Niesamowite ujęcia hawajskich wulkanów

Kategorie: 

Powyższe nagranie zostało wykonane przez mieszkańca Hawajów, QT Luong, który poświęcił wiele godzin na fotografowanie niesamowitej przyrody tych pacyficznych wysp wulkanicznych. Udało mu się uchwycić niesamowite ujęcia erupcji wulkanów.

 

Zdjęcia do tego filmu zostały nagrane w latach 2011/2013 w Hawaii Volcanoes National Park. Wypływy lawy jakie udało się uchwycić są wprost niesamowite. Widać też, że zdjęcia były robione dobrym sprzętem odzwierciedlającym bardzo wiele szczegółów i piekielną kolorystykę.

 

Na nagraniu znajdują się wulkany Kilauea oraz Mauna Loa, który jest jednocześnie największym aktywnym wulkanem świata. To właśnie jego sprawką jest spotkanie rozgrzanej do czerwoności lawy z wodą Pacyfiku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zibi

My się kompletnie nie

My się kompletnie nie zrozumieliśmy tu nie chodzi żeby włazić do wulkanu a to że wulkany sięgają do ponad 5 kilometrów n.p.m i wyrzucają popiół z lawą na kilka kilometrów i przy wietrze w chmurach roznosi się na tysiące kilometrów opada na ziemię niszczy wszystko co żyjące łącznie z ludzmi,wdychanie takiego popiołu do płuc powoduje choroby takie jak rak itd,na razie wysadziło 429 wulkanów w ciągu trzech lat i dalej wysadzają,przyjdzie moment że ziemia będzie w takim kokonie szara duszna zimna z braku dostępu do słońca,myślę że tak wyginęły dinozaury i tyle w temacie, zobaczymy dalej co będzie,widzisz ten czerwony krzyżyk i ziemie,wulkany to jeden  z powodów dlaczego to wstawiłem

Portret użytkownika Pulsar

@zibi Nie przesadzaj. Owszem,

@zibi
Nie przesadzaj.
Owszem, wulkany mają swą potęgę, ale to człowiek wlazł na ich teren, więc nie dziwota że zgarnia na siebie ich działania.
Podobnie zresztą się ma do rozlewisk rzek w Polsce. Ludzie przez ostatnie kilkadziesiąt załatwiali sobie pozwolenia na budowę domu na starych zalewiskach rzek, bo za ich życia rzeka nigdy tu nie zalewała, i powstawały całe wsie, a tu przyszła powódź tysiąclecia i zalała wszystko...
A co do wulkanów i ich działaności...
Gdyby nie ten popiół, to nie było by żyznej gleby, - gdyby nie ten popiół to nie było by chmur i opadów deszczu - więc nie było by bujnej dzungli, która właśnie rośnie na żyznej ziemi i deszczu.
Ziemia i jej system doskonale sobie radzi z pyłami wulkanicznymi.
Gdyby nie popiół wulkaniczy to nie miał byś przepięknych wschodów i zachodów słońca w kolorze czerwieni.
 

Portret użytkownika Pulsar

Mordercze ? Chyba dla

Mordercze ?
Chyba dla głupków, którzy się tam pchają. Widzałeś żeby jakieś zwierze się pchało do krateru lub na rozlewisko gorącej lawy ?
A anomalii wulkany nie tworzą. Są częścią natury. Anomalie to tworzy sam człowiek.

Portret użytkownika Pulsar

@P.WALKER Skoro jak

@P.WALKER
Skoro jak twierdzisz - "sa organizmy ktore sie rozmnarzaja w temperaturze dopiero 100 stopni." - a temperatura lawy dochodzi do 1350-1400 °C, to według Ciebie jest to idealne środowisko do zycia ?
Nawet najbardziej superekstremalne termofilne baktere by tu nie przeżyły. Pozatym, to o czym piszesz występuje w środowisku wodnym na dnie oceanów w kominach hydrotermalnych, a nie na suchym lądzie.
 Minie chodziło o to, że żadne lądowe zwierze nie pcha się samo do takiego żaru, a głupi człowiek tak.

Portret użytkownika leming pospolity ;)

Czytając Twoje komentarze

Czytając Twoje komentarze naprawdę można mieć takie wrażenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Analfabetyzm - to drugie sensowne stwierdzenie w tym przypadku,ale widocznie to zostało już przez lekarzy wykluczone - powodzenia w leczeniu tasiemca ... może zmiany w Twoim "muzgu" nie są nieodwracalne i z czasem znowu nauczysz się POPRAWNEJ POLSZCZYZNY ... o ile kiedyś takie zdolności wogóle posiadałeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem