Najbardziej niebezpiecznym przestępcą naszych czasów jest ten, kto rozprzestrzenia wiedzę

Kategorie: 

„Niewolnictwo i nędza mas, odbywają się w ignorancji i jasnego wytyczenia informacji. Kto bez zgody globalnej „elity” udostępnia informacje dla wszystkich, staje się najbardziej niebezpiecznym przestępcą świata” – powiedział Gottfrid Svartholm (Anakata) - założyciel The Pirate Bay.

 

Gottfrid Svartholm, znany w Internecie jako Anakata, jest jednym z założycieli The Pirate Bay. Już drugi rok siedzi w więzieniu. W 2009 roku został skazany przez szwedzki sąd podczas procesu w sprawie Pirate Bay. Svartholm uciekł ze Szwecji i zamieszkał w Kambodży. W 2012 roku został wydany z Kambodży, pomimo faktu, że między tymi krajami nie ma umowy o ekstradycji. W Szwecji zarzuty przeciwko niemu zostały pomnożone: haker, kradzież danych, itd. itp. Skazano go na dwa lata więzienia. W listopadzie ubiegłego roku Svartholm został wydany Danii, gdzie dostał pięć lat więzienia na podstawie tych samych zarzutów.


W duńskim więzieniu Gottfrid Svartholm ma ścisły reżim aresztu. Oznacza to pojedynczą celę, tylko 9 godzin w tygodniu na otwartym powietrzu, zakaz książki, komputera i Internetu. Wielokrotny morderca i faszysta Breivik w więzieniu może czytać książki i gazety, palestyńscy terroryści i mordercy otrzymują w izraelskich więzieniach wyższe wykształcenie, a komputerowy geniusz, który stworzył największą na świecie platformę torrent tracker, pozbawiony jest dostępu do informacji i kultury, nie wspominając już o komputerze.

Gottfried Svartholma ciągany jest z kraju do kraju, z więzienia do wiezienia, jako zakładnik, przez światową mafię. Jest ofiarą, której wytoczono szybki proces i oskarżono o najstraszniejsze zbrodnie, czyli stworzenie technologii P2P – platformy swobodnej wymiany informacji. Powstała w ten sposób największa społeczność na świecie. Dopada się więc tych, którzy wymykają się spod kontroli Wielkiego Brata. Dziwne, że dotychczas nikt nie zabrał głosu w obronie Szweda.

 

Jest jednak nadzieja. Z każdą sekundą rośnie liczba tych, którzy podpisali petycję skierowaną do premiera Danii Helle Thorning - Schmitta, aby uniewinnić i uwolnić Gottfrida Svartholma. Liczba sygnatariuszy przekroczyła już sto tysięcy ludzi. Tutaj można podpisać petycję.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika marduk131067

palestyńscy terroryści i

palestyńscy terroryści i mordercy otrzymują w izraelskich więzieniach wyższe wykształcenie? To Palestyńczycy sąterrorystami? Przecież to Żydzi zepchnęli ich do getta przywłasznczajajc sobie ich ziemię.

Portret użytkownika 3plabc

Pomijając wiedze i przepływ

Pomijając wiedze i przepływ informacji, które są zagrożeniem dla każdego rządu i władzy niedziałającej po myśli obywateli, podwładnych etc. (chyba, że do perfekcji opanowali socjotechnikę) sieć P2P oznacza ucieczkę gór pieniędzy za prawa autorskie, zarabianych przez wydawców. Druga sprawa, że P2P to właśnie jedyna droga dotarcia do kultury, sztuki, wiedzy dla ludzi biednych, których niestać na zakup "orginałów" co wiąże się z intelektualnym ostracyzem. Przypomina się stare powiedzenie: "dlaczegoś głupi, boś biedny, a dlaczego biedny, boś głupi". Chociaż obecne działania sprowadziłbym raczej do chęci zysku i wpływu, który posia całe lobbi audiowizualne.
Co do głoszenia wiedzy, to za mówienie prawdy zawsze można było zginąć, bez względu na system. Zwłaszcza jeśli prawda była niewygodna dla władzy. Dzisiaj jeśli ją głosisz a nie masz niezbitych dowodów, zostaniesz poprostu ośmieszony albo zaszufladkowany jako zwolennik teori spiskowych (które nieżadko okazują się prawdą). Jeśli masz w ręku niezbite dowody to z kolei możesz zacząć obawiać się o swoje życie i to jak najbardziej podstawnie.
Na koniec konkluzja, że to dopiero początek i zbrodnie Hitlera ze Stalinem razem wzietych to tylko zabawy przeczkolaków przy tym co nas czeka... może nie dzisiaj i nie jutro, ale za parę lat, albo dekade.
 
 

Portret użytkownika Cezar

Ciekaw jestem kiedy jakis

Ciekaw jestem kiedy jakis skonczony debil wymysli oplate za sluchanie odglosow natury.
Ja nie place za jakies TV czy radio,bo nie ogladam TV i nie slucham radia,TV i radio niczym nie rozni sie od propagandy Gebelsoskiej w lata 30-tych XX wieku.
Ja wole nature niz te pudelka propagandy,a neta mam zeby poczytac i wywnioskowac jakies wnioski.

Portret użytkownika kdbj

Przede wszystkim - dziękuję

Przede wszystkim - dziękuję za ten artykuł, nie miałem pojęcia, że ktoś, kto zrobił więcej dla Ludzi, niż jakikolwiek papież, siedzi w więzieniu, traktowany jak śmieć. Podpisanie petycji to pewnie i tak za mało, ale zrobiłem chociaż tyle.

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

O kurde, to przy moich

O kurde, to przy moich zbrodniach, że jestem na tej stronce i to o czym gadam na czacie (nie wspominając debat o kosmitach) to Hitler i Stalin się chowają.. Breivik to już wogóle, on to nawet jest oficjalnie zdrowy umysłowo, a ja psychicznie chory, uzależniony od internetu i zadający sie z innymi niebezpiecznymi zbrodniarzami na czacie..

Ave Satan New russian

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ