Nad Hiszpanią przeleciał spory meteor

Kategorie: 

W niedzielę hiszpańskie służby ratunkowe nękane były telefonami od mieszkańców i turystów, którzy twierdzili, że byli świadkami, jak do Ziemi zbliża się płonące UFO.

 

Około godziny 06:55 mieszkańcy i goście miasta San Antonio de Calonge, znajdującego się w północno - wschodniej Katalonii, ujrzeli niesamowity spektakl. Na niebie pojawiły się świecące kule, które szybko spadały na Ziemię.

Pojawienie się dziwnych kul zarejestrowały kamery meteorologiczne, zainstalowane w  miejscowości Blanes w Katalonii. Niezidentyfikowany obiekt przeleciał prawdopodobnie nad co najmniej ośmioma regionami w Hiszpanii.


Świecąca kula przeraziła Hiszpanów i turystów – świadków zdarzenia. Do służb ratowniczych dzwonili ludzie z regionu Castilla - La Mancha, Walencja, Andaluzja i Extremadura. Tysiące przestraszonych osób z podnieceniem opowiadało o rozświetlonej kuli ognia na niebie, która pozostawiła jasny ślad.

 

Meteorytowi przypisano kod identyfikacyjny SPMN070914.

„Wierzymy, że meteor przeleciał nad kilkoma miastami i regionami, w tym Aragonią, ale nie było go widać od razu z powodu ciężkiego zachmurzenia” - powiedział dziennikarzom Jose Maria Trigo, hiszpański astrofizyk. „Obecnie musimy dowiedzieć się, gdzie on upadł. Biorąc pod uwagę rozmiar obiektu, jego upadek nie mógł przejść niezauważony. Teraz powstaje pytanie, gdzie to spadło".

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem