Niemieccy deputowani zatwierdzili ustawę o eutanazji

Kategorie: 

Bundestag przyjął kilka dni temu ustawą, która umożliwia dobrowolne wycofanie się z życia. Za przyjęciem ustawy głosowało 360 posłów, a przeciw - 233, donosi Associated Press.

 

Dla Niemców eutanazja jest szczególnie delikatną kwestią, ponieważ wcześniej jej zatwierdzenie wiązało się z rządami nazistów, a życie straciło ponad 200 tys. osób… (głównie niepełnosprawni i chorzy psychicznie).

 

Nowe prawo wymaga, aby obywatele, w tym krewni nieuleczalnie chorych, mieli prawo do „eutanazji indywidualnej z altruistycznych pobudek". Inaczej czyn ten będzie zagrożony trzyletnią karą więzienia.


Nowe prawo wspiera Angela Merkel i przedstawiciele różnych partii w Bundestagu. Brigitte Zypries, minister sprawiedliwości Niemiec, skrytykowała niejasności prawne tej ustawy i zapowiedziała, że zaskarży ją do Trybunału Konstytucyjnego.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika opętana wróżka

Eutanazja to nic innego jak

Eutanazja to nic innego jak przedawkowanie środków uspokajających. Gdyby owe lekarstwa udostępnić w aptekach bez recepty nie trzeba było by rokręcać kolejnego biznesu. 
Jest jednak ryzyko że człowiek taki obudzi się w spalarce albo trumnie. Najlepsza eutanazja to śmierć z głodu, podobno człowiek umiera tak samo(w śnie) wynika to z biologi człowieka.  

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ktoś musi na tych pasożytów

Ktoś musi na tych pasożytów niemieckich robić. A przecież stary trzęsący się 90-letni SSman nie będzie zapie*dalał na niemieckie PKB więc lepiej się go pozbyć wmawiając mu żeby się zabił a jego miejsce zajmie młody, zdrowy byk z Afryki który będzie pracował dla starych faszystowskich koncernów za 1/5 tego co Niemiec.

 

Portret użytkownika Arcanum

Wszystko się zgadza, tylko

Wszystko się zgadza, tylko jest jeden problem.  Ten byk ma p r a c o w a ć? Smile Znaczy się będzie wykonywać regularnie fizyczną lub umysłową czynność 8h dziennie jak przykładny obywatel Arabii Niemieckiej i w zamian za którą otrzyma wynagrodzenie?

Portret użytkownika Prawda boli

Będzie jak z leczeniem

Będzie jak z leczeniem bezpołodności po wprowadzeniu in vitro. Po co leczyć jak można zrobić in vitro.
Leczenie to koszty oraz niepewny wynik, a in vitro to łatwe i szybkie pieniądze.
Po co leczyć chorego czy zmniejszać jego ból jak można doprowadzić go do takiego stanu że będzie chciał i popełni samobójstwo. Tak jest przecież taniej a leczenie opłaca ubezpieczalnia. Oczywiście bogacze oraz "elity" będą płacić za leczenie więc będą żyć długo w zdrowiu i dostatkach.

Portret użytkownika LH

Głupiś jeśli nie widzisz

Głupiś jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy odejściem w łóżku po zastrzyku a skakaniem z mostu. Trzeba najpierw być parę razy na krawędzi lub widzieć osoby na krawędzi w trakcie ciężkiej choroby by to zrozumieć gimbazo. W Polskim prawie jest obowiązek życia skoro nie ma prawa do własnej decyzji o eutanazji w cywilizowanych warunkach. A wszystko przez przestarzały judeochrześcijański światopogląd.

Portret użytkownika Anuradha

Ciekawe czy ci, którzy to

Ciekawe czy ci, którzy to wymyślili wzięli również siebie pod uwagę, a przecież też się zestarzeją i zniedołęznieją. Rzadko który chory chce z powodu choroby i cierpienia z nia związanego odejść z tego świata, więc przypuszczam, że rządzący zrobia wszystko, aby nie być na takiej "liście". Każdy się boi śmierci, ale ci, którzy zadaja ją innym, bez względu na intencje, boja sie najbardziej. Z kolei lekarze maja pełne pole do działania, bo komu zechcą wystawia taką diagnozę, aby pasowała do ich wyroku.

Portret użytkownika MaXKolanko

Ludzie jesteście śmieszni. W

Ludzie jesteście śmieszni. W naszych czasach medycyna jest w stanie podtrzymywać funkcje życiowe gdy ciało wręcz gnije. Osobiście wielekroć widziałem jak na utrzymanie przy życiu ludzi którzy nie mają szans na samodzielne przeżycie kilku godzin wydaje się kwoty za które można by leczyć dziesiątki takich którym by to pomogło. Uporczywa terapia jest wręcz standardem w tym kraju bo nikt nie chce decydować o jej zakończeniu. Nikomu nie życzę by gnił od środka nie mogąc decydować czy tego chce.

Portret użytkownika ordynator szpitala wojskowego

Solisz głodne kawałki..

Solisz głodne kawałki.. Odłączenie od aparatury w wyjątkowych sytuacjach nie następuje ( np podczas rokującej ciąży) Generalnie pozwala się umrzeć tym, co nie rokują nadziei na przeżycie.
Podaj statystyki dzięciole lepiej a nie powielaj eutanazyjnej żydowskiej propagandy śmierci.
Chodzi wyłącznie o kasę z NFZ...
Ustanowienie prawa w tym temacie jak w wielu innych, to przygotowanie do legalnej eutanazji ludzi, bez ich zgody i zgody ich rodzin. I to jest NIEBEZPIECZNE!!
NIE MOŻNA DO TEGO DOPUŚCIĆ!!

Portret użytkownika Ogo Pogo

"Eutanazja indywidualna z

"Eutanazja indywidualna z altruistycznych pobudek".Majstersztyk słowno relatywistyczny.Tak, do czegoś takiego: sformułowania  nie wystarczy zwykła głowa.Potrzeba nieżle skręconej kiepeły.Pobudka Niemcy, pobudka z altruistycznych pobudek.

Portret użytkownika Waldorfus

Kultura kultu

Kultura kultu śmierci

Wyobraźmy sobie schorowanego człowieka, opuszczonego przez rodzinę, nie mającego przyjaciół, nieatrakcyjnego z wyglądu i sposobu bycia, czasami chorego psychicznie, i niekoniecznie starego: to oczywiście był przykład skrajny; dla lepszego naświetlenia problemu.
Ale co dalej: Leży on sobie w komercyjnym szpitalu, zarządzanym przez menadżera który płaci za utrzymanie owego pacjenta. Owemu menedżerowi podlegają ordynatorzy oddziałów, a im lekarze. Wszyscy ci inteligentni ludzie, pracując, martwią się przede wszystkim o swoje stanowiska i karierę; ta z kolei, zależy od ich przełożonych.

Szanowni Państwo – wystarczy tylko gest... W szpitalu ludzie rozumieją się bez słów; każdy wie co ma robić; nikt nikomu, nie będzie się narażał. Zresztą, jeżeli przyjdzie Wam do głowy moralność owych lekarzy, to przypomnicie sobie aferę łowców skór. To było już dość dawno, i zdaje się, za rządów lewicy; kiedy to we współpracy z lekarzami, z zastosowaniem środka o nazwie „Pawulon”, skracano żywot staruszkom i brano za to kasę od firm pogrzebowych.

Kto stoi za taką organizacją świata?
Lewica to jedynie narzędzia w rękach bractw masońskich z agendami Nowego Porządku Świata – NWO. A sami lewacy – bo to z ich inicjatywy powstają takie ustawy – ich propaganda, posługuje się argumentami – Skracając tym ludziom cierpienia, stajemy się bardziej etyczni. Przy okazji organizują nagonkę na Kościół, że ten jest zaściankowy, w swych staroświeckich poglądach. No, jest! Ale w tym przypadku i w wielu innych kwestiach bioetycznych ma rację. Akurat, tylko, w sprawie narządów do przeszczepów, Kościół katolicki jest podejrzanie nowoczesny... – ale to już jest temat na inną dyskusję; choć ma on wiele wspólnego z powyższym artykułem.

Pan Bóg wszystko doskonale nam zorganizował, a my chcemy go wyręczać. I co nam z tego wychodzi? Prawo do eutanazji to jest przede wszystkim, ogromne pole do nadużyć. A w kraju rządzonym przez lewicę, każdy nie pilnowany przez rodzinę, przyjaciół... „pacjent”, może się spodziewać wizyty..., właśnie takiej; atrakcyjnej pani z ko... – strzykawką.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Waldorfus

Oto to jej dusza

Oto to jej dusza najwspanialsza

Panie Corvus(!) – Gdyby tak człowiek wykorzystał wszystkie możliwości jakie Pan Bóg nam dał: rozum, który zdolny jest do ujarzmienia energii atomu; całej biochemii, jaka istnieje na naszej Ziemi; fizyki, mechaniki kwantowej... Gdyby tak człowiek chciał to wszystko wykorzystać w służbie Panu Bogu, zamiast przeciw niemu, wydając wszystkie pieniądze na zbrojenia, leki które na jedno pomagają a na drugie szkodzą – no bo przecież na nich jest niezły biznes. Prawda? Co by się stało jak by ludzie przestali chorować? Upadły by wasze lewackie koncerny farmaceutyczne! Ludzie stracili by pracę(!), i byście poumierali!!! – Panie  Corvus. Czy nie tak?!

A wy – lewicowcy – zawsze macie pretensje do Pana Boga w którego nie wierzycie; że wam czegoś nie dał. Co wy byście chcieli jeszcze mieć od Niego. Od razu chcieli byście lewitować?! Nie ma lekko: przed śmiercią trzeba się nauczyć pokory, i uwierzyć.

Pan Bóg wszystko doskonale nam zorganizował, a my chcemy jemu, przez swoją chciwość i skłonność do autodestrukcji własnego gatunku, wszystko jemu zepsuć. I jeszcze długo będziemy musieli poczekać; wiele wcieleń, wiele pokoleń, tak długo, aż nie zrozumiemy: Jak będziemy się nawzajem zabijać, to jako ludzkość, i tak do niczego nie dojdziemy.

Ta piękna Pani mogłaby żyć; gdybyście tylko – lewacy – uwierzyli wreszcie w Pana Boga, i zrozumieli: po co zrodziła was wasza matka Ziemia.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Corvus

Głupcze. Ta piękna pani

Głupcze. Ta piękna pani została zeżarta przez nowotwór, bo tak chciał twój bóg i nie ma to nic wspólnego z lewicą, prawicą, czy inną brednią.  I taka cierpiąca męki błagała wszystkie instancje po kolei z prezydentem włącznie o śmierć. O skrócenie potwornych cierpień - potrafisz to sobie w ogóle wyobrazić, czy umiesz jedynie onanizować sie treściami pseudoreligijnymi? - I wszędzie słyszała NIE. W 2 dni po wyroku sądu zmarła - nie wiadomo, czy ostatecznie zabił ją nowotwór, czy pomogła sobie sama w cierpieniu. Jeśli zmarła naturalnie, to dalej - to bóg tak chciał. Chciał, by umarła w mękach, a nie żyła. Twój bóg.
 

Portret użytkownika 85r

No ale jeśli ktoś ma rodzinę

No ale jeśli ktoś ma rodzinę to ona decyduje a nie lekarz.
Po za tym w niektórych szpitalach nie oficjalnie już wykonuje się eutanazje na ludziach w beznadziejnej sytuacji po przez np podawanie dużej dawki morfiny która doprowadza do śmierci. Tylko to trwa dłużej niż zwykła eutanazja.
Mój ojciec miał zawał, męczył się w szpitalu przez dwa miesiące będąc pod respiratorem, nie reagował na żadne bodźce, lekarze nie rokowali dobrze. jakoś los sprzyjał że jego katorga nie trwała dłużej i umarł pod dwuch miesiącach od zawału. Lekarze z tego co pamiętam podawali mu morfinę i to prawdopodobnie ona się przyczyniła to jego szybszego zejścia.
A sam przed zawałem mówił że jak będzie warzywem żeby mu pomóc w śmierci. Ale legalnie w polsce tego zrobić nie można.
Myśle że eutanazja jest potrzebna tylko trzeba ją tak uregulować prawnie żeby lekarze szarlatani takich jakich opisywałeś nie mieli możliwości działania. Chodź nie wiem czy w czasie NWO jest to możliwe.
A najwięcej o eutanazji zawsze mają do powiedzenia ludzie którzy nie spotkali się z taką sytuacja gdzie decyzje o eutanazji trzeba podjąć.
Prawo wymyślono po to by kontrolować niewolników. A to każda rodzina powinna decydować o losie swoich bliskich w chorobie jak i sam chory. A nie jakiś urzędnik czy lekarz.

Portret użytkownika Waldorfus

Milcząca większość No to

Milcząca większość

No to się Pan, ciężaru pozbyłeś – Panie 85r. A tak wielu ludziom, w jeszcze gorszym stanie, nawet z wieloletnimi śpiączkami udało się przeżyć i powrócić do życia. W tym mojemu ojcu, którego sam – po jego zawale – odprawiłem do szpitala, tam go dopilnowałem, dopytywałem lekarzy, a matce powiedziałem że im dużej będziemy tu stali, tym oni będą się o niego lepiej troszczyć. Nawet bez żadnych łapówek mój ojciec który jeszcze wcześniej przeżył i wyleczył raka prostaty, przeżył i ten zawał; po którym żyje już kilka lat.

Co do kwestii wspomnianej przez Pana – dobrej organizacji, aby nie było nadużyć. No to ja mam propozycję jak to zorganizować: Nad Każdym lekarzem i pielęgniarką niech lata dron z kamerą i czujnikiem spektrometrycznym składu chemicznego skierowanym na strzykawkę. Oprócz tego do głowy każdego lekarza będą podłączone elektrody aparatury kontrolnej, czy aby lekarz lub pielęgniarka nie są szarlatanami.

Panie 85r: to nie kwalifikacje lekarza decydują o tym czy daruje on życie człowiekowi, którego może zabrać do siebie jedynie Pan Bóg; o tym decyduje jeszcze system wartości lekarza jako człowieka, i jego sumienie. Ale jak dotąd nie wynaleziono ani sposobu, ani metod diagnostycznych, które mogły by stwierdzić nie jakim jest fachowcem, tylko jakim jest człowiekiem lekarz, albo pielęgniarka; bo widać – Lewicowcy –  czego można się spodziewać po waszych freudowskich psychologach szarlatanach: kogo dopuszczają do zawodu i pracy przy chorych bezbronnych ludziach. Ta wasza psychologia, jest funta kłaków warta.

Panie 85r: Każdy lekarz, pielęgniarka, który nie ma w sercu Boga, może być takim „szarlatanem”. Przy okazji odsyłam do słownika aby Pan dobrze zapoznał się z pojęciem terminu – szarlatan – i przy okazji nauczył się czytać; bo jak widać we wstępie Pańskiej wypowiedzi, nie za bardzo zrozumiał Pan końcową część mojej. Niech Pan ją jeszcze raz przeczyta, i pomyśli o swoim tatusiu, bo jak tak dalej pójdzie, to nawet pilnująca pacjenta rodzina, nie będzie miała wiele w tej sprawie do powiedzenia.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

A po co tyle zachodu?

A po co tyle zachodu? Wystarczy aby lekarz dostawał wynagrodzenie nie za leczenie, lecz za wyleczenie pacjenta. To samo z farmaceutykami... Zapłacisz jak lek wyleczy...
To samo z przemysłem... Koszty leczenia chorób zawodowych obowiązkowo pokrywa pracodawca..

Portret użytkownika 85r

Jesteś idiotą, pisałem że to

Jesteś idiotą, pisałem że to od rodziny powinna zależeć decyzja i samego poszkodowanego a nie lekarzy, urzędników czy księży . Twój przypadek był o wiele łagodniejszy od tego jaki miał mój ojciec. Zresztą z fanatykami religijnymi na takie tematy się nie dyskutuje oni są upośledzeni umysłowo w tej kwesti.
Ty masz do mnie pretensje że chciałem spełnić życzenie mego Ojca, jesteś fanatycznie religinym idiotą! Twoje życie polega na tym żeby zrobić dobrze jakiemuś bożkowi kosztem cierpienia ludzi.
I jak tu walczyć o wolność jak wszędzie matoły nakazujące co człowiek ma robić.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem