Naukowiec ostrzega, że pęknięcia ziemi w Uttar Pradesh należy monitorować

Kategorie: 

Długie szerokie pęknięcia obserwowane w kilku miejscach na polach doliny Gangesu, mogą być spowodowane ruchem masywnego granitowego ciała pod ziemią, twierdzi indyjski naukowiec.

 

 "To jest mój szczery apel do rządu Indii, aby monitorować aktywność sejsmiczną w obszarze zanim dojdzie do poważnego kataklizmu" powiedział Ramesh Singh, który intensywnie bada sejsmikę w tym regionie.

Dodał w oświadczeniu, że tworzące się w kilku okręgach Uttar Pradesh pęknięcia należy bezwzględnie monitorować.

 "Jeśli orientacja takich długich pęknięć kierunkuje się na linii wschód-zachód pęknięcia mogą być spowodowane stresem na powierzchni ziemi ze względu na ruch masywnego kratonu (granitowych ciała), który odkryto w pobliżu Jhansi," powiedział Singh.

Singh, który był adiunkt w Indian Institute of Technology Kanpur (IIT-K). Jest obecnie profesorem w George Mason University w Waszyngtonie i wiceprzewodniczącym GeoRisk Międzynarodowej Komisji Unii Geodezji i Geofizyki.

 

Powiedział, że to masywne ciało, leżące u podstaw tego regionu jest pochylone w kierunku na północny wschód na głębokości 300-500 m. Powiedział, że on i jego koledzy z IIT-K analizowali konfigurację tego kratonu w 1990 roku za pomocą metody magneto tellurycznych.

 "Jeśli ruch granitowego kratonu zostanie zmieniony ze względu na pewne aspekty tektoniczne, można zobaczyć efekty na dużą skalę, a wzdłuż Kanpur-Lucknow, może być niebezpieczeństwo dużych deformacji powierzchni," ostrzegł Singh.

Efekt ruchu tego bloku będzie odzwierciedlony w powszechnych pęknięciach.  Jego powolna deformacja może również doprowadzić do wstrząsów sejsmicznych, które mogą nie być nawet zauważone przez ludzki.

 

Singh powiedział, że około 18 miesięcy temu naukowcy zaobserwowali zmiany w pozycji Sangam (zbiegu rzek Ganges i Jamuna oraz mityczna Saraswati w pobliżu Allahabad) i myśleli, że to ze względu na obciążenie osadów w rzekach lub na skutek ruchu płyty.

"Teraz, pojawienie się dużych szerokie pęknięć daje niezbity dowód na działania tektoniczne związane z budową stresu w regionie i musimy monitorować aktywność sejsmiczną na liniach uskoków Kanpur-Lucknow i Moradabad", powiedział profesor.

Zaniepokojeni incydentami w Uttar Pradesh odpowiedni Minister zwołał posiedzenie ekspertów z IIT-K, Geological Survey of India (GSI), zarządu wód gruntowych, działu nawadniania i innych działów we wtorek wieczorem, tak aby omówić przyczyny pęknięć.

 

 

Źródło: http://indiatoday.intoday.in/site/story/Cracks+in+Uttar+Pradesh+plains+need+monitoring,+warns+scientist/1/9993.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Devoratus, mówisz żebym

Devoratus, mówisz żebym testowała ale kiedy nigdy tego nie robiłam i nie wiem jak. Duchy też umiem wyczuwać, najczęściej są tam gdzie zginęli nagłą śmiercią albo są w jakiś sposób związani z danym miejscem.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Uważam, że dusza ludzka jest

Uważam, że dusza ludzka jest nieśmiertelna, dojrzała od samego początku jej zaistnienia. W wieku pięciu lat uległem poważnemu wypadkowi wraz z mamą, ją w ciężkim stanie odwieźli do szpitala, ja straciłem przytomność na jakąś chwilę- potrącił nas samochód na przejściu dla pieszych. W tej jednej chwili odczułem świadomość czegoś wyższego. Od tamtej pory moje życie uległo zmianie, dostałem w darze pewne zdolności. Poznałem swego ducha, to kim jestem. Mój umysł dorastał do zrozumienia ducha i sfery wyższej, a także spraw wyższych przez długie lata po wypadku. Dziś poziom wtajemniczenia jest bardzo wysoki, lecz słyszę, że nie jestem jeszcze gotów, a jednocześnie czuję, że zbliża się coś wielkiego. Póki umysł nie odrzuci doczesności nie zjedna się z duchem, gdyż dla ducha inne wartości maja znaczenie, a gdy to nastąpi, nastąpi również objawienie wszystkiego...

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika devoratus

Super :)   Z czasem ich

Super Smile
 
Z czasem ich będzie przybywało Smile
Na podobnej zasadzie polega radiestezja - na wyczuwaniu pola danej osoby/przedmiotu. Właśnie tak możemy sprawdzić pewne rzeczy wahadłem. Spróbuj się skupić na testowanym parametrze wieku/kolorze/poziomie czakry i poczekaj na odpowiedź.

IB Image
 

Portret użytkownika Roni Tornado

Devoratus, mogę jeszcze

Devoratus, mogę jeszcze powiedzieć, że mam takie dwie zdolności : potrafię odnajdywać przedmioty, wystarczy jak się dowiem jak wyglądają, wyczuwam gdzie są ukryte. Druga zdolność to taka, że wystarczy, że spojrzę na osobę i wiem czy ona jest zła czy dobra, jaki ma typ osobowości.

Portret użytkownika Roni Tornado

A ja coś czuję, że EnKI

A ja coś czuję, że EnKI kłamał z tą śmiertelną duszą. Oni się żywią naszą złą energią a nas traktują jak "bydło hodowlane", a przede wszystkim potrzebna im nowa przestrzeń życiowa, mają chęć przejąć Ziemię.
Weś mi skróć o co chodziło z tą " niereformowalną" duszą ?

Portret użytkownika devoratus

" niereformowalna" dusza to

" niereformowalna" dusza to taka, która po wykorzystaniu wszystkich reinkarnacji (jest ich jakaś konkretna liczba, Czarownik pisał bodaj o 440)
dalej jest "w lesie" i nie osiągnęła odpowiedniego poziomu. Być może chodzi też o osoby, które zrobiły coś wyjątkowo złego, bo jak miałby odpowiedzieć karmicznie człowiek, który zrzucił bombę na Hiroszimę i zabił kilkadziesiąt tysięcy osób ? Musiałby sam umrzeć w kilkudziesięciu tysiącach wcieleń ? A Hitler ? Albo człowiek, który zniszczyłby ziemię i zabił wszystkich ludzi ? To już jest nie do odrobienia - tutaj nawet Bóg by się za głowę złapał...
 
Czarowniku, żeby zrozumieć naszą jedność z wszechświatem - potrzebna jest otwarta czakra korony, dlatego my wiemy o co chodzi i czujemy się cząstką każdej rośliny, każdego zwierzęcia, każdą kroplą wody. Ludzie z zamkniętą czakrą nie są w stanie tego zrozumieć.
Dla przykładu Laoy ( Pozdrawiam:) ), z którą tak zawzięcie dyskutowaliśmy jest na poziomie 3/4 czakry. Zaczyna kochać, chce pomóc - ale pewnych rzeczy nie jest w stanie zrozumieć i dlatego ślepo wierzy książkom, póki co nie jest zdolna do miłości bezwarunkowej.

IB Image
 

Portret użytkownika Roni Tornado

Devoratusie, nie bierz tych

Devoratusie, nie bierz tych bzdur od Lucyny Łobos. Ona ma kontakty z nijakim EnKI. Ten EnKi jest istotą nieszczerą, nie odpowiada na wszystkie pytania, traktuje ludzi jak głupie dzieci, zataja przed nami niektóre rzeczy, istota ta pochodzi z Oriona, mam wrażenie, że to reptilianin. EnKI powiedział w przekazach, że przybędą na Ziemię i będą znaczyć ludzi, coś mi się zdaje, że on nie ma dobrych zamiarów, tak czuję.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

" I wszyscy będą nosili znak

" I wszyscy będą nosili znak bestii"Ap. I nikt bez tego znaku nie będzie mógł nic kupić ni sprzedać.

Ja też uważam, że to medium ma drugie właściwe wcielenie, które, jak czuję, nie jest nam przyjazne. Już sama forma wypowiedzi medium nie pochodzi z "ust" szczerych, używa bowiem słów, jakich mądra istota nie użyłaby w żadnym z przekazów. Nie ufam temu, gdyż czuję, że ufać nie powinienem.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika devoratus

Bo to JEST Reptilianin,

Bo to JEST Reptilianin, kiedyś to wyszło w jednym przekazie.
Na pytanie o gady zaczął coś kombinować, że "gady" to kwestia punktu widzenia, że z ich punktu widzenia nie są gadami.
W każdym razie niektóre informacje brzmią sensownie - choćby ta o "niereformowalnej" duszy.

IB Image
 

Portret użytkownika jadddd

zbędnymi mejlami grozi,

zbędnymi mejlami grozi, nudnym logowaniem, "Będą nań przesyłane wszystkie wiadomości e-mail od systemu i będzie wykorzystywany do przesyłania informacji o nowościach czy innych komunikatów" ech, zawiodłem się, trudno, pozostaje mi tylko czytać

Portret użytkownika Roni Tornado

Czarowniku Polany, mojej mamy

Czarowniku Polany, mojej mamy mama, spadła ze schodów, uderzyła się w potylice i zmarła na miejscu. A stało się to kiedy moja mama była dzieckiem 5-letnim. Mama moja płakała po nocach i nie mogła zasnąć. Którejś nocy duch Jej mamy przyszedł do mojej mamy i głaskał ją po głowie aby już nie płakała. Następnego ranka mama opowiedziała babci, że widziała swoją mamę i opisała jak wyglądała, rodzina była w ciężkim szoku, bo wiedziała, że mama nie mogła widzieć jak została ubrana do pogrzebu jej mama.

Portret użytkownika devoratus

Tu małą dygresja, z tego co

Tu małą dygresja, z tego co wiem dusza nie jest tak naprawdę nieśmiertelna, jeżeli po wykorzystaniu wszystkich wcieleń dusza nie nauczy się tego co powinna - albo zrobi coś wyjątkowo złego dla "kosmosu" - to jest unicestwiana, na podobnej zasadzie, na jakiej każda dusza ma swój "początek" i ktoś/coś ją tworzy.
 
Wyczytałem to zdaje się w chanellingach Lucyny Łobos.

IB Image
 

Portret użytkownika NEDDON

Witaj devoratus, czytalem

Witaj devoratus, czytalem ksiazke Pani Lucyny " PROJEKT CHEOPSA" a takze najnowsza ksiazje Joanny Rajskiej. Ta pierwsza zrobila na mnie wrazenie, ale nie bardzo wierze w to MEDIUM. Z tym trzeba troche uwarzac poniewaz NIGDY nie wiadomo kto jest po DRUGUEJ stronie. Tego nie da sie udowodnic. Nie slyszalem jeszcze nigdy aby DUSZA byla smiertelna. Ale nie neguje tego, z tym ze ja uwazam, kiedy DUSZA nie zdaje egzaminu, to laczy sie po prostu z samym BOGIEM. Jesli chodzi o te druga ksiazke, a chodzi tu o ksiazke Joanny Rajskiej "Między chaosem a świadomością - Hiperfizyka" to musze niestety powiedziec ze jest naprawde bardzo ciekawa, ale wydaje mi sie ze jest ona PLAGIATEM. Wszystkie zawarte w niej okreslenia mozna wyczytac w roznych innych ksiazkach ktore byly pisane w ostatnich 20 latach. Jest kilka ciekawych ksiazek o wcieleniach i DUSZY... niestety nie znalazlem ani jednej w jezyku polskim. Mam nadzieje ze niedlugo zostana przetlumaczone. Co do DUSZY : Ona , NASZE WSZYSTKIE DUSZE sa pewna CALOSCIA, NIEROZERWALNA CALOSCIA. WSZYSCY jestesmy JEDNOSCIA. Troche jest to trudne do zrozumienia ale ja jestem pewien za tak wlasnie jest. Bardzo pomocna jest w tym wiedza o siedmiu gestosciach. Na siodmej jest Jest nawyzszy BOG. My jestesmy w trzeciej. Na czwartej jestesmy bardziej oswieceni ,na najlepszej drodze do postaci swietlistych. Itd itp. Ale mysle ze wiesz o co chodzi. Roni tez jest bardzo obeznana w tym, a takze ILLUMIGEN i wielu innych. Moze nadazy sie okazja by moc o tym troche porozmawiac Smile

Pozdrawiam:-)

jestem NIKT

Portret użytkownika Roni Tornado

Ja też z całego serca swego

Ja też z całego serca swego pozdrawiam tych, którym tematy wyższe nie są obce. A przebudzili się i mają świadomość swej prawdziwej istoty.
Z energią miłości Smile
                               Roni
:)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  Smile

Portret użytkownika Roni Tornado

Kochany Czarowniku Polany, ja

Kochany Czarowniku Polany, ja wiem, że jest życie po śmierci Smile Właśnie sny pokazują nam jak wygląda w piątej gęstości- tam przebywamy we śnie.
Moja mama kiedyś na krótki okres czasu umarła, bo zaczadziła się dwutlenkiem węgla z kuchni. Wyszła z ciała, przeszła przez ciemny tunel i tam była nieskazitelna biel, spotkała tam dobrą istotę pod postacią kobiety, która zaproponowała Jej aby poszła z nią do innego wymiaru, ale mama powiedziała, że nie może z nią iść bo tu na Ziemi jestem ja i musi do mnie wrócić. i wróciła.

Portret użytkownika NEDDON

Roni .:-)) Widze ze sie robi

Roni .:-))
Widze ze sie robi coraz ciekawiej wiec nie bede milczec. Raz sie zyje, mozemy porozmawiac troche szczerzej. Cieszy mnie ze Strona ta wzbogaca NAS wszystkich. Opowiem cos z zycia prywatnego i chce zaznaczyc ze jest to 100 procentowa PRAWDA. A wiec zaczynam:-) :
Moja mama zmarla kiedy mialem 10 lat. Bylo to 40 lat temu. Dzisiaj mam corke ( 28 letnia ) . Ona jest autystka. Jest nadzwyczaj inteligentna. Jej hobby to gwiazdy i zycia na innych planetach, gra w szachy ( samouk ). Jej najlepsi przyjaciele to KOTY ! Jest ona bardzo podobna do mojej mamy.
Moja corka bardzo czesto miewa sny w ktorych lata w powietrzu z jakas mila Pania. Wszystkie sny pamieta i zawsze mowi ze to NIE BYL SEN, to byla RZECZYWISTOSC. Ona mojej mamy NIGDY nie widziala. Zainteresowalem sie tym blizej, kiedy opowiedziala mi SEN ktorego ona nigdy nie zapomina i wciaz na nowo opowiada. A bylo to tak : Corka stala calkiem sama na pewnej plazy. Nagle , ta mila Pani schodzi z nieba i mowi : Bardzo mi przykro ze urodzilas sie tak bardzo chora, nie moglam temu zapobiec. Jestes w TYM zyciu chora bo musisz odpokutowac grzech z zycia poprzedniego. Wziela corke za reke i obie pofrunely w gore. Corka opisuje pewna miejscowosc widziana z gory. Nagle widzi cmentarz . Pani ta mowi do mojej corki tak: Zobacz , tam jest potrojny grob. Tam leza twoi rodzice a jeden jest pusty. Pozniej pofrunely z powrotem na plaze. Pani pozegnala sie bardzo milo z moja corka, usmiechnela sie do niej i powiedziala ze nie ma sie czego bac, ze wszystko jest dobrze.
Po calej opowiesci, zapytalem corke czy pamieta dokladnie te Pania. Corka mowi : Tak, byla podobna do mnie i byla bardzo ladna. Ja sobie to dokladnie przemyslalem i specjalnie wyjalem stary album zdjec z przed lat. Zawolalem corke i powiedzialem jej zeby usiadla obok mnie. Specjalnie przewracalem powoli kartke za kartka ze zdjeciami. Corka patrzyla i miala wiele pytan. Kiedy pojawila sie kartka ze zdjeciem mojej mamy.....Corka pokazuje palcem i mowi: Tata, to jest TA PANI z tych SNOW.
Zatkalo mnie, dostalem gesiej skroki..ale wyczulem juz wczesniej ze chodzi o moja mame.
Pozdrawiam.

jestem NIKT

Portret użytkownika Skoti

Booba nie czepiaj sie bo

Booba nie czepiaj sie bo pojechałem myślowym skrótem :P) Pale co pale , a Ty jak możesz pokaż mi gdzieś wzmianke o zabójczej bakterii z ostatnich trzech dni Smile nagle zniknęła i nie wiadomo w końcu skąd się wziąła  , a i ludzie szybko zapomnieli Smile

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Jesli to komu pomoże

Jesli to komu pomoże potwierdzić swoje obawy, a przeczytwaszy wasze posty moje zostały potwierdzone powiem, że nie widziałem we śnie żadnych wizji, lecz słyszałem o rzeczach, które właśnie następują i nastapić mają, o odkryciach naukowych nim powiedziano o nich w mediach i od wielu lat słowa przestrogi są mi przekazywane głosem wewnętrznym, a wszystko co tyczyło się mego życia, a zostało zapowiedziane uległo spełnieniu bym dał wierę że ów mówca nie jest wymysłem moim i mego umysłu.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika Roni Tornado

Czarowniku Polany, muszę Ci

Czarowniku Polany, muszę Ci powiedzieć, że wizje tego co ma się stać, ma i moja mama. A Jej wizje potwierdzają moje i na odwrót. A skoro Ty też masz wizje dotyczące tych samych tematów, musi być coś bardzo na rzeczy. Znasz może jakieś osoby co też doświadczają we śnie czy na jawie takich obrazów ?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem