Naukowcy zaprezentowali pierwszego na świecie biorobota

Kategorie: 

Biorobot o imieniu "Frank" został przedstawiony światu w National Air and Space Museum w Instytucie Smithsona w Waszyngtonie. Maszyna warta milion dolarów potrafi przemieszczać się, rozmawiać a dzięki odpowiedniej technologii potrafi również widzieć. Ludzką twarz uzyskano dzięki zeskanowaniu twarzy psychologa społecznego z Uniwersytetu w Zurychu, Bertolta Meyera.

 

Biorobot "Frank" jest w całości wykonany z 28 protez. Posiada nerki, płuca, trzustkę, śledzionę, układ krążenia a w jego sztucznym sercu pompowana jest krew. Robot nie posiada jedynie mózgu, ponieważ zrobienie go jest obecnie niemożliwe do wykonania. Wszystkie części zostały wykonane przez naukowców z Uniwersytetu w Zurychu a poskładaniem go w całość zajęła się brytyjska firma Shadow Robot Corporation, zajmująca się robotyką.

Co do samych szczegółów tego biorobota, jego wzrost wynosi 1.83 metra oraz waży 77 kilogramów. Robotem można sterować za pomocą komputera a dzięki Bluetooth można operować jego kończynami. Jego sztuczna inteligencja została ograniczona do posługiwania się programem komputerowym chatbot. "Frank" nie posiada jednak takich narządów jak wątroba, żołądek czy jelita, ponieważ wciąż są zbyt trudne do stworzenia w laboratorium.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wideo/powstal-pierwszy-biorobot-wykonany-w-calosci-protez

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Fanka1

Część narządów jest stworzona

Część narządów jest stworzona naturalnie jak ma człowiek, ale w laboratorium z komórek macierzystych ludzkich, tak sądzę. Nie potrafią zrobić systemu pokarmowego. więc nie wiadomo, w jaki sposób substancje pokarmowe będą dostarczane do tych stworzonych niektórych narządów. Ale nic dziwnego, podobno Szaraki też mają zaledwie szczątkowy system pokarmowy, więc odżywiają się przez skórę, mocząc się w brei pokarnowej.
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem