Napoje gazowane doprowadzają do zgonów 184 tysięcy osób rocznie

Kategorie: 

Słodkie napoje są powodem dziesiątki tysięcy zgonów na całym świecie każdego roku. Do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy.

 

Badacze odkryli, że nadmierne używanie napojów bezalkoholowych każdego roku powoduje śmierć około 184 tysięcy osób i generuje wiele problemów zdrowotnych, a także otyłość u milionów ludzi. Zdaniem ekspertów, nadużywanie słodkiej wody gazowanej stymuluje rozwój cukrzycy, chorób serca, a nawet raka.


Dane te zostały opublikowane w czasopiśmie Circulation po analizie danych, zbieranych przez ostatnie trzydzieści lat. Najwięcej śmiertelnych przypadków po spożyciu tych napojów odnotowano w Meksyku, na Karaibach, a także w Stanach Zjednoczonych (około 30% wszystkich zgonów).

Naukowcy szacują, że około 133 tys. osób zmarło z powodu cukrzycy ze względu na picie „napojów gazowanych słodzonych cukrem”. Najwyższy wskaźnik śmiertelności zarejestrowano w Meksyku  - ok. 450 osób na milion obywateli. Badacze są przekonani, że 76% zgonów z powodu sody ma miejsce w krajach o niskich i średnich dochodach.


Eksperci ostrzegają, że jeśli rządy wszystkich krajów świata nie będą podejmować żadnych działań, to w najbliższej przyszłości ludzi czekają poważne katastrofy medyczne i ekonomiczne. Problem polega na tym, że głównym konsumentem tych produktów jest młode pokolenie, które zaczyna doświadczać poważnych problemów zdrowotnych.


Oprócz obowiązkowego zakazu stosowania sody, amerykańscy naukowcy sugerują, że, aby zmniejszyć śmiertelność, trzeba zwiększyć produkcję i sprzedaż soków owocowych, owoców i innych mniej szkodliwych źródeł cukru.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Nuka555

Jeżeli nikt z was się nie

Jeżeli nikt z was się nie przekonał czym jest coca-cola to ta opowieść was przekona. Rozmontowałem hamulcowe szczęki mojego auta. Były możni zużyte. natrafiłem na miejsce gdzie nie mogłem w żaden sposób odkręcić wszyskich nakrętek. mój znajomy mechanik maszyn ciężkich powiedział że coca-cola to załatwi. I tak właśnie zrobiłem. wlałam do płaskiego naczynia 2.5 L cocacoli, włożyłem części i zostawiłem to na 4 godziny.
efekt był zdumiewahący. wszystko dało się odkręcić bez większego wysiłku. wybraźcie sobie co się dzieje w naszych trzewiach gdy pijemy to ciągle. Poza tym jest sztucznie barwiona karmelem bo nikt by się tego nie napił w kolorze szarym.

Portret użytkownika spacepol

A co, Aspartam im nie

A co, Aspartam im nie schodzi?
Piję słodkie napoje od dziecka! Tylko z cukrem! Od dziecka 3 łyżeczki cukru w herbacie a 4(!) w kawie!
Nie mam cukrzycy i jestem szczupły!
Niech lepiej poszukają w zatrutej chemią żywności a nie w cukrze, który ludzie używają od pokoleń i nigdy nic im z tego powodu nie było. Jak ktoś ma złą przemianę materii to zgoda, powinien uważać na cukier ale zdrowemu cukier nie szkodzi! Cukier jest naturalnym składnikiem potrzebnym do życia człowiekowi.
No ale cóż, cukrzycy nie utrzymają koncernów produkujących aspartam i inne słodziki więc coś trzeba było wymyślić. No i tak, trują nas słodzikami i innym świństwem a my się dziwimy, że coraz więcej chorób nas atakuje, że coraz więcej dzieci ma choroby "zarezerwowane" kiedyś dla starych ludzi...

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Od lat nie pijam tego

Od lat nie pijam tego świństwa! Kupuję naturalne soki owocowe i piję je rozcieńczone chłodną, przegotowaną wodą. Słodzone, kolorowe napoje zwyczajnie mi nie smakują. Ich sztuczne, chemiczne aromaty kojarzą mi się z perfumami. Te słodzone aspartamem są w smaku jeszcze bardziej paskudne.
 

Portret użytkownika beka

Rozwiązanie jest bardzo

Rozwiązanie jest bardzo proste, jeśli jakaś grupka podnosi bez powodu larum, że napoje gazowane są jakoby niesprzyjające zdrowiu, oznacza to jedno - pozostawienie zasobów wodnych planety, bez całkowitej kontroli, jest błędem.

Dopiero reglementowana woda, nabierze odpowiedniej wartości na tyle dużej, że próba zdobycia obecnie niechcianego napoju gazowanego, będzie przywilejem dostępnym dla nielicznych. Gdy jeden składnik uczynimy bezcennym - dowolna mieszanka go zawierająca, stanie się również bezcenna, taką bezcenną mieszanką stanie się napój gazowany zawierający wodę, zaś zainteresowanie jednostek, ich wszystkie siły, zostaną skierowane na zdobycie bezcennego.

Gdy jednostkom nada się już kierunek, pewną spajającą ich jedność ale realizowaną tylko ku sobie, ów kierunek można dowolnie modyfikować niewielkim kosztem, otrzymując użyteczną, nieszkodliwą, niskokosztową, spolegliwą, kształtną masę mającą potencjał osiągania założonych celów, niestety taka masa nie jest pozbawiona pewnej wady, mianowicie jej liczebność może zależeć od wielu czynników, nad którymi mozna łatwo sprawować kontrolę jak choćby witalność - poprzez regulację ilości pożywienia i wody, niemniej jednak masa  nie jest pozbawiona aparatów rozrodczych, przez co może w sposób niekontrolowany się powiększać.

Przeniesienie procesu narodzin poza obręb czynnika ludzkiego, wraz z neutralizacją potencjału rozrodczego masy, pozwoli na ścisłą kontrolę liczebności, utrzymując ją stale na optymalnym poziomie, zwiększając lub zmiejszając liczebnośc masy wedle aktualnych potrzeb.

To są najpilniejsze potrzeby gatunku ludzkiego, które muszą zostać osiągnięte by gatunek mógł przetrwać. Oczywistym jest, że czynniki tego niepojmujące, działające bez zrozumienia jak ważne jest osiągnięcie owych celów lub co gorsza działające na ich niekorzyść - takie czynniki muszą być koniecznie rugowane do zera, by nie zakłócały, tego jakże ważkiego dla nas wszystkich, procesu.

Portret użytkownika observator

powinno sie pic tylko wode

powinno sie pic tylko wode gazowana ale tylko o ph 7.4  dwutlenek wegla jest bardzo potrzebny w naszym organizmie + to r
tylko cukier szkodzi nie wolno pic napojow slodzonych. cukier jest niezbyt dobry ale jeszcze gorsze sa slodziki wszelkiej masci takie jak aspartam i jemu podobne a najgorsze to fruktoza i sacharoza
pozdrawiam
 

Portret użytkownika N1KT

Bujda na resorach jak to

Bujda na resorach jak to mówią Hamerykanie...
 
"młode pokolenie, które zaczyna doświadczać poważnych problemów zdrowotnych...
 
Oczywiście bo skażenie z Fukushimy atakuje najpierw najmłodsze organizmy w których jest o wiele większy podział komórek bo ich ciała rosną...
 
"Oprócz obowiązkowego zakazu stosowania sody, amerykańscy naukowcy sugerują, że, aby zmniejszyć śmiertelność, trzeba zwiększyć produkcję i sprzedaż soków owocowych, owoców i innych mniej szkodliwych źródeł cukru."
 
Nic bardziej gorszego nie można zrobić jak właśnie pić sok z owoców (to wszystko wyrosło z wody deszczowej - pijąc sok np. z jabłek pijesz deszczówkę czyli skażony syf z Fukushimy i masz po x latach z tego raka zresztą nie jednego a kilka na raz...
 
Teraz powinno się pić wodę ze źródeł głebinowych, a nie z powierzchni ziemi czy uwięźioną w owocach i warzywach.
 
A cole i pepsi ludzie pili od 1800 któregoś tam roku i nic ludziom się złego od tego nie działo. A to że brzuchol im rośnie to dlatego że nie mają ruchu wcale tylko siedzą i pierdą w fotel a jedyny ich ruch łapami to do miski z chipsami i popkornem i wciskanie pilotów do tv czy padów do konsol...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem