Naczelny rabin Holandii otwarcie mówi o wzroście nastrojów antysemickich w Europie

Kategorie: 

Benjamin Jacobs, główny rabin Królestwa Niderlandów, skierował do Europejskiego Stowarzyszenia Żydów (EJA) wezwanie do podjęcia pilnych środków w celu zwalczania antysemityzmu. W Europie nastroje antyżydowskie są ostatnio bardzo powszechne, pisze Gorskie.

 

Rabin zauważa w szczególności, że czterdzieści lat temu, kiedy wyemigrował do Holandii, nie można było sobie nawet wyobrazić, że ktoś go obrazi na ulicy. Obecnie stało się to jednak normą. Szyby w oknach jego domu wielokrotnie były rozbijane kamieniami, a nawet próbowano go przejechać samochodem.

Jacobs powiedział, że holenderski rząd zapewnia mu oczywiście ochronę, ponieważ ma wysoką pozycję, ale zwykli Żydzi w Holandii są znacznie mniej bezpieczni.


Nie lepsze rzeczy dzieją się w sąsiedniej Danii, do niedawna uważanej za „spokojną”. W przeddzień Paschy antysemici kamieniami rozbili witrynę w sklepie koszernym w Kopenhadze, a na ścianach wysmarowano brudne obelgi i groźby wobec Żydów. Gil Scout, właściciel sklepu, nazwał incydent „wstydem dla Danii”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Czemu  się  temu  dziwi ?

Czemu  się  temu  dziwi ?  Przecież  te  nastroje  były  od  zawsze , bo  polityka  żydowska do tego  nie  zachęca ,  a  może  być  jeszcze  gorzej,  jeżeli  żydzi  syjoniści  nie  zmienioa  swego  postępowania.

Portret użytkownika excar

To wszystko o czym piszemy i

To wszystko o czym piszemy i czytamy nie zawsze wygląda na to czym jest naprawdę.Zbyt często jesteśmy subtelnie sterowani. Jak jakis pogląd zaczyna się zbytnio szerzyć w szerokiej warstwie społecznej to znak ze szybko trzeba go rewidować lub poddawać bardzo wnikliwej analizie

Portret użytkownika nel35

No proszę, już nie tylko

No proszę, już nie tylko Polacy są tymi "dręczycielami" żydów. Jak rabinopodobni osobnicy będą tyle szczekać na innych, to doczekają prawdziwego antysemityzmu, bo ileż można znosić to ciągłe ujadania. Sami kręcą bat na siebie. Poza tym mają niejedno na sumieniu.

Portret użytkownika Natenczas Wojski

No, trudno żeby na przykład

No, trudno żeby na przykład Polacy byli zachwyceni rachunkami wystawianymi im przez Żydów za Holocaust. I za "Polskie Obozy Śmierci", rozsławione przez żydowską propagandę na cały świat! Drukujcie więcej książek Grossa i produkujcie więcej filmów typu "Ida" czy "Pokłosie" a na pewno, Jewrieje, zasłużycie na naszą wdzięczność.

Portret użytkownika achiles

Nie jestem ANTYSEMITĄ, ale

Nie jestem ANTYSEMITĄ, ale jak jako POLAK mam przechodzić obojętnie przy czymś takim??? :

Oddajcie Żydom 170 tys. nieruchomości! Za "pogromy z 1968"!

Żydowski politolog Daniel Schatz na łamach prestiżowego „The Jerusalem Post” wzywa polskie władze do zwrotu ok. 170 tys. nieruchomości wartych dziś "miliardy dolarów".

Żydowski politolog Daniel Schatz na łamach prestiżowego „The Jerusalem Post” wzywa polskie władze do zwrotu ok. 170 tys. nieruchomości wartych dziś "miliardy dolarów". Chodzi o dobra materialne odebrane polskim Żydom w czasie II wojny światowej oraz pod rządami komunistów.
 
Autor przypomina, że równo dziesięć lat temu izraelski rząd zlecił sporządzenie raportu, z którego wynikać ma, że „mienie żydowskie w Polsce”, opuszczone po wybuchu II wojny światowej ma wartość ok. 30 mld dol. Daniel Schatz pisze, że obecnie w Polsce jest 170 tys. takich nieruchomości, które mają wartość "miliardów dolarów".
Naukowiec popisuje się przy tym antypolską propagandą, lub jest zwyczajnie niedoinformowany, pisze bowiem: „Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r.”. Czy ktoś z Państwa słyszał o jakichś pogromach w 1968 r.?
Zajmujący się gospodarką polski serwis internetowy biztok.pl, komentując rewelacje Schatza twierdzi jednak, że „antypolonizmu” nie można mu zarzucać, gdyż politolog ciepło wypowiada się o polskiej transformacji i zauważa, iż polska była pod okupacją, a więc może mieć zaległości w „oddawaniu sprawiedliwości”.
Schatz podkreśla również, że międzynarodowe standardy w tej kwestii są jasne i powołuje się na traktaty, które zostały przez Polskę ratyfikowane. Chodzi o Europejską Konwencję Praw Człowieka z 1953 r. oraz Deklarację z Terezina, która zawiera zalecenia dotyczące sposobu zwrotu mienia zagrabionego w czasie Holokaustu. Propozycje polskiego rządu mówiły o rekompensatach na poziomie ok. 15 proc. obecnej wartości mienia – donosi serwis biztok.pl. Obietnicę zwrotu mienia złożył Donald Tusk podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku w 2008 r.
Sprawa restytucji mienia żydowskiego nie została jednak załatwiona. W ostatnich miesiącach szeroko mówiło się, że możliwe rozwiązanie polegałoby na wykorzystaniu części majątku Lasów Państwowych.
Żydowskie roszczenia wyraźnie nabierają rozpędu. Na początku 2014 r. wezwanie do polskich władz w tej sprawie wystosowała nawet brytyjska Izba Lordów. Tamtejsi parlamentarzyści stwierdzili, że „Polska to największe europejskie państwo, które nie uregulowało jeszcze ustawowo kwestii restytucji mienia ofiar Holokaustu”.
Daniel Schatz nie jest byle kim. Politolog ten wykłada na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, a także uniwersytetach Harvarda i Stanforda.
Źródło: biztok.pl
no pytam się starsi niby bracia w wierze, NO JAK MAM DO TEGO PODCHODZIĆ, JAKO POLAK???

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Ja też jestem antysemitą,

Ja też jestem antysemitą, antysyjonistą i antyżydem. Większość ludzi jest antyhu....stwu tylko o tym  nie mówią oficjalnie. WON! Tfuuu hu.....stwo! Przecież to światowa finansjera jest w rękach tych capów oraz korporacje Banki itd. Dlatego w Polsce jest ciężko coś rozkręcić bo hujostwo ma pieniądze a obywatel nie. Zresztą j....ć ich w de-do-u-do-pe-do-e! Eh ale mi puściło! 

Portret użytkownika bogdan4957

W związku z tym.że sprawa

W związku z tym.że sprawa żydów została prawdziwie i obrazowo przedstawiona przez kolegę Mojeimię44,Popieram Twój wniosek i krótką,aczkolwiek dogłębną analizą na temat żydowstwa.Najlepiej niech spier*****ą gdzie kolwiek,nawet nie chcę wiedzieć gdzie.

Portret użytkownika Zenek ;)

Niedługo ma się pojawić

Niedługo ma się pojawić oczekiwany przez żydów maschiach. Niestety biedaczki nie wiedza iż jego misją jest WYMORDOWAĆ ŻYDÓW (Apokalipsa św Jana się kłania). Dopiero się zacznie wrzask pustynnych glizd i kanalii jak kłamstwo jakim zatruwają świat od tysiącleci o swim "wybrannictwie" się rypsnie w bezpośrednich działaniach tego wyczekiwanego nie tylko przez nich boga. Poza tym jak NIE ODPOWIADA NA ŻEBRACH W GOŚCINIE to Madagaskar zaprasza klimatem wolnym od antylichwiarzy, antypedofili, antysadystów i zwyodnialców w myckach. Pa, pa dziadzie.....

Portret użytkownika rent5555

Potomkowie NKWD-ców i UB-ków

Potomkowie NKWD-ców i UB-ków skarżą się na antysemityzm . Choć nie moją pojęcia kim są Semowie .Chyba dzięki internetowi narowy wielu krajów pokapowły że za wszystkie wojny i konflikty to robota narodu przebranego - podstępnych kłamców ,oszustów i morderców !

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika zgredek

Jesli jest jakiś skutek to

Jesli jest jakiś skutek to gdzieś leży jakaś przyczyna, a antysemityzm to skutek, a przyczynę większość myślących ludzi widzi lecz nie wolno o tym głośno mówić bo to obraza narodu wybranego, aja się pytam przez kogo wybranego bo na pewno nie przez boga, chyba że ich bogiem jest szatan bo na to wszystko wygląda.

Portret użytkownika nalepka

Cześć. Ten tekst odpowie Ci

Cześć.
Ten tekst odpowie Ci jakie są przyczyny.  [nie daje listy krajów, na dole link ]

Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?

Dlaczego tak często?
Dlaczego z tak różnych narodów i kultur?
Dlaczego żaden inny naród nie spotkał się z tak wielką awersją?
Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. „L’antisémitisme son histoire et ses causes”, wydanej w 1894 r., przedstawił taką opinię tyczącą się żydowskich wypędzeń:
„Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi pryncypiami, mieli różną moralność, różne zwyczaje – te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób – toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.”
Profesor Jesse H. Holmes w „The American Hebrew”, wyraził podobną opinię:
„To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją żydzi i nie-żydzi. Skoro żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm.”
 
Powyższe zaczerpnięto z „Synagogi Szatana” Andrew Carrington Hitchcocka.
Czy Henry Ford, legendarny producent samochodów, znalazł część odpowiedzi na przyczynę żydowskich wypędzeń?
„Żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Jeśli użyjemy tu słowa „pasożytniczy” do opisania go, to będzie to trafne określenie.”
„Żydowska nacja jest jedyną która posiada sekrety pozostałych… niema na świecie rządu tak im poddanego jak w Ameryce. Brytyjczycy zrobili to … Niemcy zrobili to, wtedy gdy w rzeczywistości zrobił to międzynarodowy żyd.”
„Amerykanie są (znani jako) wstrętni, chciwi, okrutni ludzie. Dlaczego? Ponieważ żydowska władza-pieniądz jest tutaj skoncentrowana.”
–Henry Ford „Międzynarodowy żyd”
https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego/
 
 
 

Portret użytkownika homik

Jest strasznie dużo SATANIZMU

Jest strasznie dużo SATANIZMU na świecie nawet w szkole w USA uczą tego dzieci. Kto służy szatanowi to wiadomo całą grupa przestępcza która stoi na samym czubku finansiery BILDERBERG itp. Mniej ważni składają ofiary ze zwierząt które umierają w cierpieniach palone żywcem itp. Oni sie tam nawet LEVELUJĄ jak w grach...
https://www.youtube.com/watch?v=BWTCb7BdXzc
zobaczcie sobie ja w to wierze co ta kobieta mówi

Portret użytkownika excar

Z tego co mi wiadomo to

Z tego co mi wiadomo to najwięcej antysemitów jest wśród żydów
Stali bywalcy ZnZ znają dobrze moje poglądy i wartości jakie wyznaję. W tym wypadku gorąco zalecam daleko posuniętą wstrzemięźliwość. Skoro w świat idą takie newsy to panowie i panie czas się zastanowić czemu ma słuzyć taka akcja, bo ten trend się nasila. Bardzo niszowe wypowiedzi jakie udało mi się w ostatnich latach przeczytać świadczą o kolejnym syjonistycznym spisku w celu zarobienia znowu wielkiej kasy kosztem najniższych warstw żydostwa.Tych warstw ,które z racji zajmowanej pozycji społecznej i praktycznie braku powiązań z warstwą bankierską i przemysłową są nieszkodliwi. Cżęsto są zintegrowani z lokalną społecznością i nie są związani z odłamem religijnym i talmudowcami lub ten związek jest symboliczny. Coś jak katolik co nigdy nie miał wręce biblii. Po prostu syjonistyczne gady zdają sobie sprawę z budzącej się w społeczeństwach świadomości kto odpowiada za całe zło tego świata i chcą ten gniew przekierować na żydowski plebs. Ludzie urządzą pogromy ,wysiedlenia a problem pozostanie i powolutku będzie rósł a społeczeństwa będą płacić za następny holokaust i tak jak tym razem faktycznie poszkodowani nie zobaczą ani grosza albo jakieś okrawki.

Portret użytkownika laxim

Masz racje nie ma czegoś

Masz racje nie ma czegoś takiego jak antysemita - to propaganda, gdyż na bliskim wschodzie semita semite zabija i jakoś nikt z tym się nie obnosi. Co do tych ludzi i niektórych pasożytów i mataczy jak Aaronek to każdy ma swoje zdanie i nie potrzebuje się wdawać bezsensowne dialogi z prymitywem.
A co do tych trzynsatu rodzin judeafamily - oni się między soba pozabiją - tak to juz jest jak pasożytom zaczyna brakować pożywienia.

Portret użytkownika wściekła

nie strasz ..na was

nie strasz ..na was pseudozydów Jahwe juz wydał wyrok ...dawno temu ..teraz nadchodzi chwila w której zostaniecie ukarani..
a po drugie zydem nie jestes ...nie obrazaj tych co nim byli..w dwójnasób kare poniesiesz ..

"Jeżeli planujesz życie w niebie wiedząc, że całe rzesze ludzi są i będą torturowane przez wieczność to jesteś takim samym socjopatą jak bóg którego czcisz"
Stefan Telefan I ( pierwszy
)

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem