Najsilniejsze od 40 lat trzęsienie ziemi na Wyspach Kanaryjskich

Kategorie: 

Od kilku lat regularnie informujemy o sytuacji na Wyspach Kanaryjskich. Najczęściej jest o czym raportować z okolic wyspy El Hierro. To właśnie tam doszło wczoraj do jednego z najsilniejszych w tej okolicy trzęsień ziemi, do jakich doszło w ciągu ostatnich kilku dekad.

 

Począwszy od 2011 roku, co jakiś czas w obrębie El Hierro dochodziło do licznych rojów trzęsień ziemi. Zjawiska sejsmiczne narastały, a ich epicentra stawały się coraz płytsze. W końcu mniej więcej w listopadzie 2011 roku doszło w końcu do podwodnej erupcji wulkanicznej, która zabarwiła morze w okolicy wioski rybackiej La Restinga. Dokładnie wtedy roje trzęsień uspokoiły się, co w dużej mierze trwało aż do ostatnich tygodni.

Źródło: NASA EO-1 / ALI

Nowy okres aktywności w regionie wyspy El Hierro wygląda bliźniaczo podobnie do tego przytoczonego powyżej. Trudno się zatem dziwić, że wszyscy podejrzewają, że może się to skończyć podobnie, czyli erupcją, która rozładuje wzrastające ciśnienia budowane przez wulkanizm.

Zjawiska sejsmiczne w ciągu ostatnich 15 dni - Źródło: National Geographic Institute (NGI)

Wczorajszy wstrząs to kolejna odsłona tych procesów. Magnituda jest szacowana na 5,1 stopni w skali Richtera. Był to zatem najsilniejszy wstrząs zarejestrowany na El Hierro od co najmniej 40 lat. W jego wyniku doszło do przynajmniej kilku osunięć lawin skalnych wywołanych drżeniem zboczy górskich.

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Zwrócono uwagę, ze epicentrum tego trzęsienia znajdowało się 30 km na północny zachód od miejsca gdzie zwykle dochodziło do wstrząsów. Jego głębokość szacuje się na około 11 km pod dnem.  Listę wszystkich aktualnych wstrząsów w tej okolicy można znaleźć tutaj.

Zjawiska sejsmiczne w latach 2011/2013 - Źródło: National Geographic Institute (NGI)

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika POUL WALKER

trzesienia ziemi niesa

trzesienia ziemi niesa spowodowane jak twierdza pseudonaukowcy plytami tektonicznymi i reszta.zastanowmy sie .chcialbym zostac naukowcem i zajmowac sie np takimi rzeczami jak trzesienia ziemi ilu ludzi po studiach dostaje taka szanse ?z kazdej dziedziny zostaja wybrani ludzie ktorzy beda siac dalej propagande o trzesieniach ,powodziach ,kosmosie ,ufo,gmo,nwo itak dalej.ile juz mamy dowodów nato ze to co nas uczyli w szkolach do bzdury.ale dzieki nam wszystko wyjdzie.zreszta juz naukowcy maja opinie pseudonaukowców.to jedna wielka mafia kierowana przez gang NWO

Portret użytkownika jacekW

Dzień z życia Polaka : Wstaje

Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! Niech każdy prawdziwy Polak wklei to choć raz pod jakimś artykułem.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem