Naukowcy szpiegują dzikie plemiona za pomocą Google Earth

Kategorie: 

Naukowcy z University of Missouri uważają, że zdjęcia satelitarne Google Earth pomogą im podglądać dzikie plemiona Amazonii, które unikają kontaktu z cywilizacją.

 

Badacze używają obrazów satelitarnych do oceny stanu zdrowia pojedynczych grup osób, żyjących w lasach na granicy Brazylii i Peru, donosi Mail Online. Obecnie oszacowano już  wielkość obszaru pól i wiosek, należących do poszczególnych szczepów.

„Okazało sie, że liczba jednego z plemion nie przekracza 40 osób” - powiedział Rob Walker. „Aby uzyskać dane, użyliśmy zdjęć Google Earth, co pozwala na uniknięcie kontaktu z tą grupą ludzi. Problemem jest to , że małe pojedyncze wsie , takie jak ta, zagrożone są wyginięciem. Ale kontakt ze światem zewnętrznym może tylko pogorszyć ich sytuację. Dlatego też, w celu kontroli stanu plemienia, wybraliśmy nieinwazyjny system monitorowania ".

Pozyskane dane zainspirowały naukowców do idei wykorzystania obrazów satelitarnych do dalszej pracy. Wierzą, że zdalny monitoring przyczyni się do uniknięcia bezpośredniego kontaktu z dzikimi plemionami.

„Ta obserwacja jest jedynym sposobem zapewnienia śledzenia rdzennych plemion i staje się źródłem informacji , co w dłuższej perspektywie przyczyni się do poprawy ich szans na przeżycie” - powiedział Walker. „Zdalne monitorowanie za pomocą programu zdjęć satelitarnych pomoże znaleźć pojedyncze wsie, śledzić migracje i tworzyć graniczne strefy buforowe. Plemiona pozostaną w izolacji. Według naszych danych, Amazonia jest obecnie domem dla stu takich grup. Wylesianie, hodowla bydła, a także nielegalne pozyskiwanie zasobów biologicznych zagraża ich istnieniu. W odpowiedzi na zagrożenia zewnętrzne, plemiona zaczynają migrować. I te ruchy powinny być poddawane ścisłej kontroli , jeśli chcemy zachować ich siedliska i kultury".

Próby ratowania dzikich plemion przez naukowców, są bardzo ważne. Duże znaczenie ma tu sprawa sprzed kilku miesięcy dotycząca plemienia Ayoreo. Członkowie tej grupy byli zagrożeni całkowitym wyniszczeniem z powodu tajemniczej epidemii, która nastąpiła po kontakcie z paragwajskimi rolnikami. Tubylców dziesiątkowała tajemnicza choroba układu oddechowego. 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika phoenixmonk

Plemiopna te mialy, maja i

Plemiopna te mialy, maja i beda mialy sie dobrze dopoki bialy czlowiek lapy tam nie polozy. Nie rozumiem po co oni sie tam wpieprzaja! Biali truja prawie cala planete swoimi ''wynalazkami'' i ''technologia'' a teraz chca ingerowac tam- ''DLA ICH BEZPIECZENISTWA!''- CO ZA BZDURA!..................................................... NiE ecierpie rodzaju ludzkiego....................................................

Portret użytkownika eva11

,,stanu zdrowia,, ,,przyczyni

,,stanu zdrowia,,
,,przyczyni sie do poprawy ich szans na przezycie,,
precz szatany oni nie potrzebuja waszej pomocy ,tych nie macie pod kontrola ,nie dali sie udomowic i omamic ,dzieki temu  zyja i napewno 
przetrwaja dluzej jak ludzie pod kontrola tych szatanskich naukowcow 
co ten artykol mial niby znaczyc czy  sa jeszcze ludzie ,ktorzy wierza ,ze jacys ,,naukowcy,, robia cos dla dobra ludzi
to jest tak naiwne tlumaczenie ,ze nawet chyba dziecko nie nabraloby sie na to ,jak mozna cos takiego pisac ,jak ci naukowcy wstydu nie maja 
parszywe diabelskie stworzenia ,oby skonczyly sie te ich eksperymenta -na 
nas ,a od Indian LAPY PRECZ 

Portret użytkownika tubylec

Naukowcy zatroskani zdrowiem

Naukowcy zatroskani zdrowiem dzikich plemion .. pewnie kombinują jak wpuścić tam tzw. lekarzy i im je popsuć, bo są zbyt zdrowe bez cywilizacji .. mam nadzieję że któregoś dnia jakiś silny słoneczny rozbłysk zlikwiduje naukowcom takie zabawki jak google earth i parę innych.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nic dodać nic ująć... Ja od

Nic dodać nic ująć... Ja od siebie dodam tylko, że gdybym był wodzem takiej wioski i wiedział o tym że jestem monitorowany z góry, to przez miesiąc co godzinę kazałbym współplemieńcom zbierać się w kółeczko na środku wioski i wypinać dupy w niebo... A nóż satelita zrobi fotkę z przekazem dla "naukofcóf"

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem