Naczelny rabin Holandii otwarcie mówi o wzroście nastrojów antysemickich w Europie

Kategorie: 

Benjamin Jacobs, główny rabin Królestwa Niderlandów, skierował do Europejskiego Stowarzyszenia Żydów (EJA) wezwanie do podjęcia pilnych środków w celu zwalczania antysemityzmu. W Europie nastroje antyżydowskie są ostatnio bardzo powszechne, pisze Gorskie.

 

Rabin zauważa w szczególności, że czterdzieści lat temu, kiedy wyemigrował do Holandii, nie można było sobie nawet wyobrazić, że ktoś go obrazi na ulicy. Obecnie stało się to jednak normą. Szyby w oknach jego domu wielokrotnie były rozbijane kamieniami, a nawet próbowano go przejechać samochodem.

Jacobs powiedział, że holenderski rząd zapewnia mu oczywiście ochronę, ponieważ ma wysoką pozycję, ale zwykli Żydzi w Holandii są znacznie mniej bezpieczni.


Nie lepsze rzeczy dzieją się w sąsiedniej Danii, do niedawna uważanej za „spokojną”. W przeddzień Paschy antysemici kamieniami rozbili witrynę w sklepie koszernym w Kopenhadze, a na ścianach wysmarowano brudne obelgi i groźby wobec Żydów. Gil Scout, właściciel sklepu, nazwał incydent „wstydem dla Danii”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Czemu  się  temu  dziwi ?

Czemu  się  temu  dziwi ?  Przecież  te  nastroje  były  od  zawsze , bo  polityka  żydowska do tego  nie  zachęca ,  a  może  być  jeszcze  gorzej,  jeżeli  żydzi  syjoniści  nie  zmienioa  swego  postępowania.

Portret użytkownika excar

To wszystko o czym piszemy i

To wszystko o czym piszemy i czytamy nie zawsze wygląda na to czym jest naprawdę.Zbyt często jesteśmy subtelnie sterowani. Jak jakis pogląd zaczyna się zbytnio szerzyć w szerokiej warstwie społecznej to znak ze szybko trzeba go rewidować lub poddawać bardzo wnikliwej analizie

Portret użytkownika nel35

No proszę, już nie tylko

No proszę, już nie tylko Polacy są tymi "dręczycielami" żydów. Jak rabinopodobni osobnicy będą tyle szczekać na innych, to doczekają prawdziwego antysemityzmu, bo ileż można znosić to ciągłe ujadania. Sami kręcą bat na siebie. Poza tym mają niejedno na sumieniu.

Portret użytkownika Natenczas Wojski

No, trudno żeby na przykład

No, trudno żeby na przykład Polacy byli zachwyceni rachunkami wystawianymi im przez Żydów za Holocaust. I za "Polskie Obozy Śmierci", rozsławione przez żydowską propagandę na cały świat! Drukujcie więcej książek Grossa i produkujcie więcej filmów typu "Ida" czy "Pokłosie" a na pewno, Jewrieje, zasłużycie na naszą wdzięczność.

Portret użytkownika achiles

Nie jestem ANTYSEMITĄ, ale

Nie jestem ANTYSEMITĄ, ale jak jako POLAK mam przechodzić obojętnie przy czymś takim??? :

Oddajcie Żydom 170 tys. nieruchomości! Za "pogromy z 1968"!

Żydowski politolog Daniel Schatz na łamach prestiżowego „The Jerusalem Post” wzywa polskie władze do zwrotu ok. 170 tys. nieruchomości wartych dziś "miliardy dolarów".

Żydowski politolog Daniel Schatz na łamach prestiżowego „The Jerusalem Post” wzywa polskie władze do zwrotu ok. 170 tys. nieruchomości wartych dziś "miliardy dolarów". Chodzi o dobra materialne odebrane polskim Żydom w czasie II wojny światowej oraz pod rządami komunistów.
 
Autor przypomina, że równo dziesięć lat temu izraelski rząd zlecił sporządzenie raportu, z którego wynikać ma, że „mienie żydowskie w Polsce”, opuszczone po wybuchu II wojny światowej ma wartość ok. 30 mld dol. Daniel Schatz pisze, że obecnie w Polsce jest 170 tys. takich nieruchomości, które mają wartość "miliardów dolarów".
Naukowiec popisuje się przy tym antypolską propagandą, lub jest zwyczajnie niedoinformowany, pisze bowiem: „Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r.”. Czy ktoś z Państwa słyszał o jakichś pogromach w 1968 r.?
Zajmujący się gospodarką polski serwis internetowy biztok.pl, komentując rewelacje Schatza twierdzi jednak, że „antypolonizmu” nie można mu zarzucać, gdyż politolog ciepło wypowiada się o polskiej transformacji i zauważa, iż polska była pod okupacją, a więc może mieć zaległości w „oddawaniu sprawiedliwości”.
Schatz podkreśla również, że międzynarodowe standardy w tej kwestii są jasne i powołuje się na traktaty, które zostały przez Polskę ratyfikowane. Chodzi o Europejską Konwencję Praw Człowieka z 1953 r. oraz Deklarację z Terezina, która zawiera zalecenia dotyczące sposobu zwrotu mienia zagrabionego w czasie Holokaustu. Propozycje polskiego rządu mówiły o rekompensatach na poziomie ok. 15 proc. obecnej wartości mienia – donosi serwis biztok.pl. Obietnicę zwrotu mienia złożył Donald Tusk podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku w 2008 r.
Sprawa restytucji mienia żydowskiego nie została jednak załatwiona. W ostatnich miesiącach szeroko mówiło się, że możliwe rozwiązanie polegałoby na wykorzystaniu części majątku Lasów Państwowych.
Żydowskie roszczenia wyraźnie nabierają rozpędu. Na początku 2014 r. wezwanie do polskich władz w tej sprawie wystosowała nawet brytyjska Izba Lordów. Tamtejsi parlamentarzyści stwierdzili, że „Polska to największe europejskie państwo, które nie uregulowało jeszcze ustawowo kwestii restytucji mienia ofiar Holokaustu”.
Daniel Schatz nie jest byle kim. Politolog ten wykłada na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, a także uniwersytetach Harvarda i Stanforda.
Źródło: biztok.pl
no pytam się starsi niby bracia w wierze, NO JAK MAM DO TEGO PODCHODZIĆ, JAKO POLAK???

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Ja też jestem antysemitą,

Ja też jestem antysemitą, antysyjonistą i antyżydem. Większość ludzi jest antyhu....stwu tylko o tym  nie mówią oficjalnie. WON! Tfuuu hu.....stwo! Przecież to światowa finansjera jest w rękach tych capów oraz korporacje Banki itd. Dlatego w Polsce jest ciężko coś rozkręcić bo hujostwo ma pieniądze a obywatel nie. Zresztą j....ć ich w de-do-u-do-pe-do-e! Eh ale mi puściło! 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem