Najludniejszym krajem w UE do 2060 roku będzie Wielka Brytania

Kategorie: 

Po 45 latach Wielka Brytania może zająć pierwsze miejsce wśród krajów UE pod względem liczby ludności. Według raportu Komisji Europejskiej (prognoza), do 2060 roku w Wielkiej Brytanii będzie żyć 80,1 mln osób. Obecnie Królestwo posiada 64,1 mln obywateli.

 

Dotychczas państwem wiodącym w UE w zakresie demografii były Niemcy, gdzie żyje obecnie 81,3 mln ludzi – przypomina Le Figaro. Jednak, według ekspertów KE, do 2060 roku liczba obywateli w tym kraju zmniejszy się do 70,8 mln.


Francja posiada obecnie 65,7 mln obywateli. W 2060 roku będzie ich tam 75,7 mln. Ogólnie rzecz biorąc, przez cztery dekady populacja UE wzrośnie z 503 do 523 milionów.

Wzrośnie też średnia długość życia w krajach Unii. Oczekuje się, że w ciągu 45 lat średnia przeżycia dla kobiet będzie wynosić 89,1 lat (10 lat dłużej niż obecnie) i 84 lata dla mężczyzn (teraz 77,6 lat). Odsetek osób powyżej 65 roku wyniesie 28% (obecnie - 18%).


Należy też zauważyć, że istnieje sielny kurs polityczny prowadzący do tego, że Wielka Brytania może wkrótce wycofać się z UE. Referendum w tej sprawie planowane jest już na 2016 rok.

 

 

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"Najludniejszym krajem w UE

"Najludniejszym krajem w UE do 2060 roku będzie Wielka Brytania"....

a co ma zamiar reemigrować na "rodzinne śmiecie" na Madagaskar bo wszelkie przepowiednie mówią iż Londyn i okolice będzie można zwiedzać ale łodziami podwodnymi?

Portret użytkownika inzynier magister

Angla tak jak cała europa

Angla tak jak cała europa masonów przeobraża się w monstrum multi kulti diabelskie ! Muszą tylko zwieść jeszcze więcej murzynów i innych islamistów i już będzie pozamiatane ! Wtedy zapanuje antychryst i społeczeństwo ze znamiem 666 ! Tylko silne kraje chrześciańskie jak Węgry czy Rosja przetrwają ! No i Polska jak wybierzemy dobre partie do sejmu i senatu !
 
Belgijski biskup Rémy Vancottem stanął w obronie księdza, który odprawił nabożeństwo przy trumnie psa. Ordynariusz Namur wyjaśnił, że nie był to katolicki pogrzeb, a duchowny modlił się jedynie w intencji właścicieli czworonoga, którzy opłakiwali jego stratę, gdyż byli ze swym psem emocjonalnie związani, i chciał im okazać współczucie. Jednocześnie hierarcha przeprosił wszystkich, u których to wydarzenie wywołało niepokój.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem