Naukowiec ostrzega, że pęknięcia ziemi w Uttar Pradesh należy monitorować

Kategorie: 

Długie szerokie pęknięcia obserwowane w kilku miejscach na polach doliny Gangesu, mogą być spowodowane ruchem masywnego granitowego ciała pod ziemią, twierdzi indyjski naukowiec.

 

 "To jest mój szczery apel do rządu Indii, aby monitorować aktywność sejsmiczną w obszarze zanim dojdzie do poważnego kataklizmu" powiedział Ramesh Singh, który intensywnie bada sejsmikę w tym regionie.

Dodał w oświadczeniu, że tworzące się w kilku okręgach Uttar Pradesh pęknięcia należy bezwzględnie monitorować.

 "Jeśli orientacja takich długich pęknięć kierunkuje się na linii wschód-zachód pęknięcia mogą być spowodowane stresem na powierzchni ziemi ze względu na ruch masywnego kratonu (granitowych ciała), który odkryto w pobliżu Jhansi," powiedział Singh.

Singh, który był adiunkt w Indian Institute of Technology Kanpur (IIT-K). Jest obecnie profesorem w George Mason University w Waszyngtonie i wiceprzewodniczącym GeoRisk Międzynarodowej Komisji Unii Geodezji i Geofizyki.

 

Powiedział, że to masywne ciało, leżące u podstaw tego regionu jest pochylone w kierunku na północny wschód na głębokości 300-500 m. Powiedział, że on i jego koledzy z IIT-K analizowali konfigurację tego kratonu w 1990 roku za pomocą metody magneto tellurycznych.

 "Jeśli ruch granitowego kratonu zostanie zmieniony ze względu na pewne aspekty tektoniczne, można zobaczyć efekty na dużą skalę, a wzdłuż Kanpur-Lucknow, może być niebezpieczeństwo dużych deformacji powierzchni," ostrzegł Singh.

Efekt ruchu tego bloku będzie odzwierciedlony w powszechnych pęknięciach.  Jego powolna deformacja może również doprowadzić do wstrząsów sejsmicznych, które mogą nie być nawet zauważone przez ludzki.

 

Singh powiedział, że około 18 miesięcy temu naukowcy zaobserwowali zmiany w pozycji Sangam (zbiegu rzek Ganges i Jamuna oraz mityczna Saraswati w pobliżu Allahabad) i myśleli, że to ze względu na obciążenie osadów w rzekach lub na skutek ruchu płyty.

"Teraz, pojawienie się dużych szerokie pęknięć daje niezbity dowód na działania tektoniczne związane z budową stresu w regionie i musimy monitorować aktywność sejsmiczną na liniach uskoków Kanpur-Lucknow i Moradabad", powiedział profesor.

Zaniepokojeni incydentami w Uttar Pradesh odpowiedni Minister zwołał posiedzenie ekspertów z IIT-K, Geological Survey of India (GSI), zarządu wód gruntowych, działu nawadniania i innych działów we wtorek wieczorem, tak aby omówić przyczyny pęknięć.

 

 

Źródło: http://indiatoday.intoday.in/site/story/Cracks+in+Uttar+Pradesh+plains+need+monitoring,+warns+scientist/1/9993.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Devoratus, mówisz żebym

Devoratus, mówisz żebym testowała ale kiedy nigdy tego nie robiłam i nie wiem jak. Duchy też umiem wyczuwać, najczęściej są tam gdzie zginęli nagłą śmiercią albo są w jakiś sposób związani z danym miejscem.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Uważam, że dusza ludzka jest

Uważam, że dusza ludzka jest nieśmiertelna, dojrzała od samego początku jej zaistnienia. W wieku pięciu lat uległem poważnemu wypadkowi wraz z mamą, ją w ciężkim stanie odwieźli do szpitala, ja straciłem przytomność na jakąś chwilę- potrącił nas samochód na przejściu dla pieszych. W tej jednej chwili odczułem świadomość czegoś wyższego. Od tamtej pory moje życie uległo zmianie, dostałem w darze pewne zdolności. Poznałem swego ducha, to kim jestem. Mój umysł dorastał do zrozumienia ducha i sfery wyższej, a także spraw wyższych przez długie lata po wypadku. Dziś poziom wtajemniczenia jest bardzo wysoki, lecz słyszę, że nie jestem jeszcze gotów, a jednocześnie czuję, że zbliża się coś wielkiego. Póki umysł nie odrzuci doczesności nie zjedna się z duchem, gdyż dla ducha inne wartości maja znaczenie, a gdy to nastąpi, nastąpi również objawienie wszystkiego...

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika devoratus

Super :)   Z czasem ich

Super Smile
 
Z czasem ich będzie przybywało Smile
Na podobnej zasadzie polega radiestezja - na wyczuwaniu pola danej osoby/przedmiotu. Właśnie tak możemy sprawdzić pewne rzeczy wahadłem. Spróbuj się skupić na testowanym parametrze wieku/kolorze/poziomie czakry i poczekaj na odpowiedź.

 

 

Portret użytkownika Roni Tornado

Devoratus, mogę jeszcze

Devoratus, mogę jeszcze powiedzieć, że mam takie dwie zdolności : potrafię odnajdywać przedmioty, wystarczy jak się dowiem jak wyglądają, wyczuwam gdzie są ukryte. Druga zdolność to taka, że wystarczy, że spojrzę na osobę i wiem czy ona jest zła czy dobra, jaki ma typ osobowości.

Portret użytkownika Roni Tornado

A ja coś czuję, że EnKI

A ja coś czuję, że EnKI kłamał z tą śmiertelną duszą. Oni się żywią naszą złą energią a nas traktują jak "bydło hodowlane", a przede wszystkim potrzebna im nowa przestrzeń życiowa, mają chęć przejąć Ziemię.
Weś mi skróć o co chodziło z tą " niereformowalną" duszą ?

Portret użytkownika devoratus

" niereformowalna" dusza to

" niereformowalna" dusza to taka, która po wykorzystaniu wszystkich reinkarnacji (jest ich jakaś konkretna liczba, Czarownik pisał bodaj o 440)
dalej jest "w lesie" i nie osiągnęła odpowiedniego poziomu. Być może chodzi też o osoby, które zrobiły coś wyjątkowo złego, bo jak miałby odpowiedzieć karmicznie człowiek, który zrzucił bombę na Hiroszimę i zabił kilkadziesiąt tysięcy osób ? Musiałby sam umrzeć w kilkudziesięciu tysiącach wcieleń ? A Hitler ? Albo człowiek, który zniszczyłby ziemię i zabił wszystkich ludzi ? To już jest nie do odrobienia - tutaj nawet Bóg by się za głowę złapał...
 
Czarowniku, żeby zrozumieć naszą jedność z wszechświatem - potrzebna jest otwarta czakra korony, dlatego my wiemy o co chodzi i czujemy się cząstką każdej rośliny, każdego zwierzęcia, każdą kroplą wody. Ludzie z zamkniętą czakrą nie są w stanie tego zrozumieć.
Dla przykładu Laoy ( Pozdrawiam:) ), z którą tak zawzięcie dyskutowaliśmy jest na poziomie 3/4 czakry. Zaczyna kochać, chce pomóc - ale pewnych rzeczy nie jest w stanie zrozumieć i dlatego ślepo wierzy książkom, póki co nie jest zdolna do miłości bezwarunkowej.

 

 

Portret użytkownika Roni Tornado

Devoratusie, nie bierz tych

Devoratusie, nie bierz tych bzdur od Lucyny Łobos. Ona ma kontakty z nijakim EnKI. Ten EnKi jest istotą nieszczerą, nie odpowiada na wszystkie pytania, traktuje ludzi jak głupie dzieci, zataja przed nami niektóre rzeczy, istota ta pochodzi z Oriona, mam wrażenie, że to reptilianin. EnKI powiedział w przekazach, że przybędą na Ziemię i będą znaczyć ludzi, coś mi się zdaje, że on nie ma dobrych zamiarów, tak czuję.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

" I wszyscy będą nosili znak

" I wszyscy będą nosili znak bestii"Ap. I nikt bez tego znaku nie będzie mógł nic kupić ni sprzedać.

Ja też uważam, że to medium ma drugie właściwe wcielenie, które, jak czuję, nie jest nam przyjazne. Już sama forma wypowiedzi medium nie pochodzi z "ust" szczerych, używa bowiem słów, jakich mądra istota nie użyłaby w żadnym z przekazów. Nie ufam temu, gdyż czuję, że ufać nie powinienem.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem