Najsilniejszy w historii obserwacji tajfun na Filipinach, spowodował śmierć ponad 100 osób

Kategorie: 

Tajfun Haiyan jest już oficjalnie najsilniejszym zjawiskiem tego typu, jakie dotknęło archipelag Filipin. Huraganowy wiatr w porywach osiągał zawrotną prędkość 320 km/h.

 

Uderzenie supertajfunu praktycznie zniszczyło miasto Tacloban na wyspie Leyte, które liczy 220 tysięcy mieszkańców. Według władz lokalnych mieszkańców ewakuowano na czas. Tajfun spowodował tez liczne powodzie i osuwiska. Większość budynków w tym mieście została poważnie uszkodzona lub całkowicie zniszczona. Obecnie służby ratunkowe starają się dostać do obszarów odciętych od świata.

W sumie z powodu tajfunu Haiyan ewakuowano już ponad milion osób, a następne 14 milionów zostało ostrzeżone o możliwej ewakuacji. Prędkość wiatru wewnątrz huraganu nadal wynosi średnio 275 km/h. Wysokość fal w strefie wybrzeża w momencie uderzenia cyklonu wzrosła aż o 6 metrów.

Kliknij aby zobaczyć animację - wielkość 2,5 mb

Niektórzy świadkowie przejścia żywiołu twierdzą, że od morza szły fale przypominające tsunami. Praktycznie wszędzie gdzie szalał żywioł brakuje energii elektrycznej i zaopatrzenia. Centralne Filipiny przeżywają obecnie dramat porównywalny z tym, co spotkało USA po huraganie Katrina. Teraz z wcale nie słabnącym żywiołem będą musiały sobie poradzic Chiny.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika luki89k

Przepraszam, ale to jest

Przepraszam, ale to jest niesamowity sukces jeśli śmierć poniosło tylko 100 osób. Niestety przy najsilniejszym tajfunie w histori nie jest to możliwe :(. Panie Admin - mówi się o 10tys ofiarach

Portret użytkownika RMA Wiedźmin Kosmosu

Ten najsilniejszy tajfun to

Ten najsilniejszy tajfun to początek najsilniejszych tajfunów i innych zjawisk atmosferycznych.. Od lat 80-tych mówi sie o "Ellinio" froncie atmosferycznym wedrującym po naszej planecie i przynoszącym zniszczenia. Ju z w tych latach docierały wiadomości o sztucznym pochodzeniu tego frontu, a wywołanego "działami orgonowymi", nie wiedząc wtedy o istnieniu podwalin HAARP. Obecne wydarzenia atmosferyczne będa obfitować w coraz to intensywniejsze wydarzenia. Nie ma cienia wątpliwości, że wydarzenia te są wywoływane sztucznie z udziałem broni geoklimatycznych oraz zwiekszeniu potencjału elektrycznego pomiędzy jonosferą i atmosferą w wyniku chemitrali. Obecne zdarzenie ma ścisły związek z rakietami chemitralowymi wystrzeliwanymi w jonosferę oraz "ognistymi kulami" jak i "meteorytami spalającymi i eksplodującymi w górnych i średnich warstwach atmosfery, które stanowią szczątki tych rakiet...
"Projekt HAARP, czyli High (Frequency) Active Auroral Research Program powstał w 1990 r., a realizowany jest na Alasce. W warstwie merytorycznej opiera się on na wynalazku i patencie (nr 4. 686. 605) amerykańskiego fizyka B. J. Eastlunda, który to patent opisany został jako: narzędzie dla przeprowadzania zmian w ziemskiej atmosferze, jonosferze i/lub magnetosferze. Patent ów wykupiony został prze korporację zajmującą się branżą zbrojeniową i elektroniczną – Raytheon. Korporacja ta od lat zajmuje się skupowaniem rozmaitych patentów z możliwością przeznaczenia militarnego, dotyczących m.in.: systemów bezprzewodowego przesyłania energii, możliwości implikowania potężnych impulsów elektromagnetycznych bez konieczności przeprowadzania wybuchów jądrowych, nuklearnych eksplozji bez powstawania fali radiacyjnej. Co konkretnie można osiągnąć przy pomocy ponad 1 GW mocy uzyskiwanej z kompleksu anten HAARP? System ten działa poprzez przesyłanie “sygnałów” lub wiązek energii o wysokiej częstotliwości i dużej mocy. Podstawowym polem oddziaływania mają być wspomniane: atmosfera, jonosfera i magnetosfera Ziemi. Pentagon oficjalnie twierdzi, że HAARP wykorzystywany jest dla poszerzenia wiedzy o fizycznych i elektrycznych właściwościach ziemskiej jonosfery, które mogą wpływać na (wojskowe i cywilne) systemy komunikacyjne i nawigacyjne.
Jednak z samego patentu można się dowiedzieć, że HAARP jest w stanie modyfikować pogodę. Dzieje się to przy pomocy zmiany kierunku wiatrów atmosferycznych lub przez zmianę wzorca absorpcji Słońca. Dalszymi możliwościami systemu jest zakłócanie systemów komunikacyjnych i informatycznych, a także ich przechwytywanie i modyfikowanie (przejmowanie kontroli nad zaprogramowanymi samolotami, rakietami etc.)"
Wszelkie gnojki podszywające się pod moje nicki łatwo rozróżnicie...AMR

Portret użytkownika RMA Wiedźmin Kosmosu

Przez HAARP nalezy rozumieć

Przez HAARP nalezy rozumieć nie tylko instalację na Alsce, ale również wszystkie inne, juz zminiaturyzowane urządzenia, w które wyposarzone są jednostki naziemne, wodne i podwodne... działające na podobnych zasadach...

Portret użytkownika AMRAM

Na zdjęciach ewidentnie

Na zdjęciach ewidentnie widać, że tajfun jest sztucznego pochodzenia (widać białe smugi). Najprawdopodobniej powstał poprzez spiralne wykonanie oprysków z nanocząstek aluminium w koloidalnej zawiesinie. Do zadania użyto pewnej liczby supertajnych samolotów, które wystartowały z nieznanych nikomu supertajnych lotnisk. Rozpylenia dokonano przy użyciu silników odrzutowych z dużej wysokości.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem