Naukowcy przepowiadają zalanie cześci Nowego Jorku

Kategorie: 

Według najnowszego raportu meteorologów, podnoszenie się poziomu morza spowodowane przez zmiany klimatu może spowodować zalanie części Nowego Jorku. Jedna trzecia miasta może być pod wodą, gdyby na miasto zszedł huragan typu tegorocznego Irene.

 

Ze względu na zmiany klimatu dolny Manhattan stał się jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście, ponieważ większość z niego może być pod wodą.

"Ryzyko powodzi jest wysokie, a konsekwencje mogą być ogromne" - powiedział Art deGaetano, naukowiec z Cornell University  i główny autor badania ClimAID. "Jest już jasne, że wiele obszarów miasta może stać się całkowicie niezdolna do zamieszkania."

Według naukowców, silny system burzowy mógłby spowodować uszkodzenia struktur podziemnych jak metro, a także niekorzystnie wpływać na działanie lotnisk, La Guardia i Kennediego, usytuowanych na poziomie morza.

 

Raport opublikowany przez Stanowy Urząd Badań i Rozwoju Miasta, wyjaśnia, że ​​ze względu na rosnący poziom wody, oraz ze względu na zmiany w systemach pogody Nowy Jork będzie narażony już na początku następnej dekady.

 

Biorąc pod uwagę aktywne topnienie lodu na Antarktydzie, poziom wody na Manhattanie i Long Island wzrośnie o więcej niż 10 cm do roku 2050 poziom wody sięgnie 2,5 m, a do roku 2080, 4,5 m, jeśli obecne warunki utrzymają się.

 

Komentarz ZnZ:

Naukowcy nadal operują na danych z poprzednich dekad pomijając anomalne obniżenie poziomu wszechoceanu na koniec 2010 roku. Gdyby trend się utrzymał propagandyści przemysłu globalnego ocieplenia i zmian klimatu powodowanych przez człowieka mieliby kolejny kłopot. Na razie wyniki NASA twierdzące, że poziom oceanów spadł o 6 mm traktowane są, jako chwilowe odwrócenie trendu wzrostowego.

 

Źródłohttp://russian-bazaar.com/ru/mnews/62164.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

Na Facebooku dziś są zdjęcia

Na Facebooku dziś są zdjęcia z Messyny !Powodzie i trzęsienia ziemi.A przecież ostatnie komety w peryhelium:Encke,Tempel II, Pons-Winnecke to miał być rzekomo zabobon?A jeszcze w grudniu w peryhelium stanie kometa Garrald! Dobrego samopoczucia życzę!

Portret użytkownika Kowalski

jakby obsadzić roslinnością

jakby obsadzić roslinnością nie użytki tej planety, pustynie i a także dno w oceanach to nie byłoby żadnych powodzi ponieważ nastepowała idalna cyrkulacja powitrza a ono byłoby krystaliczne a poziom w oceanch obniżyłby się

Portret użytkownika a co jeśli...

...a ja myślę, że lepiej

...a ja myślę, że lepiej będzie jeśli zainwestujemy w siebie i to co mamy w sercu a nie w przeprowadzki w góry czy pełną spiżarnię. Czy ta strona powoli nie napędza w nas samych strachu? Strach w tym szczególnym czasie jest nam potrzebny jak bat do d*py.

Portret użytkownika Tajna Mrówka

  W tym szczególnym dla nas

 W tym szczególnym dla nas wszystkich okresie, zagrożenie czyha na nas z każdej strony: od strony nieba, od wody, trzęsień ziemi, wulkanów, a także od strony polityki (wojna). Strach jest naturalną reakcją na to wszystko i jest on potrzebny, bo dzięki niemu będziemy lepiej myśleć, szybciej i sprawniej, lepiej reagować w razie wystąpienia zagrożenia i będziemy przynajmniej fizycznie gotowi na wszystko. Bat do dupy też jest czasem potrzebny Smile

Portret użytkownika djrutek

Do mnie przemawiają również

Do mnie przemawiają również stale znajdywane ruiny starożytnych metropolii, znajdujące się pod wodą. W mojej ocenie raczej winowajcą będzie jakieś gwałtowne wydarzenie np. zmiana obrotu osi Ziemi od jakiegoś dużego kosmicznego ciała, lub przebiegunowanie niż powolne zatapianie nas przez lodowce na biegunach.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem