Naukowcy w CERN rozpoczynają projekt badania antymaterii

Kategorie: 

W najbliższą środę w CERN odbędzie się kick off meeting poświęcony rozpoczęciu badań nad antymaterią. Będzie to projekt poświęcony zgłębianiu największych tajemnic widocznego wszechświata. Naukowcy skupią się przede wszystkim na tym, aby zrozumieć, dlaczego w tej chwili zostało tak mało antymaterii we wszechświecie skoro uważa się, że w momencie Wielkiego Wybuchu ilość materii i antymaterii była równa.

 

 

Taki stan był około 13,7 miliarda lat temu i nauka nie wie, co stało się z tak dużą ilością brakującej antymaterii.

 

Fizycy z CERN poinformowali, że projekt będzie przeprowadzany z wykorzystaniem nowego urządzenia o nazwie ELENA (Extra Low Energy Antiproton Ring), które powinno rozpocząć emisję małych ilości antymaterii około 2016 roku.

 

W projekcie poza fizykami CERN biorą udział naukowcy z Wielkiej Brytanii, Kanady, Danii, Francji, Niemiec, Japonii, Szwecji i USA.

"To wielki krok w przód dla fizyki antymaterii" powiedział Walter Oelert, ekspert w CERN

Antymateria została odkryta w 1932 roku po dekadach teoretyzowania na ten temat. Szybko została zaadaptowana na potrzeby science fiction , głównie przez spektakularną zdolność niszczenia całej materii, z jaką się zetknie.

 

Źródło: Reuters

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika syriues

no to koniec swiata

no to koniec swiata murowany.Jak sie im to wymknie spod kontroli to najpierw pozre ich a potem nas,bo jak wiemy antymateria pragnie materii i na odwrot,z tym ze antymaterii jest mniej.Zastanawiam sie dlaczego tak bardzo chca stworzyc cos takiego.Mysle ze latwo im bedzie zapanowac nad wszystkim wtedy.To moze rzucimy troche antymaterii tu i tam na naszych wrogow lub na jakies wrogie sily natury i bedziemy panowac nad ziemia w koncu.Tak mysle.Bo po co im to?wcale to nie jest dla dobra.Moze to byc jedynie dla znow jakichs nieprzemyslanych incydentow.Pomyslec tylko jak sie im to wymsknie spod kontroli.Zniknie na pewno cos i ju nie zaistnieje chyba ze w innym wymiarze czasoprzestrzeni,bo jak wiemy nic sie nie marnuje i nic na zawsze nie znika ani sie nie pojawia.
 

Portret użytkownika shepard

... no chłopaki z CERN, ...

... no chłopaki z CERN, ... nasze marne cząsteczki zmienią stan już niedługo ... swiat nauki jest na to gotowy, na pewno macie kontrolę ? nad tym jak naprawdę powstają czarne dziury ?, miłej zabawy, czy tak naprawdę ma to jakieś znaczenie ? ... odnoszę wrażenie że nie ... Smile miłego wieczoru Smile S
 

Portret użytkownika m3rc

Wpis poświęcony CERNowi, a

Wpis poświęcony CERNowi, a dyskusja większosci z was tyczy się... chorób zakaźnych. Fizycy to nie to samo co biolodzy.KIedy ludzie zaczną czytać i przestaną pieprzyć głupoty o broni czarno dziurowej, albo o czarnych dziurach z CERNu, które mogą nas zniszczyć. Nawet, NAWET jeśli powstanie mała czarna dziura, to smutna wiadomość dla was, ze względu na swój rozmiar, a tym samym masę, nie da rady rozerwać wiązań atomowych. Druga smutna wiadomośc, z tego samego powodu wyparuje w ułamku sekundy.

Portret użytkownika Diablos

Też mi się wydaje, że takie

Też mi się wydaje, że takie małe czarne dziury powinny wyparować ale mamy tutaj dwie teorie:1) Teoria Hawkinga mówiąca, że zgodnie z zasadami termodynamiki każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego promieniuje. A nawet czarna dziura ma swoją temperaturę, która jest zależna tylko od masy (pozostałe dane we wzorze, którego nie będę tutaj przytaczał to wartości stałe). Ogólnie im mniejsza masa, tym większa temperatura czarnej dziury. A czarne dziury rzekomo powstające w CERN są mikroskopijnej masy zatem są one "stosunkowo" gorące. W tym przypadku mamy zależność energia=masa więc promieniowanie powinno zmniejszyć masę i spowodować "wyparowanie" czarnej dziury. 2) Teoria Einsteina, który twierdził, że w przypadku czarnych dziur gdzie pewne obliczenia dają wyniki nieskończoności, przestają obowiązywać znane nam prawa fizyki...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem