Najnowsze wyświetlacze potrafią dynamicznie zmieniać swój kształt

Kategorie: 

Amerykańscy naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts (MIT) opracowali prototypowy wyświetlacz, który daje zupełnie nowe możliwości w projektowaniu trójwymiarowych obrazów. inFORM może okazać się bardzo przydatny dla modelowania terenowego, architektów czy urbanistów, którzy będą mogli lepiej wizualizować oraz wymieniać się trójwymiarowymi projektami.

 

Powierzchnia składa się z około tysiąca długich, pionowo ułożonych kwadratowych szpilek, które razem ukształtowane są na wzór siatki. Każda szpilka może być indywidualnie przesuwana w górę lub w dół. W ten sposób można tworzyć topograficzne renderowanie obiektów. Mogą to być np. plany miasta czy wizualizacja danych.

 

Projektor zamontowany nad powierzchnią zapewnia kontekst kształtowania się szpilek, nadając im kolor oraz podkreślając głębię. Dodając do tego czujnik Kinect, inFORM jest w stanie dokładnie odwzorować i interpretować położenie obiektów 3D a system wykorzystuje te dane, co pozwala na wprowadzanie zmian w ułożeniu szpilek za pomocą rąk. Technologia może również pracować zdalnie a jak przedstawiono na powyższym filmie, personel z MIT potrafił oddziaływać z obiektami za pośrednictwem wideokonferencji.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wideo/wyswietlacz-inform-ktory-fizycznie-zmienia-ksztalt

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ludmil

Wydaje mi sie, ze sygnal z

Wydaje mi sie, ze sygnal z komputera jest (w skrocie) przenoszony do elektromagnesow, ktore swoja sila wypychaja te bloczki, bo silniczek chyba do tego sie nie na daje bo raczej jest za malo dynamiczny, a w elektromagnesach mozna zmieniac naterzenie pola magnetycznego, ktore moze odpychac bloczki na rozna wysokosc, ja tak to widze, ale moge sie mylic.

Portret użytkownika Retgar

To co obecnie istnieje, to

To co obecnie istnieje, to jest pokazywane w najnowszych filmach i serialach "sci-fi", takich jak Avatar, Pacific Rim, Continuum (ten serial akurat polecam), Prometeusz, Iron Man, Faceci w Czerni.
Dla nas to jest sci-fi, ale dla "nich" jest to na porządku dziennym. Po prostu dzielą się technologią w filmach, pokazując nam tym samym co dostaniemy w przyszłości.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem