Naukowcy spodziewają się rozbłysków klasy M

Kategorie: 

W ciągu ostatnich godzin Słońce wyprodukowało wiele rozbłysków klasy C głównie z okolic aktywnego regionu 1339, który kontynuuje przejście na północno wschodnią cześć powierzchni Słońca.

 

Heliofizycy informują, że z tego regionu należy się spodziewać kolejnych rozbłysków klasy M. To właśnie ta grupa plam była odpowiedzialna za kilka rozbłysków klasy M, do których doszło 31 października.

Region 1339

Kolejny nowy region to grupa plam o numerze 1338, która jest teraz w pełni widoczna w południowo wschodniej części tarczy. Ten region pozostaje w obserwacji, ponieważ był w stanie wygenerować kolka rozbłysków klasy C z jednym C5.2 tego samego 31 października.

Region 1338

 

Źródło: http://solarham.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika asuan

Fakt jest tam kopalnia miedzi

Fakt jest tam kopalnia miedzi , ale nie sięga tych głebokości , więc tąpniecia gdyby były dotyczyłyby głębokości średnich pomiedzy dnem szybów a powierzchnią ziemi , bo napreżenia gruntu rozkładałyby się na tych głębokosciach więc przytoczę sobie coś ze stony dotyczacej danych kopalni cytat pochodzi z tej stronki http://prtime.pl/biuro-prasowe/szyb-gg-1-wchodzi-w-kolejna-faze/?lang=pl a dla tych co się nie che  czytać całości mały fragmencik "
Wspomniane prace realizowane są w ramach pierwszego, przygotowawczego etapu siedmioletniej inwestycji. Od czasu rozpoczęcia budowy użyto już do zabudowy blisko 100 ton stali zbrojeniowej, ponad 600 m3 betonu, 75 ton stali konstrukcyjnej, ponad 1000 m rur PCV i PE oraz blisko 2700 szt. płyt drogowych. Drugi i główny etap inwestycji to bezpośrednie głębienie szybu metodą mrożenia górotworu, zaawansowanej technologicznie i pionierskiej metody udoskonalanej na przestrzeni lat przez PeBeKa.
Szyb GG-1 zlokalizowany jest w powiecie polkowickim, w gminie Grębocice, w odległości ok. 500 m na północny zachód od centrum Kwielic. To trzydziesty pierwszy szyb w Zagłębiu Miedziowym i strategiczna inwestycja KGHM Polska Miedź S.A. – umożliwi dostęp do głęboko położonych pokładów rud miedzi występujących w strefie poniżej poziomu 1200 m, na północ od obecnie eksploatowanych złóż w obrębie obszarów górniczych „Sieroszowice I” oraz  „Rudna I i II”. Dwa podstawowe parametry szybu GG-1, którego budowa ruszyła latem 2010 roku, to głębokość - około 1 300 metrów, średnica w świetle obudowy 7,5 m. Wykonawcą generalnym inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. " tak więc jak widać głębokość 2 czy 10 km to nie głębokości wydobywcze danych terenów , wiec jeśli są to tąpnięcia , to znaczy , że naruszony został mocno system geologiczny danego obszaru , co mogłoby grozić katastrofą , a jesli nie jest to działanie kopalni , to mamy do czynienia , z nowymi ruchami górotwórczymi na większym obszarze sięgajacym od czech do niemiec bo wyglada to na wypietrzanie się lub zapadanie przełomu tektonicznego , może się na tym nie znam , ale z map geologicznych tego obszaru tak to wygląda, no chyba , żeby jakieś masy wulkaniczne dostały się w tunele pęknięć płyt tektonicznych i sprężając się i przepływając co jakiś czas powodowały stałe wstrząsy na stałym poziomie ... ot takie moje gdybanie , ale geologiem nie jestem  Smile
 

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Słońcem się nie przejmujcie -

Słońcem się nie przejmujcie - to nasz przyjaciel i obrońca.
Jego rozbłyski są dla nas dobrodziejstwem, tak samo jak jego ultrafiolet, przed którym tak straszą w mediach (te kremy z filtrem i nowotwory; ach, ach, ach).
Słońce zapewnia nam magnetosferę, ciepło, stabilną rotacje, chroni przed rakiem, w tym czerniakiem skóry (a właśnie że TAK), leczy depresję, choroby jelit,  serca i oczu, itp...  Jakis czas temu "ktosie" wpadły na pomysl, by zacząć Słońcem straszyć, bo to bdb biznes i dobrze napędza wzrost nowotworów.
Ja - jak na razie - widzę, że Słońce rozwaliło wszystkie zagrażające nam komety. To daje do myślenia nad jego rolą.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem