Nagła śmierć milionów pszczół w Kanadzie

Kategorie: 

Pomór pszczół niestety postępuje. Najnowszy przypadek tego zjawiska miał miejsce w miejscowości Hanover w prowincji Ontario. Tylko w ciągu 24 godzin zginęło tam ponad 1,3 miliona tych potrzebnych w produkcji żywnosci owadów.

 

Pszczelarze są bardzo zaniepokojeni skalą tego zjawiska. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że czynnik powodujący masowe zgony pszczół nie jest znany. Mimo to podejrzenia padają na pestycydy a zwłaszcza neonikotynoidy. Te substancje powodują porażenie układu nerwowego szkodników, ale ponieważ jest to chemia, nie rozpoznaje ona gatunków i zabija również pszczoły.

 

W Europie również występował ten problem i skończyło się to na zakazie wykorzystania środków ochrony roślin zawierających neonikotynoidy. Według związku pszczelarzy z Ontario podobna legislacja jest konieczna w kanadzie. Ich zdaniem problem umierających pszczół narasta, a neonikotynoidy odkładają się w wodzie i glebie powodując, że są zagrożeniem dla tych pożytecznych owadów przez długi okres czasu.

 

Jak słusznie zauważył jeden z farmerów, gdy w kopalni ginął kanarek oznaczało to, że zbliżają się kłopoty i trzeba się ewakuować. Teraz giną pszczoły i należy to traktować, jako podobnie niebezpieczny znak zbliżających się problemów.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cezar

Sam hoduje pszczoly i wiem na

Sam hoduje pszczoly i wiem na co sa wrazliwe,klimat naturalnie zmieniajacy niema wplywu na pszczoly,tylko gdy czlowiek zamiesza to tak bedzie ze gina,pszczoly z chlodem w ulu sobie radza dobrze,ale wilgoc i przeciagi w ulu sa niebezpieczne,na zewnatrz ula niebezpieczenstwem sa pestycydy i ludzka glupota,w tym roku jednemu wlascicielowi wielkiego arealu rolnego gdy robil opryski wiosna kwitnacego rzepaku okolo 17tej ( a to za wczesnie), powiedzialem wlascicielowi tego rzepaku ze jak mnie i okolicznym pszczelarza beda wymierac pszczoly to niech jest pewiem ze gladko mu to nie przejdzie. Ja jak zauwarze ze cos rolnicy robia nie tak to robie zdjecia i nagrywam by miec dowody gdyby sie cos dzialo.

Portret użytkownika b@ron

zastanawiam się czy nie

zastanawiam się czy nie odpowiadają za to zmiany klimatu (między innymi) gdzieś to czytałem że pszczoły są bardzo wrażliwe na temperature igdy ta minie normę ,po prostu umierają ,wprawdzie chodzi o temperaturę 47 stopni ,ale w słońcu notujemy dużo wyższe temperatury 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika e.....

a zastanawiales ,sie dlaczego

a zastanawiales ,sie dlaczego mamy zmiany klimatu,
a tak swoja droga ,uwazasz ,ze chemikalia im nie szkodza i gmo,
niszcza wszystko co dla nas najwazniejsze,najpierw niszcza pszczoly ,potem tworza rosliny ktore ich nie potrzebuja ,a teraz juz stworzyli pszczoly gmo ,ktorym chemia nie szkodzi,w nastepstwie zginie zywnosc naturlna ,zostanie tylko gmo,
nie rozumie jak moglismy im na to wszystko pozwolic.
jeszcze tylko dodm ,ze slowa autora tekstu,nasuwaja wrazenie ,jakby napisala je maszyna,,tych potrzebnych do produkcji zywnosci owadow,,
to nie owady potrzebne do produkcj zywnosci,to owady potrzebne do zycia,one zapylaja nie tylko ,to co jemy ,zapylaja rosliny na calej prawie ziemi ,co za chore zdanie ,bez nich zginie to co daje nam tlen,to co wyrownuje poziom co2,zapomnieliscie juz ,co w szkole nas uczyli,to jest jak lancuch ,wszystko polaczone ze soba ,a pszczoly sa, bardzo wazna jego czescia ,gina pszczoly ,a za jakis czas my i nie pomoga zmiany genetyczne ..

Portret użytkownika b@ron

a z czego wywnioskowałeś ,że

a z czego wywnioskowałeś ,że twierdzę że chemikalia im nie szkodzą???
chemtrails jest jedną z głównych przyczyn zaburzeń klimatu ...a więc i pojawiają się nowe rekordy temperatur ,których na początek właśnie pszczoły mogą nie przeżyć, pisząc o temperaturze ,miałem na myśli fakt że w artykule napisane jest że w ciągu 24 godzin zgineło 1,3 mln pszczół a więc niekorzystne warunki musiały pojawić sie nagle 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem