Naukowcy chcą sklonować Johna Lennona, uzyskując DNA z jego zęba

Kategorie: 

Trzeba przyznać, że naukowcy wciąż zaskakują nas swoimi pomysłami. Wielu fanów legendarnego muzyka, Johna Lennona, jest podekscytowanych na samą wieść o tym, że odbędą się próby mające na celu jego sklonowanie.

 

Pomysłodawcą jest pewien kanadyjski dentysta Michael Zuk, który ma najwyraźniej jakąś manię na punkcie zębów. Kanadyjczyk napisał książkę o zębach znanych osobistości, natomiast w swojej kolekcji posiada niesamowitą ilość zębów sławnych ludzi. Dentysta nabył ząb Lennona na aukcji w 2011 roku, za którego zapłacił ponad 30 tysięcy dolarów. Początkowo ludzie uważali, że sam zakup za tak wysoką cenę jest czymś niepoważnym, jednak dopiero teraz plany wyszły na światło dzienne.

 

Dr. Zuk ogłosił całkiem niedawno, że rozpoczął współpracę z amerykańskimi specjalistami i wspólnymi siłami będą starać się pozyskać DNA z zęba muzyka. Ząb podobno już jest w posiadaniu naukowców którzy mają nadzieję, że kod genetyczny zdobędą już w najbliższej przyszłości. Kanadyjski dentysta uważa, że skoro udało się już sklonować owce i dinozaury, to John Lennon prawdopodobnie będzie następny w kolejce.

 

Jeśli sklonowanie słynnego muzyka zakończy się sukcesem, istnieje możliwość że fani innych, znanych z przeszłości osób również będą chcieli aby naukowcy "przywrócili ich do życia". Mogą to być na przykład Michael Jackson czy Elvis Presley. Należy jednak brać pod uwagę, że nie każdemu może się spodobać taka zabawa w Boga.

 

 

 

 

Źródło: http://www.mirror.co.uk/news/weird-news/beatles-fan-clone-john-lennon-2204442

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika trew92

hahaha no dobra jakoś te owcy

hahaha no dobra jakoś te owcy udało się jeszcze sklonować, ale dinozaury? Chyba w Jurassic Park Biggrin Pewnie wkradł się jakis błąd w przekazywaniu informacji bo nie sądzę by był takim debilem.
Tak po za tym to trudno mi sobie wyobrazić aby taka próba doszła do skutku. Do tej pory nie udało się sklonowac żadnego człowieka po za etapem embrionalnym, a tutaj nagle pojawia sie ząb Lennona, genetycy wypowiadają magiczne zaklęcie i mamy klona Biggrin
 

Portret użytkownika Robaczkowa

Tylko po co go klonować?

Tylko po co go klonować? Lennon ma syna też muzyka, którego nie możnaby od niego odróżnić. Wykapany tatuś z okresu kiedy Lennon senior był młody. Jakoś choć ,,zdolna jest z niego- juniora bestia" żadnych większych sukcesów muzycznych nie osiągnął. Świat się zmienił. Pewno nawet Lennon-senior gdyby żył w dzisiejszych czasach już nic nowego szczególnie odkrywczego by nie zdziałał. Lennon senior miał szczęście, że trafił na właściwy okres. Dzisiaj robiąc to samo, nawet by nie był dostrzeżony podobnie jak jego syn- prawie jego identyczna kopia, która ma ten sam zawód co tatuś. Najwyżej można by co nieco zarobić na in vitro wspomaganym genami Lennona, na takiej eugenice połączonej z in vitro dla najbogatszych snobów.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem