NASA twierdzi, że tajemnicze światła z USA były fragmentami asteroidy

Kategorie: 

NASA wykluczyła, że wczorajsze obserwacje spadających jasnych obiektów rejestrowane w całych południowych Stanach Zjednoczonych mogły być spowodowane przez zużytego satelitę. Agencja kosmiczna wypowiedziała się oficjalnie po tysiącach telefonów zaniepokojonych obywateli.

 

Oczywiście jak zwykle bywa w przypadku takich obserwacji cześć osób uważa, że nie były to zwykłe spadające meteoryty, ponieważ poruszały się w większości horyzontalnie. To oczywiście rozpaliło wyobraźnie niektórych osób podejrzewających, że jest to UFO.

 

Agencja dementuje te pogłoski twierdząc, że nie było to ani UFO, ani zapowiadany zużyty satelita, który miał zderzyć się z Ziemią. Obserwacji było zbyt wiele, aby podciągnąć to pod jeden obiekt. To ustalenie wydaje się być pewne, na niebie w USA obserwowano szereg obiektów. NASA twierdzi, że najprawdopodobniej były to szczątki jakiejś asteroidy.

 

Zastanawia koincydencja wystąpienia tych zjawisk i pojawienia się szczątków rozpadniętej komety Kreutza, której odłamek zanurkował wczoraj w Słońce. Są to fragmenty z rozpadu jednej komety giganta, do której doszło wiele wieków temu.

 

Oni swoją nazwę od XIX wiecznego niemieckiego astronoma Heinrich Kreutz, który studiował w je w szczegółach. Nie jest wykluczone, że obiekty te były również fragmentami tej wielkiej komety, które po prostu znalazły się w przestrzeni przelotu naszego globu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Do gash/Faraday

Czy możesz mi powiedzieć kto

Czy możesz mi powiedzieć kto dał ci prawo obrażania ludzi? Zwłaszcza poprzez prostackie pseudo oceny ekonomiczne? Żebyś się parchu nie zdziwił, gdy okaże się, że to twoje zarobki są np. przy moich czarną dupą albo i bezrobociem wręcz. Ton twojej wypowiedzi jest typowy dla zakompleksionych głupoli ze zmywaka w UK, którym wszystko się z kasą kojarzy. Poziom rozwoju pitekantropa po prostu. A co do oceny merytoryki tego portalu i osób wypowiadających się tutaj - tym bardziej nie zabieraj głosu skoro nie masz nic do powiedzenia. Dla ciebie jest TVN24, onet, interia, facebook oraz strona byłych faszystów, tj. NASA. Masz swój świat i swoje płaskie przekonania ukształtowane mass mediami. A my mamy swój. Nie wtrącaj się bezczelnie w klimat który jest poza twoim poziomem percepcji.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika UFO z Bray

  Dla tych, co pytają! Co się

 Dla tych, co pytają!Co się dzieje, gdy kometa się rozpada?Jest kilka scenariuszy rozwoju wypadków i zależą one od:

 1. Budowy komety-, jakie substancje składają się na jej jadro i powierzchnie
 2. Rodzaju ruchu – oprócz ruchu postępowego - czy kometa obraca się lub nie?
 3. Pochodzenia siły rozrywającej.

Ad1) Przypadek 1) Załóżmy ze kometa jest jednorodna – Bryla lodu lub zestalonego gazu (metan albo cyjanowodór). Kometa taka odparowuje pod wpływem promieni słonecznych. Kometa jest bardzo jasna i wytwarza duzy ogon, a właściwie dwa ogony, ale to szczegół i właściwie to się nie rozpada tylko znika. Natomiast jeśli sila rozrywajaca jest grawitacja tu szczatki  tworza kształt wagonikow poruszającej się kolejki wąskotorowej obserwowanej z daleka.                Przypadek2) Jądro komety to konglomerat lodu, zestalonego metanu, cyjanowodoru oraz innych gazów. Powierzchnie tworzy warstwa gruzu skalnego a właściwie to meteorytowego. Jeśli kometę rozrywa siła grawitacji to po zniszczeniu szczątki tworzą obraz podobny do wagoników kolejki - patrz uderzenie komety Shumaher-Levi w Jowisza. Natomiast, jeśli siłą rozrywającą jest ciepło promieni słonecznych to pod jego wpływem zestalony gaz przechodzi w stan lotny i gwałtownie zwiększa objętość. Dochodzi do rozsadzenia komety. Jeśli zjawisko było powolne to w przestrzeni lecą w tym samym kierunku i z ta sama prędkością bardzo blisko siebie odłamki – pozostałość komety. Natomiast, jeśli gazy uwolniły się gwałtownie, wręcz eksplodowały to kawałki zostały rozrzucone w przestrzeni kosmicznej i w następstwie, czego mogą nawet zmienić kurs lotu i posiadają rożne prędkości, czyli tworzą wydłużoną sferę odłamków trudną do wykrycia o promieniu setek tysięcy kilometrów.   Ad2) Do tej pory mówiliśmy o kometach poruszających się tylko ruchem postępowym.  Jednak cześć komet podczas podroży przez układ słoneczny wykonuje jeszcze ruch obrotowy. (Ogony tych komet mają kształt wachlarza –im szybszy ruch obrotowy tym wachlarz jest krótszy, ale szerszy) Ruch obrotowy w chwili rozpadu komety rozrzuca odłamki w formie dysku lecącego takim samym kursem, co obiekt macierzysty. Ponadto w przypadku rozsadzenia komety przez ciepło Słońca ruch obrotowy wzmacnia rozsiew w przestrzeni odłamków.HipotezaJeśli kometa Elenin ma lub miała średnicę ok. 2km to przebywając tak długi czas na peryferiach układu słonecznego mogła utworzyć mały układ satelitarny przechwytując odłamki skalne na wzór małych księżyców krążących wokół niej. Wielkość tych satelitów może się wahać od wielkości ziarnka piasku poprzez wielkość lodówki a kończąc na obiektach wielkości lokomotywy, a nawet większych. Orbity tych satelitów mogą być bardzo rożne i dlatego cześć z nich może okresowo wyprzedzać, albo pozostawać z tylu Elenin. Parametry orbitalne tych mini księżyców Elenin mogą sięgać milinów kilometrów. Kometa teraz zaczyna lecieć torem prawie równoległym do orbity Ziemi, co wystawia eleninowe księżyce na działanie ziemskiego pola grawitacyjnego przez bardzo długi czas i tym samym przechwytywanie tych obiektów, co rzadko będzie odbywać się bez kolizji.Pozdrawiam wszyskich  Skala opisywanych tutaj zjawisk wymaga szczegółowych analiz naukowych i dlatego oficjalnego raportu o zmianach środowiskowych planety Ziemia należy spodziewać się z końcem grudnia 2012.! 

Portret użytkownika Olgutek

Żadko odzywam się na tym

Żadko odzywam się na tym forum , bo mało osób pisze na temat.Jakieś idiotyczne "przepychanki".Lubię tę stronę , ale komentarze są beznadziejne."Ogarnijcie" się trochę i durne komentarze ignorujcie.Mam na myśli tych , którzy coś konkretnego zamieszczają.Czasami korzystam z tej wiedzy , ale jest jej niewiele.Sam zamieściłbym jakieś informacje , ale jak czytam te posty ,to mi się nie chce.Wypowiadać powinni się tylko zarejestrowani , byłoby mniejbzdur.Znajomym często polecam tę stronę, więc nie chciałbymsię wstydzić.Szacunek dla Admina.Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
 __    ____    _  __ 
/ _\ /___ \ __| | / _|
\ \ // / / / _` | | |_
_\ \ / \_/ / | (_| | | _|
\__/ \___,_\ \__,_| |_|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII