Niepotwierdzone informacje o zgrupowaniu wojsk USA na granicy Jordanii z Syrią

Kategorie: 

Według nieoficjalnych informacji armia USA może szykować się do operacji w Syrii. Trwa już gromadzenie oddziałów koniecznych do przeprowadzenia interwencji. Wiadomo o tym dzięki przeciekom ze źródeł jordańskich.

 

Według doniesień w ciągu ostatnich kilku godzin grupy wojskowych, szacowane na setki osób, zaczęły się gromadzić w pobliżu znajdującej się w północnej Jordanii miejscowości Al-Mafraq , która przylega do granicy z Syrią.

 

Według jednego z jordańskich wojskowych, który chce pozostać anonimowy, widziano setki żołnierzy, którzy posługiwali się językiem innym niż arabski.

 

Ruchy wojsk obserwowano w tym obszarze w ciągu ostatnich dwóch dni. Polegało to głównie na kursowaniu wojskowych kolumn transportowych z tego miejsca do bazy lotniczej imienia króla Husajna znajdującej się 10 km od granicy z Syrią.

 

Komentarz ZnZ:

Sensacyjne informacje o formujących się oddziałach w okolicy syryjskiej granicy zbiegają się w czasie z oficjalnym zakończeniem wojny w Iraku. Może się tak okazać, że postawienie przysłowiowego stempla przy dokumentach dotyczących Iraku spowoduje wyznaczenie nowego celu, co z logistycznego punktu widzenia powinno nastąpić raczej prędzej niż później. Mimo to, że przeniesienie zainteresowania USA na Syrię targaną wielkimi problemami wewnętrznymi wydaje się być racjonalne zwracamy uwagę na to, że powyższa wiadomość nie jest w żaden sposób potwierdzona i może być elementem kampanii dezinformacyjnej mającej przykryć coś, co ma pozostać w ukryciu. Przekonamy się w najbliższych dniach czy to tylko przysłowiowa wrzutka czy też po prostu realna zmiana kierunków działania. Może to mieć też na celu zamknięcie jednego z potencjalnych frontów przyszłej wojny z Iranem. Czas pokaże.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika roobaczek

Jaki wojskowy, jaki dorosly

Jaki wojskowy, jaki dorosly człowiek określi dzisiaj angielski jako -,,język inny niż arabski". Można nie mówić po angielsku ale każdy ten język rozpoznaje. To albo ściema albo jakaś inna nacja, niż Amerykanie. Może to był jakiś mniej znany język? Uśmiałbym się gdyby tam ,,nasi" działali. Podczas arabskiej wiosny ludów podobno też się udzielali, tylko bez rozgłosu. Oczywiście to tylko takie moje gdybanie.

Portret użytkownika andd

Miasto jest przy granicy,

Miasto jest przy granicy, przecież tam jest pustynia, a nie góry i lasy i nie okopią się 100 m od niej, wykorzystują zapewne miejscową infrastrukturę, jeśli to prawda oczywiście, choć sa informacje iż na granicy tureckiej też jest ruch

Portret użytkownika UFO z Bray

Moj znajomy informatyk (Deel

Moj znajomy informatyk (Deel Cherrywood -Dublin) po glebszej whiskey opowiadal mi, ze w jego pracy bardzo czesto pozwala sie na kontrolowane wlamania hakerskie by przesledzic uzywane najnowsze techniki komputerowych wtargniec.. W tym kontekscie utrata dwoch dronow to niewielka cena za supernowoczesne wytrychy wojny elektronicznej. Pozdrawiam wszystkich

Portret użytkownika NewWorldObserver

Trzeba było dorzucić jeszcze

Trzeba było dorzucić jeszcze dokładny adres delikwenta (postcode i ulica) - po co ta zabawa i uprzykrzanie życia kolegom agentom ? Może z użyciem technik nieco bardziej zaawansowanych niż tzw."głębsza whiskey" wyciągną z niego ciekawsze informacje ?! Mam nadzieję,że Twój znajomy nie wyciągnie z kolei czegoś innego w najbliższym czasie !  ;)Pozdrawiam myślących logicznie !!!

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Vanga krzyknęła kiedyś:

Vanga krzyknęła kiedyś: "...NIE, jeszcze nie upadła Syria" w odpowiedzi na pytanie o koniec współczesnego świata.

Kluczem do sprawy jest Syria, a nie Iran.
Iran może popełnić błąd gdy opowie sie po stronie Syrii i wyśle tam wojsko z odsieczą.

To da propagandzie wojennej argument do medialnej nagonki; potem ludziska emocjonalnie poprą 'sprawiedliwych' z NATO; a jak już poprą to legitymacja do "obrony syryjskiej demokracji" gotowa.

...a Rosja już dawno dogadała się z NATO w sprawie podziału łupów na bliskim wschodzie, bo ruska bezpieka i amerykańska to ten sam naród wybrany.
Nigdy nie zapomnijcie, że żydzi uprawiają ten zawód od czasów babilońskich i opanowali wszystkie zachodnie bezpieki. Pamiętajcie, że Katyń to efekt pracy takiej właśnie bezpieki; że Beria był tym kim był, że jego przydupas Światło (Fleischfarben)
też był 'z rodziny'.

Polskę Niemcy i Rosja podzieliły miedzy siebie przed wrześniem 39; mimo, że miały sprzeczne interesy wojenne.

Syria jest w podobnej sytuacji.

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Tak, masz rację, nie liczą

Tak, masz rację, nie liczą się, ale dobre wrażenie wciąż trzeba sprawiać, bo ludzisków jest ciągle zbyt wiele by ich w razie czego opanować.
Po depopulacji będzie inaczej (dla nich łatwiej).

A co do Pana Diabła - jeśli już to wybrany przez Enlila, a ten Dwurożycem nie był (no chyba żeby uznać, że jako Smok miał dwurogą koronę, ale to i tak nie czyni z niego Diabła).

Z mojego punktu widzenia z tym 'wybraniem' jest jeszcze prostsza sprawa - zauważ, że zaczęło się gdy Mojrzesz ukradł Arkę z góry Horeb. Mojrzesz, inaczej Echnaton, a jeszcze inaczej Jussuf ben Juja (jeśli dobrze pamiętam) miał obsesję jedynego Boga, którego nazywał Atonem (Atomem, czyli 'jedynym niepodzielnym'). Mojrzesz nie jest bowiem imieniem ale tytulem królewskim i oznacza 'namaszczony (olejem/smoczym sadłem)'. Jako Wielki Rządca Egiptu (po ojcu Juji) i vicefaraon miał dostęp do wszystkiego, w szczególności do ludzi własnego plemienia które ok 400lat wcześniej skierował do egiptu jego przodek.

...no i tak się to zaczęło... a skończyło dynastią żydowską na tronie faraonów, rozpoczętą przez jego córkę Tuth-An-Amon, która zmarła przy drugim porodzie. ...ale to już inna opowieść.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem