliby taktyki i nie opylali nas noca? I tak wdychany noca gowno a okna nam tego nie filtruja?

Matka Polka

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... A myslisz... że noca nas

... A myslisz... że noca nas nie "opylają"...? Opylaja... opylaja... zwłaszcza miedzy 2-5 godziną. Nie robia tego zawsze... teraz jakby rzadziej...
 Sądzę, że samolotowe chemitrails jest uzupełnieniem... Obecnie wystrzeliwuje sie w jonsferę rakietki....( OK. 100 SZT/ TYDZIEŃ), które wybuchają na odpowiednim pułapie z tym troche innym gównem, a resztki tych rakietek spadaja i spalaja sie w atmosferze...
 Rakietki sa bardziej ekonomiczne, gdyz nano-gówniana galareta może byc spręzona do 100 atm.. ( wiecej pomieści) niż w samolotach gdzie to gówno  spręża sie do ok. 6 atm)
 Po za tym... nie ma świadków... pilotów.... smug chemicznych... i takie tam..
 Tylko "halo" jest coraz częstsze...
 Lemingom tłumaczy sie to "zwiekszoną aktywnościa meteorytów"... lub zbliżaniem się "wielkiego obiektu kosmicznego ( np. NIBIRU)"
Dla świadomości: Chemitrale nie maja wyłącznie celu trującego... To uniwersalny program zwiekszający potencjał energetyczny pomiedzy Ziemnia i niebem stanowiący specjalny dopalacz energetyczny HAARP-a i tym podobnych....

Portret użytkownika Redi

a zastanawiałaś się Kalina że

a zastanawiałaś się Kalina że randap jednym roślinom( naturalnym) szkodzi a innym ( genetycznie modyfikowanym ) nie szkodzi, może z ludzmi jest tak samo? przecież ludzie też mogą różnie reagować na substancje chemiczne, mamy różne grupy krwi a co ciekawe jest pewna grupa ludzi niewielka ok. 1% do której należą rody królewskie, elity itp. może im nie szkodzi chemia rozpylana z samolotów tak jak kukurydzy GMO.

Portret użytkownika Ulmus

Kalina, nie błądzisz, raczej

Kalina, nie błądzisz, raczej nie myślisz odpowiednio wnikliwie. Pomyśl - jesli to robią - nie mają antidotum? Odpowiednia suplementacja, czy coś w stylu szczepień. Jeśli masz dostęp do najnowszych osiągnięć w dziedzinie chemii, biologii, medycyny, itd. mając "pod sobą" najnowocześniejsze labolatoria z najbardziej wyedukowanym personelem jaki tylko można sobie wyobrazić - czy przygotowanie odpowiedniego antidotum dla czegoś co w tych labolatoriach powstało - będzie dużym problemem? Jak myślisz?

Portret użytkownika Kalina

Wiecie zainteresowaliscie

Wiecie zainteresowaliscie mnie tym i to bardzo znalazlam strone ktora naprawde jest bardzo informatywna. http://contrailscience.com/about/.
Wstaje wczesnie do pracy i obiecalam sobie , ze przy kazdej ladnej pogodzie bede prowadzic dzienniczek. Wedle jednej tam animacjii nad miejscem ddzie mieszkam jest az roj tego! Na moje szczescie cala moja rodzina jest zdrowa nie ma jakis szczegolnych przypadkow chorob. Dzisiaj ok 7:15 niebo czyste. Jak chcecie to moge was informowac kazdego dnia to mnie jakos zdopinguje zeby byc skrupulatnym! Zycze milego dnia.

Matka Polka

Portret użytkownika Ulmus z innego kompa

No nie mogę - czyżbyś była

No nie mogę - czyżbyś była kolejną osobą pokroju spottera, juszki, bolka i innych (a może to góra dwie, trzy osoby z różnymi nikami?), rozważającą możliwość istnienia chemtrails w odniesieniu do smug?? Smile Smugi nie są jakąkolwiek przesłanką, gdyż na różnych wysokościach, a nawet czasem na tych samych panują różne warunki atmosferyczne sprzyjające lub nie - tworzeniu się contrails, które mogą utrzymywac się całymi dniami. Mam nadzieję, że nie będziesz wrzucać wszystkich do jednego worka i oceniać ich opinie przez pryzmat smug? Smile Spróbuj odpowiedzieć na poniżej przytoczony mój post, na który nie odpowiedział dotąd ŻADEN przesmiewca, zwolennik naiwnej teorii próbującej lansować tezĘ, iż ABSOLUTNIE NIEMOŻLIWE JEST ABY KTOKOLWIEK CHCIAŁ TRUĆ NAS Z POWIETRZA LUB ZASIEWAĆ CHEMICZNE CHMURY W INNYM CELU. To niestety jest możliwe. Spróbuj podać kontraargumenty, proszę:
 
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szwedzka-polityk-twierdzi-ze-cia-rozpyla-toksyny-nad-szwecja#comment-89143
 
Jeśli po kliknięciu w link nie pokaże się mój post (jestem Ulmus), to ustawcie sobie stronę tak, by wyświetlało się 70 postów na jednej stronie, mój wpis jest pięćdziesiąty siódmy. Jeszcze nikt twierdzący, że chemtrails nie może istnieć - ni słowem nie zabrał głosu w obliczu argumentów, które zawarłem w tekście.
 
Pozdrawiam wszystkich - Ulmus (klikający z innego kompa, na którym w systemie nie ma hasła, a ja go w głowie nie mam - dlatego piszę jako "gość")

Portret użytkownika Kalina

No Ulmus jestes jestes nik

No Ulmus jestes jestes nik Cie nie wykasowal sa wszystkie Twoje komentarze. Prosze Cie to Ty mnie nie wrzucaj do jednego worka z kimkolwiek! W necie siedze juz od 1999 roku zaczelam projektowac strony do internetu. Przez tyle lat moge jedynie stwierdzic, ze internet ma dwa oblicza! Moze byc bardzo przydatny albo moze cie powaznie skrzywdzic. Do kazdej sprawy podchodze z otwarta glowa. I jako fryk od reklamy najpierw patrze co robi konkurencja. Nie jestem astronomem astrologiem naukowcem jakiejkolwiek dziedziny nie mam rodziny w CBA ani w CIA nie jestem pracownikiem NASA i w ogole jestem zwyklym robakiem ale dostalam rozum ktory staram sie rozkrecic chociaz o 1% wiecej! Lubie sluchac czytac i porownywac. Staram kozystac z natury. Jestem poszukiwaczem! Czy kiedys odnajde odpowiedz na moje pytania- nie wiem! Kto pyta nie bladzi. Juz od dawna nauczylam sie patrzec na internet przez sito! Jakby przesiac te wszystkie informacje to mielibysmy jedynie jakis procent prawdy! Ale w kazdej plotce jest troche prawdy!!!  Pozdrawiam!

Matka Polka

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem