Niebezpieczne wzmożenie erupcji wulkanu Sinabung

Kategorie: 

Na Sumatrze nadal trwa duża aktywność wulkaniczna w obrębie wulkanu Sinabung. Informowaliśmy już o licznych ewakuacjach ludności, jakie były konieczne poprzednio. Z każdym dniem żywioł staje się bardziej niebezpieczny.

 

Lokalne władze rozszerzyły znacznie zakres prewencyjnych ewakuacji. Obszar w promieniu 4 kilometrów od krateru jest już pokryty grubą warstwą popiołu. Na dodatek trwa jego emisja wraz z gazami wulkanicznymi i chmura wznosi się już 7 km nad wulkanem.

 

Nikt już teraz nie zakłada, że ewakuowani szybko wrócą do swoich domów. To jednak poważny problem, bo zdecydowana większość mieszkańców tej okolicy to rolnicy. Jeśli utraca uprawy społecznościom tym może grozić głód. Obecnie czekają na nich jednak inne zagrożenia jak na przykład lahary, czyli spływ błota i materiału piroklastycznego, który porusza się wzdłuż zboczy stożka. Do takich zjawisk dochodzi teraz coraz cześciej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Michał

Ten cały szwindel z CO2

Ten cały szwindel z CO2 wynika z tego, że psychopaci u władzy szukają winnych swojej bliskiej zagłady. Kto winny? No przeciez nie psychopaci, którzy wywołują wojny, niszczą planetę i oszukują ludzi dla swoich srebrnikóów.

Portret użytkownika zibi

Wysadził wulkan który

Wysadził wulkan który zanieczyścił tyle co by rok jeżdziły u nich samochody, takie zanieczyszczenie a oni się śmieją takie debile ten świat spadł na pysk,wulkany doprowadzą do tego że ziemia padnie na kolana,przez ostatnie 3 lata wysadziło 395  wulkanów, czy to jest śmieszne

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem