Naukowcy zidentyfikowali markery śmierci we krwi człowieka

Kategorie: 

Obecność specyficznych markerów w surowicy wskazuje na ryzyko śmierci w ciągu najbliższych 5 lat, ogłosiła  grupa naukowców z Finlandii i Estonii.

 

Badanie krwi może określić ryzyko rychłej śmierci, zgodnie z ustaleniami fińsko - estońskiej grupy badawczej. Naukowcy odkryli biologiczne markery we krwi, których obecność  wskazuje na ryzyko śmierci w ciągu najbliższych pięciu lat, podaje portal YLE.

 

Markery „komunikacji ze śmiercią” odkryto przypadkowo, ponieważ badano inne czynniki ryzyka, takie jak na przykład niezdrowy styl życia. Wyniki badań pozwolą w odpowiednim czasie kierować ludzi na leczenie, aby próbować ograniczać ryzyko zgonu. O odkryciu estońskich i fińskich naukowców pierwsze poinformowało czasopismo medyczne PLoS Medicine.

 

 

 

Więcej informacji medycznych znajdziesz na portalu - tylkomedycyna.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika nel35

Końcówka brzmi

Końcówka brzmi optymistycznie, ale życie uczy, że wykrycie we krwi tych śmiertelnych markerów spowoduje raczej, że nie będzie się opłacało leczyć kogoś, kto już jakby jedną nogą jest po drugiej stronie. Już teraz osoby wiekowe lub chore na nowotwory i inne ciężkie schorzenia są pozbawiane leczenia.

Portret użytkownika Dr Piotr

Może trochę przesadzam, ale

Może trochę przesadzam, ale takie badania to idealny sposób na naganianie ludzi do lekarzy i aptek, żeby big pharma miała zagwarantowane jeszcze większe zyski.
Każdy sposób jest dobry, żeby zarobić na kliencie. No bo co takie badanie nam daje za informacje...że umrzemy niedługo. Czyli w efekcie ruszamy do szpitala i robimy kompleksowe płatn badania w celu zdiagnozowania ewentualnego problemu. W ten sposób na pewno coś się znajdzie u każdego i klient gotowy do leczenia i wyrywania z niego kasy!

Portret użytkownika Koza

Choć to trudne do h. może

Choć to trudne do h. może warto o tym pomyśleć i popracować n.tym//:
A może warto wierzyć w samo umoralnianie się - przecież Bóg wybacza, może warto wieżyć że informacja jest schodkiem do czegoś głębszego - do poprawy stosunków ze swoim własnym Ja i z innymi ludźmi. Co z tego że wykryto taki syndrom jak i tak przekonamy się o tym za 5 albo 10 lat. Naukowe badania należy zrozumieć jako przesłanie przesłanek o tym co sięmoże stać a nie musi- BO mamy wolną wolę i zawszę coś możemy poprawić
- Ja uważam że należy zacząć od niestosowania reguł nienawiści do systemu(farma,gospo) a czas pokaże czy można zmienić się i świat na lepsze.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>0949090949094904900440<To Jest Numer Do niczego Smile
CO CI CZŁOWIEKU DAJE TAKI POST ŻE : i tak ktoś pójdzie do apteki ? Czy to moralne? Masz nienawiść do siebie czy do tych ludzi o których piszesz? Jak już czytasz portal ten to przynajmniej nie pisz jakichś 5 letnich bzdur o korzystaniu z apteki człowieku! Żyjemy tu i teraz , ludzie czytają te komenty a Ty "doktoŻe" Piotrze czemu wciąż piszesz o przeszłości i utrwalonych schematach??

Portret użytkownika drej3107

SZANOWNY ADMINIE, portal ZNZ

SZANOWNY ADMINIE, portal ZNZ to jeszcze jeden z dobrych i ciekawych serwisów, tylko przez takich natretów jak tallinn traci na wartosci,sa sektory to niech badziewie skopiowane sortuje tam gdzie ich miejsce,,,to w tylko medycyna sie nadaje to tam to wklejaj kolego tallinn. Jak chcesz zaistniec to idz na wolontariusza

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem