Niemcy opracowali proste i opłacalne drukarki 3D do produkcji żywności

Kategorie: 

Nowoczesne drukarki 3D, tworzące trójwymiarowy skład produktów, były dotychczas trudne w obsłudze. Niemiecka firma Bocusini w celu skorygowania tej niesprawiedliwości opracowała urządzenia, z którym poradzi sobie nawet dziecko.

 

Drukarkę 3D trzeba tylko podłączyć do sieci. Aby wypełnić pojemnik z produktem, należy wybrać odpowiedni schemat, a po kilku minutach otrzymamy niebywały efekt, donosi portal Kedem.

 

Firma opracowała trzydzieści rodzajów wkładów z różnych produktów, od cukru począwszy, poprzez czekolady, słodkie galaretki, ciasta i marcepan, ser, ziemniaki puree i warzywa, a także mielone mięso. Oprócz półfabrykatów w postaci kwiatów i figurek, drukarka może tworzyć wzory i napisy na żądanie użytkownika.

 

Koszt drukarki wynosi 850 dolarów. Na razie wykupiono wszystkie dostępne egzemplarze za 30 tys. euro. Masowa produkcja urządzeń uruchomiona zostanie w przyszłym roku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Roki

Oczywiście że jest to gówno

Oczywiście że jest to gówno prawda a nie produkcja żywności. To jest składanie potraw z półproduktów, czyli zaawansowany robot kuchenny w którym możesz np. przygotować gotowy tort a nie np. ukręcić ciasto, ubić krem, itd. Nie zmienia to faktu że do wydrukowania takiego tortu musisz dostarczyć do maszyny mocno już obrobione składniki czyli otrzymasz gówniane żarcie z automatu...hahaha

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Powinni popracować teraz nad

Powinni popracować teraz nad trochę większą drukarką 3D, do której z jedej strony wpędzać się będzie żywą świnię, a z drugiej sterowana mikroprocesorowo głowica drukować będzie wędzoną szynkę, baleron, polędwicę oraz pasztetówkę i salceson. Po przełączeniu na inny program otrzymać można będzie rękawiczki ze świńskiej skóry.

Portret użytkownika Pulsar

Te drukarki 3D używane w ten

Te drukarki 3D używane w ten sposób to jakiś chory debilizm.
Kiedyś pastę spożywczą wyciskało się z tubki wprost do ust,... a dziś po między tubką a ustami wciska się drukarkę 3D... to jakieś chore... widać że bogatym snobom bije na dekiel i już nie wiedzą co wymyślić by urozmaicić sobie życie.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem