Niemieccy deputowani zatwierdzili ustawę o eutanazji

Kategorie: 

Bundestag przyjął kilka dni temu ustawą, która umożliwia dobrowolne wycofanie się z życia. Za przyjęciem ustawy głosowało 360 posłów, a przeciw - 233, donosi Associated Press.

 

Dla Niemców eutanazja jest szczególnie delikatną kwestią, ponieważ wcześniej jej zatwierdzenie wiązało się z rządami nazistów, a życie straciło ponad 200 tys. osób… (głównie niepełnosprawni i chorzy psychicznie).

 

Nowe prawo wymaga, aby obywatele, w tym krewni nieuleczalnie chorych, mieli prawo do „eutanazji indywidualnej z altruistycznych pobudek". Inaczej czyn ten będzie zagrożony trzyletnią karą więzienia.


Nowe prawo wspiera Angela Merkel i przedstawiciele różnych partii w Bundestagu. Brigitte Zypries, minister sprawiedliwości Niemiec, skrytykowała niejasności prawne tej ustawy i zapowiedziała, że zaskarży ją do Trybunału Konstytucyjnego.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika opętana wróżka

Eutanazja to nic innego jak

Eutanazja to nic innego jak przedawkowanie środków uspokajających. Gdyby owe lekarstwa udostępnić w aptekach bez recepty nie trzeba było by rokręcać kolejnego biznesu. 
Jest jednak ryzyko że człowiek taki obudzi się w spalarce albo trumnie. Najlepsza eutanazja to śmierć z głodu, podobno człowiek umiera tak samo(w śnie) wynika to z biologi człowieka.  

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ktoś musi na tych pasożytów

Ktoś musi na tych pasożytów niemieckich robić. A przecież stary trzęsący się 90-letni SSman nie będzie zapie*dalał na niemieckie PKB więc lepiej się go pozbyć wmawiając mu żeby się zabił a jego miejsce zajmie młody, zdrowy byk z Afryki który będzie pracował dla starych faszystowskich koncernów za 1/5 tego co Niemiec.

 

Portret użytkownika Arcanum

Wszystko się zgadza, tylko

Wszystko się zgadza, tylko jest jeden problem.  Ten byk ma p r a c o w a ć? Smile Znaczy się będzie wykonywać regularnie fizyczną lub umysłową czynność 8h dziennie jak przykładny obywatel Arabii Niemieckiej i w zamian za którą otrzyma wynagrodzenie?

Portret użytkownika Prawda boli

Będzie jak z leczeniem

Będzie jak z leczeniem bezpołodności po wprowadzeniu in vitro. Po co leczyć jak można zrobić in vitro.
Leczenie to koszty oraz niepewny wynik, a in vitro to łatwe i szybkie pieniądze.
Po co leczyć chorego czy zmniejszać jego ból jak można doprowadzić go do takiego stanu że będzie chciał i popełni samobójstwo. Tak jest przecież taniej a leczenie opłaca ubezpieczalnia. Oczywiście bogacze oraz "elity" będą płacić za leczenie więc będą żyć długo w zdrowiu i dostatkach.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem