Naukowcy tworzą eliksir, który może zastąpić trening fizyczny

Kategorie: 

Zespół naukowców w Szwajcarii poszukuje klucza do stworzenia harmonijnego eliksiru, który pobudzi w ludzkim organizmie te same procesy, które spalają tłuszcz podczas ćwiczeń.

 

Głównym składnikiem ma być specyficzne białko, które wyizolowano z owoców. Nowy produkt powinien pomóc pacjentom z zaburzeniami metabolicznymi, jak i osobom z ograniczoną sprawnością ruchową organizmu.

 

Naukowcy z Instytutu Medycznego Nestle w Lozannie twierdzą, że odkryli białko, kontrolujące metabolizm i równowagę energetyczną naszego organizmu. Nadali mu nazwę AMPK, pisze English RT.  AMPK to jedno z kluczowych białek, które jest w każdej komórce naszego ciała i uaktywnia się podczas wysiłku fizycznego.

 „Jest to pewnego rodzaju miara poziomu paliwa w naszym organizmie i sygnalizuje, kiedy poziom energii jest niski i trzeba udać się na stację benzynową"- powiedział profesor Kei Sakamoto, biorący udział w badaniu. „Chcielibyśmy stworzyć produkt, który będzie symulować efekt aktywności fizycznej" - powiedział, dodając, że jego tworzenie może potrwać kilka lat.

Białko AMPK aktywowane jest w trakcie aktywności fizycznej i może stymulować substancje, oznaczoną jako C13. Teraz trzeba znaleźć naturalne surowce do jego produkcji, a w tym celu naukowcy badają owoce. Eksperci uważają, że odkrycie tego mechanizmu pozwoli na stworzenie produktów dla osób z zaburzeniami metabolizmu, które mają ograniczone możliwości ruchowe, chorują lub zmagają się z problemami związanymi z wiekiem.


Profesor Sakamoto zastrzegł jednak, że „harmonijny eliksir” nie może zastąpić wszystkich ćwiczeń, które umożliwiają poprawę aktywności umysłowej i wielu innych funkcji organizmu.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 85r

Naukowcy znaleźli następny

Naukowcy znaleźli następny sposób na zarobienie kasy na otyłych leniwych grubasach nie odpowiednio się żywiących. Którzy myślą że wystarczy magiczna kapsułka z apteki by stać się chudszy.
A po co izolować coś z owoców jak można jeść owoce i ten sam efekt. Ano pewnie dlatego że na owocu nie można tak zarobić dużej kasy jak na tym super duper leku dla lemingów.

Portret użytkownika jj

nic nie zastapi ruchu i

nic nie zastapi ruchu i treningu fizycznego-nic. cialo ludzkie jest tak zbudowane ze potrzebuje ruchu zeby normalnie funkcjonowac. moga wymyles cuda na patyku i pewnie beda probowac-skonczy sie to calymi pokoleniami kalek, ktorym beda sie kosci lamac przy wchodzeniu po schodach. niech wymysla pigule na lenistwo-lykasz i zaraz chce ci sie wstac z wyra i cos ze swoim zyciem zrobic-ale w tym nie ma kasy-jeszcze ludzie po tej pigulce nabiora ochoty zey naprawic ten poj....by swiat i co wtedy? trzeba bedzie pogonic armie darmozjadow-od politykow po ksiezy...to by byly dopiero jaja. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem