Naukowcy w CERN rozpoczynają projekt badania antymaterii

Kategorie: 

W najbliższą środę w CERN odbędzie się kick off meeting poświęcony rozpoczęciu badań nad antymaterią. Będzie to projekt poświęcony zgłębianiu największych tajemnic widocznego wszechświata. Naukowcy skupią się przede wszystkim na tym, aby zrozumieć, dlaczego w tej chwili zostało tak mało antymaterii we wszechświecie skoro uważa się, że w momencie Wielkiego Wybuchu ilość materii i antymaterii była równa.

 

 

Taki stan był około 13,7 miliarda lat temu i nauka nie wie, co stało się z tak dużą ilością brakującej antymaterii.

 

Fizycy z CERN poinformowali, że projekt będzie przeprowadzany z wykorzystaniem nowego urządzenia o nazwie ELENA (Extra Low Energy Antiproton Ring), które powinno rozpocząć emisję małych ilości antymaterii około 2016 roku.

 

W projekcie poza fizykami CERN biorą udział naukowcy z Wielkiej Brytanii, Kanady, Danii, Francji, Niemiec, Japonii, Szwecji i USA.

"To wielki krok w przód dla fizyki antymaterii" powiedział Walter Oelert, ekspert w CERN

Antymateria została odkryta w 1932 roku po dekadach teoretyzowania na ten temat. Szybko została zaadaptowana na potrzeby science fiction , głównie przez spektakularną zdolność niszczenia całej materii, z jaką się zetknie.

 

Źródło: Reuters

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika syriues

no to koniec swiata

no to koniec swiata murowany.Jak sie im to wymknie spod kontroli to najpierw pozre ich a potem nas,bo jak wiemy antymateria pragnie materii i na odwrot,z tym ze antymaterii jest mniej.Zastanawiam sie dlaczego tak bardzo chca stworzyc cos takiego.Mysle ze latwo im bedzie zapanowac nad wszystkim wtedy.To moze rzucimy troche antymaterii tu i tam na naszych wrogow lub na jakies wrogie sily natury i bedziemy panowac nad ziemia w koncu.Tak mysle.Bo po co im to?wcale to nie jest dla dobra.Moze to byc jedynie dla znow jakichs nieprzemyslanych incydentow.Pomyslec tylko jak sie im to wymsknie spod kontroli.Zniknie na pewno cos i ju nie zaistnieje chyba ze w innym wymiarze czasoprzestrzeni,bo jak wiemy nic sie nie marnuje i nic na zawsze nie znika ani sie nie pojawia.
 

Portret użytkownika shepard

... no chłopaki z CERN, ...

... no chłopaki z CERN, ... nasze marne cząsteczki zmienią stan już niedługo ... swiat nauki jest na to gotowy, na pewno macie kontrolę ? nad tym jak naprawdę powstają czarne dziury ?, miłej zabawy, czy tak naprawdę ma to jakieś znaczenie ? ... odnoszę wrażenie że nie ... Smile miłego wieczoru Smile S
 

Portret użytkownika m3rc

Wpis poświęcony CERNowi, a

Wpis poświęcony CERNowi, a dyskusja większosci z was tyczy się... chorób zakaźnych. Fizycy to nie to samo co biolodzy.KIedy ludzie zaczną czytać i przestaną pieprzyć głupoty o broni czarno dziurowej, albo o czarnych dziurach z CERNu, które mogą nas zniszczyć. Nawet, NAWET jeśli powstanie mała czarna dziura, to smutna wiadomość dla was, ze względu na swój rozmiar, a tym samym masę, nie da rady rozerwać wiązań atomowych. Druga smutna wiadomośc, z tego samego powodu wyparuje w ułamku sekundy.

Portret użytkownika Diablos

Też mi się wydaje, że takie

Też mi się wydaje, że takie małe czarne dziury powinny wyparować ale mamy tutaj dwie teorie:1) Teoria Hawkinga mówiąca, że zgodnie z zasadami termodynamiki każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego promieniuje. A nawet czarna dziura ma swoją temperaturę, która jest zależna tylko od masy (pozostałe dane we wzorze, którego nie będę tutaj przytaczał to wartości stałe). Ogólnie im mniejsza masa, tym większa temperatura czarnej dziury. A czarne dziury rzekomo powstające w CERN są mikroskopijnej masy zatem są one "stosunkowo" gorące. W tym przypadku mamy zależność energia=masa więc promieniowanie powinno zmniejszyć masę i spowodować "wyparowanie" czarnej dziury. 2) Teoria Einsteina, który twierdził, że w przypadku czarnych dziur gdzie pewne obliczenia dają wyniki nieskończoności, przestają obowiązywać znane nam prawa fizyki...

Portret użytkownika dydowicz

"Zamiast zająć się czymś

"Zamiast zająć się czymś pożytecznym to wydają kasę na udowadnianie lub obalanie teorii."To na teoriach fizycznych opiera się funkcjonowanie współczesnego świata, bez zrozumienia podstawowch własności Wszechświata nie mogłyby powstać zaawansowane "leki na śmiertelne choróbska". Dzięki takim eksperymentom dowiadujemy się, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy, nie musimy już zadowalać się wątpliwym "wyjaśnieniem", że jakaś bozia albo inna wróżka stworzyła Wszechświat. Korzyści jest wiele.

Portret użytkownika Rasta4Peace

1. choróska zrzarliwe oni

1. choróska zrzarliwe oni wytwarzają w swoich laboratoriach, wierzyć mi się nie chce że akurat w tym miesiacu naturalnie wszyscy zapadają w grype (mamy przecież leki w aptekach tak?)2.Broń jak to nazwać "czarno-dziurowa" juz dawno jest naszczescie boją się jej użyć tak samo jak broni atomowej/biologicznej itd itd3.NIGDY ale to naprawde nigdy nie uda się naukowcom odkryć prawdziwą nature naszego wszechswiata ogolnie naszego istnienia i bytu, ponieważ wchodzą w ten temat sprawy duchowe, sprawy takie ktore nikt na tej planecie nie mógłby podać do wiadomosci publicznej, jak to opisała pewna dziewczyna Jessica Schab nasza planeta i nasz wymiar jest jak Harvard ziemski i te lata są wg.mnie egzaminem konczącym.edit: "są takie rzeczy które nawet fizjologom sie nie śniły"

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Pan Dziobak

Jako że z natury jestem

Jako że z natury jestem sceptyczny, to ciężko mi uwierzyć że koncerny farmaceutyczne, czy ktoś tam inny celowo rozsiewa zarazki grypy i to akurat jesienią? W tej chwili jestem na Łotwie na wymiane studenckiej i tutaj też wszyscy chorują na grypę, ale biorąc pod uwagę że pogoda zmienia się co drugi dzień, raz 20 stopni i słońce a nastepnego dnia deszcz, to nic dziwnego że smarkam na potęgę. Bardzo mnie interesuje ta teoria o broni opartej o "czarne dziury", możesz przytoczyć jakies źródło, skąd masz informacje o istnieniu takich urządzeń?  Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika Rasta4Peace

Rozmawiałem na ten temat z

Rozmawiałem na ten temat z ludzmi z swojego otoczenia, "tak poprostu jest to jest naturalne" pomysl ile to pracy trzeba bylo aby czlowiek sobie przyswoił że virus jest naturalny.Jeśli chodzi o źródło tej "broni" to niestety nie moge ci podrzucić, jak naprawde Cie to interesuje to znajdziesz sam, więcej pytan osobo zacznij zadawac a odpowiedzi same do ciebie przyjda w swoim czasie. 

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika babinicz

Przeludnienie Europie  i

Przeludnienie Europie  i Ameryce nie grozi. Machina aborcyjna pracuje pełną parą. To chińczykom i indusom powinni powycinać albo pozaszywac co by nie mnożyły się jak króliki.
Matka ziemi wykarmiła by 2 razy lyle ludności. To tylko zalezy od nas.
 

Portret użytkownika X

Żeby niektóre jednostki nie

Żeby niektóre jednostki nie żyły ponad miarę nie byłoby problemu z żywnością. To samo odnośnie surowców i energii. W pewnym sensie dzisiejsi "normalni" ludzie też żyją ponad miarę. Tyloma rzeczami możnaby się podzielić ale nikt nie chce się dzielić. Marnotrawstwo to choroba naszej cywilizacji. Czy istnieje jakaś możliwość zbalansować to wszystko?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem