Naukowcy przewidują rychłe nadejście ery powszechnego kanibalizmu

Kategorie: 

Według profesora z Stanford, szybko rosnąca liczba ludności na naszej planecie może doprowadzić do tego, że ludzie będą musieli zacząć zjadać się nawzajem.

 

Paul Ehrlich przepowiedział 46 lat temu, że ludzkość przy obecnych tendencjach demograficznych dojdzie do punktu, że kanibalizm będzie jedną z niewielu możliwości przetrwania. Ehrlich przekonuje, że brak środków będzie tak uciążliwy, że ludzie będą musieli radykalnie zmienić nawyki żywieniowe. Wiąże się to także z ogromnymi zmianami w rolnictwie – pisze Fedpost.

„W najbliższej przyszłości jedzenie trupów będzie zupełnie normalne, bo ludzie wszędzie i zawsze są głodni " – powiedział naukowiec, dodając, że ludzkość szybko zmierza w tym kierunku. „Innymi słowy, od 45 lat na świecie populacja wzrosła o 2,5 mld osób. Nieuchronnie prowadzi to do wojny o zasoby”.

Ehrlich jest powszechnie znany za sprawą swojej pracy pn. „Bomba demograficzna”, którą opublikowano w 1968 roku. Badacz zaapelował o podjęcie środków w celu kontroli populacji, aby zapobiec kryzysowi przeludnienia i co za tym idzie – wielkiemu głodowi.

„W 1970 roku świat będzie poddany próbie głodu - setki milionów ludzi umrze z powodu braku pożywienia" – zapowiadał. „Nasze dzieci będą dziedziczyć zupełnie inny świat ,świat, w którym normy, polityka i gospodarki z 1960 roku nie będą miały zastosowania".

Ehrlich przekonuje, że niebezpieczeństwo przeludnienia znów rośnie. Obwinia za to amerykańskich republikanów i media.

„Wszyscy muszą jeść, a zadowolenie naszych potrzeb może być bardzo niszczycielskie" - powiedział Ehrlich.

Kwestie etyczne związane ze sposobem, w jaki hoduje się bydło, są ważne, ale stosunkowo trywialne w porównaniu do szkód wyrządzonych przez nasz system podtrzymywania życia.

 

Erlich napisał nową książkę pn. „Nadzieja na Ziemi”. Współautorem publikacji jest Michael Tobias.

„Pracując nad książką, staraliśmy się tknąć trochę optymizmu” - powiedział Tobias. „Naprawdę myślę, że możemy uniknąć najgorszych scenariuszy”.

Tobias uważa, że młodzi i kreatywni przedsiębiorcy mogą pomóc znaleźć klucz do uporania się z zagrożeniem poprzez inwestowanie w technologie, które mogą rozwiązać problem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Metus

wystarczy pozwolić rolnikom

wystarczy pozwolić rolnikom uprawiać zdrową żywność, wystarczy wprowadzić w szkołach przedmiot 'odżywianie' w zamian kulturowospołecznego nawyku 'obżarstwo', wystarczy uswiadomic ludziom że żywność i odzywianie to tylko jeden z głównych sposobów dostarczania energii organizmowi i że da sie funkcjonować w lepszej kondycji jedząc kilkakrotnie  ! tak KILKAKROTNIE! mniej ale bardziej wartościowo i juz problem przestanie byc problemem....ale niestety...trzeba by w międzyczasie zwalczać, chciwość, pazerność, brak panowania nad sobą, strach, brak samodowartościowani i td itd...a to pociąga za sobą zmiany globalne i niebezpieczne dla propagatorów 'wszechsystemu'...więc kto wie...jak będzie wyglądać przyszlość, jeżeli ludzie zaczną się zjadać powszechniej to będzie tylko kolejny przejaw dehumanizacji i regresu moralnego i w pewnym stopniu cywilizacyjnego - w którym przyszło nam zyć...
więc : WPIERDZIELAJCIE DALEJ GÓWNO JAKIE REKLAMUJĄ I PODSUWAJĄ NAM POD NOS A NIEDŁUGO BĘDZIECIE PIC KOKTAJLE Z WŁASNYCH KREWNYCH BO TAK BĘDZIE EKONOMICZNIE, TANIEJ I EKO A KTO WIE ....MOŻE NAWET TRENDY...! 

Portret użytkownika Los Anonimos

A po co jeść mięso tak

A po co jeść mięso tak wogóle?
Owoce i warzywa są 100 razy zdrowsze. 50g kiełków ma więcej wartości odżywczych niż 0,5 kg kurczaka.
Krótkie objaśnienie mądrego człowieka z humorem :)  http://www.youtube.com/watch?v=Nd1ULSpRNfM
 
PS. Nie jestem wege, ale mięso teraz które się kupuje to przypomina mi... nie wiem co mi przypomina... mniej chemii pewnie używam do czyszczenia WC, niż w tym mięsie, żeby nie zgniło. Od dwóch lat stosuję soki owocowo-warzywne. I praktycznie na 90% mnie wyleczyło z otyłości, nadciśnienia i cukrzycy, które spowodował u mnie M.cD.kaczor - błąd z dzieciństwa...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Analiza roczników

Analiza roczników statystycznych jasno dowodzi, ze obecnie jest nas 4,3-4,7 mld ludzi.
Podawane do wiadomości publicznej dane są sfałszowane i propagowane  przez takich syjonistycznych durni jak Paul Ehrlich...
 Być może wpływ na wyniki ma ruch ludności na świecie, podwójne obywatelstwa, system meldunkowy, emigracja... etc...
 JEST NA NIE WIĘCEJ JAK 4,7 MLD

Portret użytkownika max12345

Człowiek jest jak nowotwór w

Człowiek jest jak nowotwór w ekosystemie Ziemi. Będzie się namnażał i rozrastał aż zniszczy swego żywiciela a wtedy padnie razem z nim. To zawsze działa tak samo. Często dobrym sposobem na zahamowanie wzrostu nowotworu jest odcięcie mu dostępu do pożywienia.

Portret użytkownika Los Anonimos

Wystarczy niech każda rodzina

Wystarczy niech każda rodzina ma średnio 1 dziecko max. Za 40 lat ludzi będzie 2x mniej, nikt potem nie musi głodować i posuwać się do drastycznych przypadków... (dlatego pewnie propagują już w szkołach podstawowych środki antykoncepcyjne, bo niektórzy nie myślą o tym co robią, czego konsekwencją jest to, że potem dzieci mają dzieci...). Kiedyś był omawiany tutaj temat "chipów" antykoncepcyjnych. Ogólnie temat ciekawy, takie chipy mogłaby "włączać" służba zdrowia osobom którzy są gotowi na założenie rodziny, pod warunkiem, że taki chip jest w 100% bezpieczny (jak np aparat słuchowy) i w tym chipie nie będzie extra jakiś gpsów i innych badziewi stanowiących globalne zagrożenie dla ludzkości.

Portret użytkownika eva11

Ludzie ueraja, ale z nadmiaru

Ludzie ueraja, ale z nadmiaru żywności znaczy tego syfu w plastiku lub na wynos ....
Jedynie z glodu umieraja ci , których nie stać na tą trucizne
Jedni z glodu inni od raka czy inych chorób po spożyciu
40% tej ala - żywności idzie do śmieci , bo to nie ten rozmiar, kolor lub nie lśni wystarczająco
nawet nie wysyłają tam gdzie panuje głód , bo po co , a i oddac za darmo jeśli chcesz to trzeba przejść 
caly szereg biurokratycznej papierkowej roboty , nikomu sie to nie  opłaca.  
Chcą psychole puścić na rynek sztucznego żarcia jeszcze wiecej to sieja farmazon.
A na ziemi nie ma nas 7 miliardów, jesli jeszcze ktos w to wierzy , to  żal mi go ,
wykastrowali polowe świata, wystarczy samemu poszukać, posprawdzac 
I przekonac sie co się dzieje w INdiach w krajach Afryki sterylizacja  tam idzie w najlepsze od wielu lat
niż demograficzny w całej Europie, epidemia raka i wielu chorób na calym świecie, co rok liczby ida w górę
aborcja i wojny o ktorych nie mowi się w tvn
Wiele mozna wymieniać, tak wiec nie słuchajcie takich bzdur do 9 nigdy nie dojdziemy .
. A już ubywa nas z dnia na dzien szybciej,
a gdy roboty zaczną nas zastępować sami zobaczycie różnice. 
 

Portret użytkownika pawel

ale w wielu krajach

ale w wielu krajach eurpopejskich i nie tylko w tym także Polska obserwuje się niż demograficznu, ludzi zaczyna rodzić się coraz mniej, pary w dzisiejszych czasach mają zazwyczaj najwyżej jedno dziecko lub żyją bez dzieci. Mamy dziś inne czasy niż kiedyś. Kiedyś pary płodziły więcej dzieci by było więcej rąk do pracy, dziś liczy się wykształecenie tego dziecka które troche kosztuje, plus to że dzisiaj zazwyczaj oboje rodziców pracuje i nie mają czasu na wychowywanie tego dzieci. Kolejna sprawa to taka że dziś jest o wiele lepiej rozwinięta antykoncepcja niz kiedyś i pary które nie chcą miec dzieci mogą sie lepiej zabezpieczyć. Wiele czynników wskazuje na to że liczba ludności na ziemi zacznie powoli spadać. W wielu miastach w Polsce np. zaczęto zamykac nie które szkoły bo brakuje w niej uczniów, moja szkoła podstawowa do której kiedyś chodziłem juz nie istnieje, zrobiono z niej gimnazjum.  

Portret użytkownika darek1

Człowiek jest organizmem

Człowiek jest organizmem potrzebującym jedzenia i kiedy go brakuje szuka innych pokarmów. Wydaje nam się , że jesteśmy inteligentnymi formami życia lecz jeśli zostaniemy postawieni w skrajnej sytuacji odzywają się w nas pierwotne instynkty. Przecież w obozie w Oświęcimiu głodni ludzie zjadali zwłoki , w biednej Afryce jedzą po dziś dzień, a wielki głód na Ukrainie też zmusił ludność do kanibalizmu. Dzisiaj bez antybiotyków, nawozów i pestycydów ciężko coś wyhodować.

Portret użytkownika olo manolo

Oczywiscie ze w skrajnych

Oczywiscie ze w skrajnych sytuacjach skrajne zachowania zdarzaja sie duzo czesciej, ale wyciaganie z tego wniosku (ktory zdaje sie drzemac gdzies za twoimi slowami) ze w razie glodu wszyscy beda sie nawzajem zjadac jest glupiutkie.

A to wlasnie zdaja sie ci panowie twierdzic - ale nie wiem, nie czytalem.

Portret użytkownika 3plabc

Przy ilości

Przy ilości niezagospodarowanych połaci terenu, które mogą służyć pod uprawę takie głosy to czyste brednie, ale chyba więm dla kogo ten koleś lobbuje hehehe.

Portret użytkownika Pan

Co za pieprzenie. Kilka lat

Co za pieprzenie. Kilka lat temu fundusze brytyjsko-amerykańskie wykupiły masę ziemi w Afryce, która nadawała się pod uprawy - tylko po to, zeby nigdy nic na niej nie urosło. Tak wygląda produkowanie "głodu" przez bogatych zachodnich kutasów. Do tego odpowiednia propaganda jak choćby brednie tych pseudonaukowców i ludzie uwierzą w nadchodzącą katastrofę.

Portret użytkownika SurvivorMan

A może byś tak pomyślał też o

A może byś tak pomyślał też o innych mieszkańcach tej planety??? Kim niby jesteś, razem z resztą ludzkich pasożytów, żeby uzurpować sobie prawo do zasiedlania całej planety, mordując przy tym innych jej mieszkańców???
Już teraz przy 7 miliardowej populacji, dziennie na zawsze znika z powierzchni ziemi 3 gatunki roślin i zwierząt! ...Także powiedzmy sobie szczerze... Przy tym tempie degradacji środowiska przez LUDZKIEGO PASOŻYTA (termin ten dotyczy tak zwanego CYWILIZOWANEGO CZŁOWIEKA), ludzkość nie dojedzie z liczebnością nawet do 12 miliardów!!! 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Rewo-Lucjan

Piszesz: "A może byś tak

Piszesz:
"A może byś tak pomyślał o innych mieszkańcach tej planety???"
Komentuję:
- Np. o mnie. Kim niby jesteś, żeby uzurpować sobie prawo do oceniania i generalizowania wszystkich ludzi?
" Wiem jak jest, bo obcuję z naturą duuużo częściej niż przeciętny cżłowiek."
- Sic!
"Już teraz przy 7 miliardowej populacji, dziennie na zawsze znika z powierzchni ziemi 3 gatunki roślin i zwierząt!"
-I w innych miejscach:
"Wszystko w przyrodzie ma swoje miejsce i niczego w przyrodzie nie może być ani za mało, ani za dużo, bo konsekwencje tego mogą być zarówno lokalne, jak i globalne!"
" Pszczoły człowieku masowo wymierają, strefy klimatyczne przesuwają się na północ, rośliny i zwierzęta doświadczają coraz to nowych chorób..."
" A tak na serio... Chyba pojęcia nie masz, jak funkcjonuje przyroda! (...) Weź plecak i wyjdź chociaż na tydzień w dzikie ostępy! Może wtedy dostrzeżesz piękno dzikiej przyrody, a także to, jak cierpi (...)."
-Jesteś matematykiem? Tylko w matematyce występuje constans! Nie możesz- brak logiki w tym co piszesz! Jesteś trollem?
W przyrodzie jest walka o przetrwanie. Gdybyś widział, a nie tylko oglądał, to byś zrozumiał, że nie ma równowagi w naturze. Dlatego pewne gatunki wymierają. Dinozaury wyginęły nie przez człowieka. Świat się porusza, nic tego nie zmieni. Obserwujesz zmiany na ziemi (sic!) i nic nie dostrzegasz?
Jadę rowerem wokół jeziora, pora wylewów, zmiany- w skali lokalnej- olbrzymie. Co roku natura podejmuje walkę, aby opanować ponownie każdy teren.
Jadę rowerem na rekonesans w pobliże pogorzeliska lasu, który spłonął od pioruna kilka lat temu- runo leśne odrodzone, zbieram jeżyny, będą pewnie i grzyby. Nawet jak człowiek nie zaingeruje, las się odrodzi.
To są obserwacje w skali mikro. W skali makro także zachodzą. Przecież je obserwujemy. Trzeba widzieć. Co z tego, że są niekorzystne dla nas. Możemy- co najstraszniej- unicestwić inteligencję w postaci homo sapiens "sapiens". Życie na Ziemi będzie trwało, póki ona nie wyparuje. Nie znasz Życia? Da radę!
Pytanie za sto punktów: Czy w epoce dinozaurów łączna liczba żywych gatunków przewyższała liczbę gatunków żyjących obecnie?
Piszesz, że strefy klimatyczne się zmieniają... Napisz jeszcze, że kontynenty się poruszają i Księżyc się oddala, Słońce się wypala, bieguny wędrują i, że to wszystko... przez NWO!
Ludzkość ma wpływ na środowisko naturalne tylko czasowo. W innej skali niż pory roku wyznaczane przez Słońce. W innej niż każda era w dziejach Ziemi.
Jesteśmy mniejszą przypadłością nią ruchy tektoniczne, erupcje wulkanów, zmiany spowodowane różnicą ciśnień w atmosferze, niespodziewaną kolizją z obiektem niebieskim, a prawdopodobnie nawet z kontaktem z inną inteligencją.
Rozumiesz?
Przed ludzkością stoją dwa wyzwania. No, właściwie jedno. Osiągnąć odpowiednią świadomość społeczną i przenieść inteligencję, bądź chociaż Życie dalej w kosmos.
Niektórzy pracują nad tym intensywnie. Cały czas klasyfikują każdą formę życia. Pasożyty to dziwne istoty, ale Ty piszesz:
"Nawet istoty najniższego rzędu nie żyją na tej planecie bez powodu!!!"
-W takim razie najwyższy rząd tez ma powód do życia.
I jeżeli oprócz wyzywania od pasożytów wszystkich ludzi (a więc i siebie samego), oprócz bełkotu o oglądanej przyrodzie, i swojej ponad przeciętności, nie masz nic innego do napisania, to wracaj na zajęcia religii do swoich Rodzimowierców, albo idź na prokuraturę i jak prawy obywatel, donieś, że masz do czynienia z sektą, która bałamuci ludzi.
Czołem!
R-L.

Portret użytkownika eva11

Dinozaury wyginely nid przez

Dinozaury wyginely nid przez czlowieka-
no wlasnie i trafiles w dziesiatke cokolwiek wyginie przez człowieka juz więcej sie nie odrodzi , nigdy- jesli my sie nie zmienimy
Natura soobie ze wszystkim radzi sama , wszystko co sie dzieje na ziemi.  kazdy piorun , tornado , plaga czemuś służy 
coś umiera , zeby mogło żyć  coś,
ale czlowiek sobie za życzył , zeby wszysto nawet slonce świeciło
kiedy on chce...
może po pożarze od pioruna las sie odrodzi , ale na miejscu gdzie wybuchła elektrownia atomowa, lub trwaly  próby jądrowe-dlugo
nic nie urośnie, jedynie zmutowane rośliny
może za tysiac lat ziemia znowu sobie z tym poradzi , a moze nie
ale jak Ci sie wydaje w takim tempie w jakim  czlowiek ja niszczy ile jeszcze bedzie istniała
a kiedy sie zacznie odradzac wtedy kiedy czlowieka tu nie bedzie , chyba , ze zacznie ja szanowac w co nie wierzę
 Chyba nie znasz możliwości czlowieka i nie wiesz do czego jest zdolny , cos ci umknelo -jesli twierdzisz ,ze mamy mniejszy wpływ
na ziemie niz wulkan i slonce
czy nie dotarles do ery gdzie człowiek niszczy strefe ozonowa ,
z jonosferą majstruje , wplywa na pogode i zabija życie na ziemi 
bronią sejsmologiczną wymieniać można dlugo co jeszcze
Oj ludzie patrzycie , a nie widzicie 
słuchacie a nie slyszycie...
To jest cytat z Biblii........

Portret użytkownika Medium

SurvivorMan napisał: Już

SurvivorMan wrote:

Już teraz przy 7 miliardowej populacji, dziennie na zawsze znika z powierzchni ziemi 3 gatunki roślin i zwierząt!
E tam, Nie robiłabym wielkiej tragedii ze znikania niektórych gatunków. Sorpiona np. bym nie żałowała, a Ty?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem