Nastroje separatystyczne utrzymują się w wielu regionach świata

Kategorie: 

Po wielu miesiącach niepewności co do przyszłości Szkocji i Wielkiej Brytanii, niedawne referendum wreszcie dało nam odpowiedź na którą czekało miliony ludzi i okazało się, że Szkocja jednak nie zmieni swojego statusu. Porażka separatystów z tego regionu wcale nie zniechęciła Wenecjan czy Katalończyków do dążenia do swoich celów.

 

Szkoci, który chcieli niezależności, nie osiągnęli swojego celu, choć trzeba przyznać że byli bardzo blisko (45% zagłosowało na tak). Referendum było w centrum zainteresowania od ostatnich kilku miesięcy i teraz przychodzi czas na kolejne regiony.

 

Katalonia przygotowuje się powoli do nadchodzącego referendum, które odbędzie się 9 listopada. Zatwierdzono nawet ustawę, która pozwoli na przeprowadzenie sondażu. Jednak sytuację skądś już znamy - władze Hiszpanii nie zgadzają się na uzyskanie niepodległości przez Katalonię i chcą zaskarżyć wprowadzoną ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Rząd w Madrycie twierdzi, że jakiekolwiek działania w kierunku oddzielenia się Katalonii są nielegalne. Wszelkie głosowania miałyby się odbyć na terenie całego kraju. Hiszpania wskazuje na konstytucję z 1978 roku.

 

Tymczasem Wenecja Euganejska również chce pójść podobnymi śladami. Prezydent tego regionu, Luca Zaia oświadczył, że po Szkocji przyszedł czas na Wenecję, która będzie pracować nad przeprowadzeniem referendum w sprawie niepodległości. Co więcej, Zaia stwierdził, że gdyby głosowanie odbyło się już teraz, to większość zagłosowałaby na "tak".

 

Nastroje separatystyczne można zaobserwować również w Stanach Zjednoczonych. Ankieta przeprowadzona przez Ipsos wskazuje, że prawie 24% Amerykanów chce niepodległości dla swojego stanu - dla porównania, sprzeciw wyraziło ponad 53% osób. W badaniu wzięło udział prawie 10 tysięcy osób z całego kraju.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  I o tym co nazisci szykują

 
I o tym co nazisci szykują Polakom czy właściwiej judaszom z Polski na zimę:
 
"jesień roku 2014 – Polski Prezydent Radosław Sikorski wysyła polskie wojska na Ukrainę (do pomocy żydowskim nazistom dodajmy dokonującym tam holokaustu "ruskich")
 
AFERA W TV , NECIE , MEDIACH !
„BRONISŁAW KOMOROWSKI PODAJE SIĘ DO DYMISJI
P.O – OBOWIĄZKI PREZYDENTA PRZEJMUJE MARSZAŁEK SEJMU …
RZĄD EWY KOPACZ PODAJE SIĘ DO DYMISJI
============================
NIE OFICJALNIE Z USA – SIKORSKI TO WŁAŚCIWY CZŁOWIEK
NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU WE WŁAŚCIWYM MOMENCIE ..
 
RESZTĘ SOBIE DOŚPIEWAJCIE ………
==============
PODSŁUCHANE W ŚRODOWISKACH POSELSKICH !!!!!
ROZMAWIANO BARDZO NA SERIO BEZ WÓDECZKI     ………..
PLOTKA NIE PLOTKA ALE BARDZO LOGICZNY PLAN … DLA P.O NA PRZYSZŁOŚĆ KTÓRA NA DZIŚ NIE JEST RÓŻOWA DLA ŻADNEGO P.O LSZEWIKA……
"
 
całość
http://miziaforum.wordpress.com/2014/09/20/jesien-roku-2014-polski-prezydent-radoslaw-sikorski-wysyla-polskie-wojska-na-ukraine/
 

Portret użytkownika Zenek :)

  Jak wysoko Polak ceni

 
Jak wysoko Polak ceni siebie i własną pracę, czytanka zwłaszcza dla gumofilców ze wsi:
 
http://miziaforum.wordpress.com/2014/09/21/jak-wysoko-ceni-sie-polak-i-ile-warta-jest-dla-niego-jego-wlasna-praca-lysy-marianie-z-lubelskiego-r-n-pomysl-czy-nie-powiniennes/
 
"
DLA CZEGO O TYM PISZĘ ??
BO PEWNIE WAM UMKNĘŁO ŻE TO JUŻ NOWA JAKOŚĆ DO TEJ PORY RZĄDZĄCY W POLSCE PODEJMOWALI DECYZJE O ODEBRANIU JAKICHŚ PRAW , LIKWIDACJI MIEJSC PRACY 
I DOTYCZYŁY TE DECYZJE RZECZY KTÓRE TAK NA SERIO NIE BYŁY ODCZUWANE JAKO WŁASNOŚĆ OBRABOWYWANEGO – PRAWA , MIEJSCA PRACY …
DZIŚ MAMY NOWĄ JAKOŚĆ RZĄDZĄCY ZAŻĄDALI ABY ROLNICY ZNISZCZYLI WŁASNYMI RĘKAMI SWOJĄ WŁASNOŚĆ !!!
PLONY NA KTÓRE CZEKALI CAŁY ROK I TYRALI CAŁY ROK ….
I CÓŻ SIĘ STAŁO !!! ROLNICY BEZ SZEMRANIA ZASTOSOWALI SIĘ DO POLECENIA JAKIEGOŚ CHUJA Z WARSZAWY 
KTÓRY ZDECYDOWAŁ ŻE PLONY NIE ZOSTANĄ SPIENIĘŻONE , A KREDYT NA WYTWORZENIE PLONU KTÓRY PO SPRZEDAŻY MIAŁ STANOWIĆ ZWROT POŻYCZKI I ZYSK NA UTRZYMANIE WŁASNEJ RODZINY PRZEZ KOLEJNY NADCHODZĄCY ROK ……….
ROLNICY POTULNIE ZGODZILI SIĘ NA TO ABY ZAMIAST ZYSKU W TYM ROKU MIEĆ DŁUG 
BARDZO DZIWNE ALE :
CO TO OZNACZA ? – ZE ROLNICY POLSCY NIE CENIĄ SIEBIE NIE SZANUJĄ SWOJEJ PRACY ….
ZERO !!
JAK JA BYM ZAPIERDALAŁ W POLU CAŁY ROK A POTEM PLON MOJEJ PRACY MIAŁ BYM WYRZUCIĆ I MIEĆ Z TEGO GÓWNO I DŁUGI PRZEZ TO ŻE JAKIŚ KRAWACIARZ TAK CHCE
ZABIŁ BYM SKURWESYNA W SPOSÓB BOLESNY I SKRYTY
TAK DO TEJ PORY NIE BYŁO SYTUACJI ABY RZĄD W RAMACH SWOICH ROZGRYWEK KAZAŁ PŁACIĆ ZA TO OBYWATELOM DOSŁOWNIE Z WŁASNEGO PORTFELA !!!
PLON TO NAMACALNY REALNY ZYSK !!! – WARTOŚĆ PRZEKŁADALNA NA NAMACALNE PIENIĄDZE !!
"

Portret użytkownika MS

Jest filmik na YouTube ktory

Jest filmik na YouTube ktory pokazuje jak falszowane byly "ostatnie" glosy tzw separatystow w referendum dotyczacym odlaczenia od Anglii,
SCOTLAND INDEPENDENCE VOTE RIGGING EXPOSED ? Smoking Gun Evidence of Vote Being Rigged ?
https://www.youtube.com/watch?v=LbJif7vISQg
Widac na filmiku jak sie to robi. I tak to wlasnie wyglada! Jedyna pociecha jest to ze mozna zobaczyc te osoby bardzo wyraznie i pociagnac do odpowiedzialnosci.
 

Portret użytkownika Zenek :)

Z cyklu o "polskich"

Z cyklu o "polskich" "bohaterskich" sprzedawczykach czyli nieznane dzieje kilku wychwalanych w polszewi/ polin judaszy:
 
"ciekawostka znaleziona w sieci w oryginale. Co o tym myślisz?
 
 
pam do ~a: PRL OBALILI AMERYKANIE TEŻ NIE DLA DOBRA POLAKÓW , A SWOICH INTERESÓW PRZECIW ROSJI. PRZEDSTAWIAM FAKTY: Ronald Reagan, Karol Wojtyła, jako papież i szef wywiadu amerykańskiego CIA - Billi Casay. Ta trójka, latem 1982 r.. spotkała się w Bibliotece papieża w Watykanie i omówili szczegółowo, co kto ma robić. Ronald Reagan dał miliony dolarów na opłacanie działaczy "Solidarności" i potrzebnego sprzętu. A więc: telefaxy, maszyny drukarskie i powielacze, przekaźniki, telefony, odbiorniki krótkofalowe, kamery wideo, fotokopiarki, teleksy, komputery, papier i t.p. Organizację zakupów i wysyłanie wszystkiego do Polski, oraz pieniędzy, powierzono szefowi CIA Billi Casley"owi . Centrala wywiadu CIA do tych zadań mieściła się w Monachium w RFN, ale większość sprzętu wysyłano ze Szwecji. Aktywnie włączono do propagandy "Wolną Europę' z Janem Jeziorańskim - Nowakiem na czele. Wówczas mówiono, że jest to czysto polska radiostacja, kierowana i opłacana przez patriotów polskich. Później dopiero przyznano, że opłacana była z budżetu USA, a ci patrioci, to była agentura CIA.
 
 
Papież JP II udostępnił do tych celów księży, kościoły i klasztory. Nie wszyscy znają rolę Ks. Popiełuszki w tych planach. Otóż on osobiście otrzymał od Wojtyły zadanie, prowadzenia aktywnych działań przeciw PRL wśród młodzieży. Ks. Popiełuszko być może i w dobrej wierze robił to, nie zdając sobie sprawy, w jakie tryby został wpuszczony. Jemu Prymas Glemp proponował wyjazd do Rzymu, ale nie wiedział o zadaniu dla niego od Wojtyły i dlatego ks. Popiełuszko nie posłuchał Prymasa, chociaż powinien. Faktycznie nikt go nie chciał zabijać. Chcieli go tylko uciszyć, ale robili ro w pośpiechu i nie przewidzieli, że w bagażniku udusi się z zakneblowanymi ustami. Stało się więc nieszczęście i jeszcze głupiej zrobili, że go utopili, no ale chcieli zatrzeć ślady po sobie. Być może udałoby się to, tylko ten komandos, co wyskoczył z samochodu w biegu (oni przystanęli na ten moment), był ich, dwulicowym informatorem, i sypnął ich.
 

Kto chce znać szczegóły tej gry Ronalda Regana, Karola Wojtyły i szefa CIA Billi Casay"a, niech pożyczy w bibliotece książkę amerykańskiego dziennikarza Peter Schweizera VICTORY czyli ZWYCIĘSTWO tajna historia świata lat osiemdziesiątych, CIA i "Solidarność", wydaną w 1994 r. przez Polską Oficynę Wydawniczą - ISBN 83-7066-607-8. Tak wygląda sprawa obalenia PRL. "Solidarność" i inne osoby, to tylko figuranci, potrzebni CIA do kamuflażu, że CIA nie miała z tym nic wspólnego.
 
 
Wywiady zawsze tak robią, jak Abwehra z polskim napadem na stacje w Gliwicach w 1939 r.
 

pamiętam jak gospodarkę Gierka USA sankcjami wykańczało, terroryzm gospodarczy
Krymu nikt nie zajmował.
"
 
(http://adnovum.neon24.pl/post/113059,wojna-domowa-na-ukrainie-21-09-2014r-15-dzien-rozejmu#comment_1023767)
 
A potem rozmodleni zdrajcy się dziwią iż w Polsce zamiast pracy tylko groby i krzyże. To wasza zasługa sprzedajne judasze. Cieszcie się szeklami i zniszczonym zdradą krajem.
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem