Niedobór wody doprowadził do masowej śmierci ryb w dolnej Wołdze

Kategorie: 

Niedobór wody doprowadził do masowej śmierci ryb w dolnej Wołdze. Susza, która nawiedziła kilka południowych rejonów Rosji, spowodowała straty w gospodarstwach rolnych i w rybołówstwie. W trudnej sytuacji znaleźli się mieszkańcy Wołgogradu, Astrachania i Kałmucji.

 

Wiaczesław Zwoliński, dyrektor Instytutu Badań Morza Kaspijskiego, stwierdził w wywiadzie dla Interfax, że z powodu suszy i niskiego poziomu wody mniejsze będą w tym roku zbiory roślin pastewnych. W rezultacie rosyjscy hodowcy, zdaniem Zwolińskiego, wyprodukują około 100 tys. ton mięsa mniej. Susza poważnie zagraża terenom zalewowym Wołga - Akhtuba.

„To nie jest tylko problem regionalny” - tłumaczy dyrektor instytutu. „Brak wody spowodował „katastrofalne szkody” w populacji ryb”.

„Można powiedzieć, że dolna Wołga zmaga się z problemami. Prawie 50 kilometrów sześciennych wody nie osiągnęło terenów zalewowych Wołga - Akhtuba. W rezultacie okoliczne jeziora nie były zaopatrzone w wystarczającą ilość wody, co spowodowało masowe śnięcie ryb. Wiele ryb, które zwykle migrowały do Morza Kaspijskiego, pozostały, zdaniem Zwolińskiego, w nadwołżańskich akwenach.

Przedsiębiorstwa rybackie w regionach, dotkniętych klęską, zaapelowały do rządu o wprowadzenie zakazu połowów ryb w dolnym biegu Wołgi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Quand même

Haha rzeczywiście zapełniasz

Haha rzeczywiście zapełniasz treścią ten portal. Tak głupi komentarz to na poziomie dzieciaka z podstawówki zabiegającego o bycie w centrum uwagi za wszelką cenę(głupotę). Treści merytorycznej zero a i stylistyka i ortografia na poziomie dziecka i to dwójkowego.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem