NASA twierdzi, że tajemnicze światła z USA były fragmentami asteroidy

Kategorie: 

NASA wykluczyła, że wczorajsze obserwacje spadających jasnych obiektów rejestrowane w całych południowych Stanach Zjednoczonych mogły być spowodowane przez zużytego satelitę. Agencja kosmiczna wypowiedziała się oficjalnie po tysiącach telefonów zaniepokojonych obywateli.

 

Oczywiście jak zwykle bywa w przypadku takich obserwacji cześć osób uważa, że nie były to zwykłe spadające meteoryty, ponieważ poruszały się w większości horyzontalnie. To oczywiście rozpaliło wyobraźnie niektórych osób podejrzewających, że jest to UFO.

 

Agencja dementuje te pogłoski twierdząc, że nie było to ani UFO, ani zapowiadany zużyty satelita, który miał zderzyć się z Ziemią. Obserwacji było zbyt wiele, aby podciągnąć to pod jeden obiekt. To ustalenie wydaje się być pewne, na niebie w USA obserwowano szereg obiektów. NASA twierdzi, że najprawdopodobniej były to szczątki jakiejś asteroidy.

 

Zastanawia koincydencja wystąpienia tych zjawisk i pojawienia się szczątków rozpadniętej komety Kreutza, której odłamek zanurkował wczoraj w Słońce. Są to fragmenty z rozpadu jednej komety giganta, do której doszło wiele wieków temu.

 

Oni swoją nazwę od XIX wiecznego niemieckiego astronoma Heinrich Kreutz, który studiował w je w szczegółach. Nie jest wykluczone, że obiekty te były również fragmentami tej wielkiej komety, które po prostu znalazły się w przestrzeni przelotu naszego globu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Do gash/Faraday

Czy możesz mi powiedzieć kto

Czy możesz mi powiedzieć kto dał ci prawo obrażania ludzi? Zwłaszcza poprzez prostackie pseudo oceny ekonomiczne? Żebyś się parchu nie zdziwił, gdy okaże się, że to twoje zarobki są np. przy moich czarną dupą albo i bezrobociem wręcz. Ton twojej wypowiedzi jest typowy dla zakompleksionych głupoli ze zmywaka w UK, którym wszystko się z kasą kojarzy. Poziom rozwoju pitekantropa po prostu. A co do oceny merytoryki tego portalu i osób wypowiadających się tutaj - tym bardziej nie zabieraj głosu skoro nie masz nic do powiedzenia. Dla ciebie jest TVN24, onet, interia, facebook oraz strona byłych faszystów, tj. NASA. Masz swój świat i swoje płaskie przekonania ukształtowane mass mediami. A my mamy swój. Nie wtrącaj się bezczelnie w klimat który jest poza twoim poziomem percepcji.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika UFO z Bray

  Dla tych, co pytają! Co się

 Dla tych, co pytają!Co się dzieje, gdy kometa się rozpada?Jest kilka scenariuszy rozwoju wypadków i zależą one od:

 1. Budowy komety-, jakie substancje składają się na jej jadro i powierzchnie
 2. Rodzaju ruchu – oprócz ruchu postępowego - czy kometa obraca się lub nie?
 3. Pochodzenia siły rozrywającej.

Ad1) Przypadek 1) Załóżmy ze kometa jest jednorodna – Bryla lodu lub zestalonego gazu (metan albo cyjanowodór). Kometa taka odparowuje pod wpływem promieni słonecznych. Kometa jest bardzo jasna i wytwarza duzy ogon, a właściwie dwa ogony, ale to szczegół i właściwie to się nie rozpada tylko znika. Natomiast jeśli sila rozrywajaca jest grawitacja tu szczatki  tworza kształt wagonikow poruszającej się kolejki wąskotorowej obserwowanej z daleka.                Przypadek2) Jądro komety to konglomerat lodu, zestalonego metanu, cyjanowodoru oraz innych gazów. Powierzchnie tworzy warstwa gruzu skalnego a właściwie to meteorytowego. Jeśli kometę rozrywa siła grawitacji to po zniszczeniu szczątki tworzą obraz podobny do wagoników kolejki - patrz uderzenie komety Shumaher-Levi w Jowisza. Natomiast, jeśli siłą rozrywającą jest ciepło promieni słonecznych to pod jego wpływem zestalony gaz przechodzi w stan lotny i gwałtownie zwiększa objętość. Dochodzi do rozsadzenia komety. Jeśli zjawisko było powolne to w przestrzeni lecą w tym samym kierunku i z ta sama prędkością bardzo blisko siebie odłamki – pozostałość komety. Natomiast, jeśli gazy uwolniły się gwałtownie, wręcz eksplodowały to kawałki zostały rozrzucone w przestrzeni kosmicznej i w następstwie, czego mogą nawet zmienić kurs lotu i posiadają rożne prędkości, czyli tworzą wydłużoną sferę odłamków trudną do wykrycia o promieniu setek tysięcy kilometrów.   Ad2) Do tej pory mówiliśmy o kometach poruszających się tylko ruchem postępowym.  Jednak cześć komet podczas podroży przez układ słoneczny wykonuje jeszcze ruch obrotowy. (Ogony tych komet mają kształt wachlarza –im szybszy ruch obrotowy tym wachlarz jest krótszy, ale szerszy) Ruch obrotowy w chwili rozpadu komety rozrzuca odłamki w formie dysku lecącego takim samym kursem, co obiekt macierzysty. Ponadto w przypadku rozsadzenia komety przez ciepło Słońca ruch obrotowy wzmacnia rozsiew w przestrzeni odłamków.HipotezaJeśli kometa Elenin ma lub miała średnicę ok. 2km to przebywając tak długi czas na peryferiach układu słonecznego mogła utworzyć mały układ satelitarny przechwytując odłamki skalne na wzór małych księżyców krążących wokół niej. Wielkość tych satelitów może się wahać od wielkości ziarnka piasku poprzez wielkość lodówki a kończąc na obiektach wielkości lokomotywy, a nawet większych. Orbity tych satelitów mogą być bardzo rożne i dlatego cześć z nich może okresowo wyprzedzać, albo pozostawać z tylu Elenin. Parametry orbitalne tych mini księżyców Elenin mogą sięgać milinów kilometrów. Kometa teraz zaczyna lecieć torem prawie równoległym do orbity Ziemi, co wystawia eleninowe księżyce na działanie ziemskiego pola grawitacyjnego przez bardzo długi czas i tym samym przechwytywanie tych obiektów, co rzadko będzie odbywać się bez kolizji.Pozdrawiam wszyskich  Skala opisywanych tutaj zjawisk wymaga szczegółowych analiz naukowych i dlatego oficjalnego raportu o zmianach środowiskowych planety Ziemia należy spodziewać się z końcem grudnia 2012.! 

Portret użytkownika Olgutek

Żadko odzywam się na tym

Żadko odzywam się na tym forum , bo mało osób pisze na temat.Jakieś idiotyczne "przepychanki".Lubię tę stronę , ale komentarze są beznadziejne."Ogarnijcie" się trochę i durne komentarze ignorujcie.Mam na myśli tych , którzy coś konkretnego zamieszczają.Czasami korzystam z tej wiedzy , ale jest jej niewiele.Sam zamieściłbym jakieś informacje , ale jak czytam te posty ,to mi się nie chce.Wypowiadać powinni się tylko zarejestrowani , byłoby mniejbzdur.Znajomym często polecam tę stronę, więc nie chciałbymsię wstydzić.Szacunek dla Admina.Pozdrawiam.

Portret użytkownika JPshemek

Dlaczego jakiś

Dlaczego jakiś niezarejestrowany pedał dolar pisze kometna jeśli obraża, albo dzieciak któremu się nudzi jak cholera albo jest debilem, zresztą jedno od drugiego się nie różni. Co za kraj co za lud!Powiem coś Wam bo szlag mnie trafia jak widzę takie chamstwo, Ludzie obudźcie się nie dość że niszczymy naszą planetę każdego dnia nie mamy szacunku do żadnej istoty żywej jak i martwej, to najlepsze że nie mamy szacunku nawet do samych siebie. Pokażcie mi drugi taki gatunek jak ludzie...Jesteśmy najgorszym gatunkiem jaki mógł powstać, niby homosapiens a tak naprawdę nie jesteśmy rozumni ani trochę. Wszystkie teorie i stwierdzenia ludzi są tylko teoriami nie opartymi żadnymi konkretami, wszystko to tylko domysły.  Mamy się za najważniejszych a spojrzeć wystarczy jacy jesteśmy mali i głupi, po tego typu komentarzach. Zresztą co kogo obchodzi co kto lubi czy jest homo czy hetero "KAŻDY CZŁOWIEK MA WOLNĄ WOLĘ I PRAWO WYBORU" i nikt nie może kwestionować wyboru drugiego człowieka ale do jasnej ku….. odrobinę oleju pod kopułą by mogli niektórzy mieć. Może lepiej by było jak by coś wywaliło w nasz glob i unicestwiło nas wszystkim, nie jesteśmy warci tego piękna jakie jest na ziemi daru życia.Tak przy okazji uwielbiam tą stronę oraz Was wszystkich.Pozdrawiam wszystkich zarejestrowanych Smile

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika eboka

 JPshemek, ble, ble, ble na

 JPshemek, ble, ble, ble na temat ludzi. Naprawdę nie jest tak źle. Nie bądź takim pesymistą. Kochaj ludzi, wtedy zobaczysz ich bardziej pozytywnie, nie jesteśmy tacy najgorsi. Ja też uwielbiam tą stronę i tych, co tak konkretnie i mądrze się tu wypowiadają, nie szczędząc trudu poszukiwań.  Pozdrowienia, tak trzymać.

ebo

Portret użytkownika overlord

NASA SRASA najbardziej

NASA SRASA najbardziej zakłamana instytucja niech więcej polatają w kosmos, już nam sprowadzili jakieś formy, istoty które latają po niebie np: te kulki orbs, a oni niewiedzą co to jest. Pewnie te chemikalia które rozpylają samoloty są po to aby ich wywalić stąd albo wytępić. Tak samo tu po fakcie mówią że to szczątki asteroidy to co wcześniej nie wiedzieli że sie coś takiego zbliża .Taka instytucja jak NASA już wcześniej powinna informować o takim zjawisku przynajmniej była by wiarygodna .

Portret użytkownika Skoti

Kiedyś był film na Discovery

Kiedyś był film na Discovery o wybuchach na słońcu i mega awarii na ziemii, Chodziło głównie o to że  pod wpływem wiatru słoneczego i koronalnych wyżutów masy nasza atmosfera zaczęła jakby puchnąć . To spowodowało wychamowanie niektórych satelit(ów?) na niskiej orbicie i zaczęły spadać naziemię.Experymety z haarpem , może testy nowych broni , może zimna wojna nadal trwa ? Tylko w innym wymiarze ,nie zbrojnym a już kosmicznym albo pogodowym . W dobie internetu bardzo łatwo o wiadomości ale nie zawsze są one prawdziwe , wręcz manipulacja ludzmi może być przeprowadzana na globalną dotąd nie osiągalną skale. 

Portret użytkownika Michaleddon

Wiecie, a ja tak sie

Wiecie, a ja tak sie zastanawialem nad informacjami o rozpadzie komety Elenin... z jednej strony to calkiem fajnie ze sie rozpada i nie jest juz zagrozeniem.. bo nie jest...prawda?No bo gdyby tak chciec pogmerac kijem w mrowisku mozna by zalozyc ze:1. kometa przetnie tor biegu Ziemi wyprzedzajac ja nieznacznie w czasie.2. Proces rozpadu komety na mniejsze kawalki powoduje wytracenie predkosci (?) obiektu (czy nie? nie jestem zbyt dobry w fizyce)I wyciagnąc wnioski, że:1. pozostalosci komety przetna tor Ziemi nieco pózniej niz planowano, zatem:2. Ziemia ma szanse znalezc sie na ich drodze? Prosze o sensowna ocene mojego toku rozumowania, głownie czy szcatki komety beda poruszac sie wolniej niz kometa w calosic, bo to jakby fundament moich rozwazań,Pozdrowienia dla forumowiczów i Admnia w smie tez :p 

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika kurp78

Powiem tylko tyle, bo bardzo

Powiem tylko tyle, bo bardzo sie tym tematem(elenin) interesuje. Szukam w necie wszelakich info. na "jej" temat i powiem wam ze im blizej jest ziemi to informacji jest coraz mniej a filmy sa chyba robione kamera osmio milimetrowa.
Z tym wytracaniem predkosci to nie bylbym takim optymista, ok tam nie ma atmosfery, ale jest odzialywanie wiekszych obiektow jak slonce, czy ziemia, wiec jesli traci(jesli traci, bo jak narazie to tylko przygasla) mase to i chyba trajektoria lotu sie zmieni.
Tylko nie mowcie mi ze A i B sa pod katem uniemozliwiajacym obserwacje. 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dCIU7YsCn9Y#!

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Wytrącenie prędkości nie

Wytrącenie prędkości nie grozi, ponieważ w kosmosie nie ma atmosfery która mogłaby kamyczki wyhamować. Tak samo wiatr słoneczny, jak tu już sugerowano, nie potrafi zbić kamyczki z ich trajektorii. Wiatr słoneczny jest bardziej natury magnetycznej niż materilanej, choć cząstki materii są w nim zawarte. Ten "wiatr" nie jest takim samym wiatrem jak ten ziemski wiatr, włśnie dlatego, że  w kosmosie nie ma powietrza. Inaczej za każdem "podmuchem" pospadały by nasze satelity, a tak przecież nie jest i nie będzie. Satelity mogą ulec jednak awarii, właśnie dlatego, że będą zbombardowane magnetyznem (mowa o wietrze od strony słońca). Jak już pisałem, Elenin jest nośnikiem "informacji", to wszystko. Nie ma żadnego zagrożenia i nigdy nie było. Prawdopodobnie jest to jej ostatni przelot przez układ słoneczny - rozleciała się po ataku ze strony Słońca i Jowisza. Można powiedzić, że Słońce rządzi w swoim układzie słonecznym, i nie da sobie pluć w zupę jakiemuś intruzowi typu Elenin. Dla mnie to oznaka, że Słońce jeszcze nas broni.Pozdrawiam i życzę miłego pobytu na Ziemi.

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika booba

Elenin od początku była tylko

Elenin od początku była tylko zlepkiem skał i lodu. Nie żadnym superspodkiem z ciągnącym za nią rojem statków kosmicznych.Od początku tej manii twierdziłam, że niektórzy przesadzają i teraz to widać. To TYLKO kometa. Cała ta histeria z datami koniunkcji, utajonym brązowym karłem i przylotem ferajny z Oriona jest tylko... histerią.Wielkim chciejstwem.Gdzie te obiecane kataklizmy z lipca, sierpnia i września?  O lala, toż przecież 27 już za pasem... Kolejna data wielkich trzęsień i kataklizmów bo koniunkcja. Dziś już wystawiam teleskop, wszak to rzadka okazja zaobserwowania Jowisza i czterech satelitów w koniunkcji! Będą o rzut kamieniem od pozycji Księżyca! Oj, jutro świat się zawali! Podobnie jak i kilka miesięcy temu. Wszak nawet Majowie przepowiedzieli.Gdyby mialo dochodzić do tragedii z każdą wizytą w naszym układzie slonecznym, Ziemianie dawno temu nie mogliby nawet zaistnieć. PAx vobiscum wszystkim obecnym z inteligencją na pokładzie.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika Rasta4Peace

"Oj, jutro świat się zawali!

"Oj, jutro świat się zawali! Podobnie jak i kilka miesięcy temu. Wszak nawet Majowie przepowiedzieli."NIe popisałaś się swoją inteligencją w tym zdaniu, wszak dlatego że łypanie informacji o tym że majowie twierdzili iż gdy ich kalendarz się skonczy bedzie to koniec, najwieksza głupota jaką mógł wymyślic czlowiek "nowoczesny" i całe produkcje filmowe w hoolywood, starszyzna majów się smieje z takich domysłow bo jak tu się nie śmiać. Jest to koniec pewnego okresu a nie koniec planety, tak samo jak konczy ci sie rok to musisz nowy kalendarz kupic.Nic nie wiesz dalej o tym obiekcie "elenin" ani wyraznego zdjecia ani nic co moglo by tlumaczyc, a jesli chodzi o "daty wielkich kataklizmów" kataklizmy się dzieją, na wielkość planety ziemia w tych dniach NAPREWNO coś się na planecie stało, jedynie nie w twoim ogródku, a więc się cieszyc a nie gadac o jakiś "obiecanych kataklizmach"O tej koniuncji też niewiem skad ci się to wzieło ale na moje oko nie powinnaś czytać takich rzeczy bo najpierw histerii dostajesz, a pozniej wszystko obalasz "bo sie nic nie stało" polataj po swiecie i pokaż mi ze sie nic nie dzieje.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Hades

Dokładnie. Majowie nie

Dokładnie. Majowie nie przepowiedzieli, że wraz z końcem ich kalendarza nastanie tragiczny koniec świata, w którym pozdychamy wszyscy jak leci. Tu chodzi o pewną zmianę naszej świadomości, zmianę duchową, przejście w nową erę i zakończenie obecnej ery. Być może i będzie to jakiś koniec świata, ale koniec świata takiego, jaki znamy i być może początek nowego. Teoria o wielkich kataklizmach to zasługa niejakiego Patrick'a Geryla. Wydumał sobie on, że w 2012 roku słońce w ciągu tam iluś dni przestawi nam bieguny na ziemi, co skutkować będzie potężnymi katastrofami, bo ziemia nagle zacznie się kręcić w drugą stronę. Ile w tym jest prawdy? Nie wiadomo. Kiedyś ta teoria była wyśmiewana i wyśmiewany był każdy, kto w nią wierzył, ale dziś czasy się zmieniają. Słońce daje nam sygnały i trzeba być naprawdę ślepym, aby tego nie zauważać. Mało tego, na ziemi aż roi się od katastrof: trzęsienia ziemi, aktywne wulkany, powodzie, tsunami, tornada, huragany, ogromne pożary, anomalie pogodowe, wymieranie zwierząt... Czy to naprawdę jest nic? W wyniku katastrof z tego roku ucierpiały już miliony jak nie miliardy ludzi. To jest nic? Naprawdę zdaniem niektórych nic się nie dzieje? Elenin to tylko wierzchołek góry lodowej, o którą być może się rozbijemy niemal jak niezatapialny Tytanic.Niektórzy tutaj próbują zgrywać wielkich racjonalistów. Wyśmiewają wszystko, w co nie potrafią sami uwierzyć i czego nie potrafią dostrzec, ale nie na tym polega racjonalne myślenie. Od lat zapowiadane były katastrofy, od lat krążyły po świecie różne przepowiednie końca naszej cywilizacji. Od lat to wszystko wyśmiewano. A dziś na naszych oczach te "bajki" i "dyrdymały" się spełniają. Zagrożenie czyha na nas z każdej strony: od strony słońca, innych obiektów w kosmosie, od strony żywiołów, naszej ziemi, aż w końcu od strony nas samych, bo wojnami, które ludzie prowokują i panoszącą się agresją jesteśmy w stanie zniszczyć sami siebie. Nie oznacza to jednak, że mamy teraz narobić w gacie ze strachu, skulić się w kącie i czekać na śmierć. Wystarczy, że zaczniemy ewentualną możliwość spełnienia się tych śmiesznych przepowiedni, w które dotąd nie wierzyliśmy traktować jako realną, bo to jest realne. Warto o tym czasem pomyśleć i chociaż psychicznie na to się przygotować.

"To co było, znów będzie, a to co ma być, jest już teraz".

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika wojtekb

"Rojem meteorów nazywamy

"Rojem meteorów nazywamy zbiorowisko odłamków skalnych pochodzących z rozpadu komety bądź planetoidy, obiegających Słońce po zbliżonej do siebie ... " (google= odłamek komety meteory) Nie widziałem jeszcze kolorowych meteorów. Myślę, że to mogą być jakieś śmieci kosmiczne np pozostałości po satelitach. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem