Naukowcy wyhodowali ucho z tkanek krów i owiec

Kategorie: 

Dzięki inżynierii tkankowej, naukowcom z Massachusetts General Hospital w Bostonie udało się stworzyć sztuczne ucho, które posiada kształty podobne do ludzkiego. Narząd rósł na myszy przez trzy miesiące, nie tracąc swojego kształtu.

 

Poprzedni eksperyment jaki miał miejsce na początku roku się nie udał, ponieważ ucho nie rosło. Tym razem wszystko przebiegło pomyślnie, co prawdopodobnie nie byłoby możliwe, gdyby nie użyto drukarki 3D. Naukowcy stworzyli ucho na elastycznym tytanowym ruszcie, które następnie wszczepili myszom. Dr. Thomas Cervantes powiedział że badania okazały się naprawdę dobre, ponieważ ucho zachowało swój kształt nawet po 3 miesiącach wzrostu i udało się utrzymać naturalną elastyczność chrząstki.

 

Naukowcy mają nadzieję, że tego typu eksperymenty pomogą ludziom, którzy stracili część ciała w wyniku wypadku lub urazów. Co więcej mają nadzieję, że w ciągu 5 lat będzie można spróbować przeprowadzić zabieg na człowieku, pobierając od pacjenta niewielką próbkę tkanki chrząstnej, aby wytworzyć z niej porządany narząd. Inżynieria tkankowa jest rozwijającą się dziedziną nauk medycznych, dzięki której można utworzyć organy w labolatorium i niekoniecznie musi to być tylko ucho.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika bogna

czlowiek jest najgorsza

czlowiek jest najgorsza istota na ziemi niech robia doswiadczenia na mordercach niech zostawia biedne szczury myszy w spokoju Boze jak tak mozna najwieksza kara spadnie na ludzi ja mam szczura domowego w domu jest taki fajny zabawny nawet w parku jak pies idzie za mna zeby tym naukowca uszy odpadly nie wiem co mam napisac jestem bardzo zla pozdrawiem

Portret użytkownika Klaus

Wszystko mogę zrozumieć, ale

Wszystko mogę zrozumieć, ale kiedy mają komórki macierzyste, po co męczą zwierzęta? Niemcy męczyli w Oświęcimiu ludzi. Taka firma BAYER z Niemiec do tej pory bazuje na doświadczeniach z Oświęcimia. Wszystkie inne firmy z USA, które nabyły wiedze dzięki operacji "spinacz" też korzystają z doświadczeń na więźniach. Teraz robią to na myszach szczurach...bez szacunku dla życia.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem