Następne złudzenia optyczne nad Rosją i USA

Kategorie: 

Wczoraj informowaliśmy o licznych obserwacjach złudzeń optycznych wywołanych mrozem i obecnością silnego źródła światła, czyli Słońca. Nadal dochodzi do wielu takich zjawisk, ale ich występowanie nie ogranicza się jedynie do terytorium największego państwa świata.

 

Powyższe nagranie zostało wykonane przedwczoraj rano w Rosji. Dokonano go z okien pociągu metra w okolicy Moskwy jadącego przez jakiś czas na powierzchni ziemi. Autorzy nagrania twierdza, ze w momencie wystąpienia tego zjawiska na dworze było przynajmniej -20C

 

Nie dalej jak wczoraj donosiliśmy również o wystąpieniu tak zwanych słupów świetlnych, które widziano również w okolicy rosyjskiej stolicy. Okazuje się, że podobne zjawisko zaobserwowano również w Stanach Zjednoczonych. Słup światła, jaki tam powstał był jednak spowodowany przez słońce, a nie zewnętrzne źródła światła reagujące z obecnymi w atmosferze sześciokątnymi kryształkami lodu.

Zasada działania tego fenomenu świetlnego jest taka sama, ale efekt przy zmroku jest zupełnie inny i wielu mieszkańców Ohio, gdzie obserwowano to złudzenie, było poruszonych tym, co widza. Tego typu zjawisko bywa też nazywane słupem słonecznym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sw

a dzwiekow nie slychac??? a

a dzwiekow nie slychac??? a nie zapadaja sie ziemie pod nogami??? co z chemitrials??? hmmm co tu by wymyslic dzwieki ,swiatla byly , moze cos z zapachem??? ostatnio czuc w okresie zimowym jakby cos palili ,zauwazyliscie to ?? trzeba to zbadac robcie filmy najlepiej w jakosci VHS co by bylo bardziej wiarygodne ,pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na kolejne mrozace w zylach artykuly ,a moze posiedze do rana ,jestem podekscytowany

Portret użytkownika XxXx

Wytłumacz mi tak najprościej

Wytłumacz mi tak najprościej jak umiesz dlaczego te chemiczne smugi długo unoszą sie w powietrzu a te zwykłe szybko znikają? Skoro wiemy jak para zachowuje się w powietrzu i w jakich warunkach odparowuje to wytłumacz czemu chemiczne smugi długo się utrzymują?
Widze że jesteś znawca tematu to masz odpowiedzi na takie proste pytania.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem