MSZ Rosji: dyskusje o przystąpieniu Szwecji i Finlandii do NATO są bardzo niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Moskwa stoi na stanowisku budowania konstruktywnego dialogu między krajami regionu północno – bałtyckiego. W tym kontekście Rosjanie odnoszą się do ewentualnych negatywnych skutków dyskusji na temat wstąpienia Szwecji i Finlandii do NATO – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej po spotkaniu rosyjskich ambasadorów tego regionu.

 

W opublikowanym oświadczeniu można przeczytać o zaniepokojeniu Rosji ze względu na plany ekspansji NATO w Europie.

„Na tle rosnącej infrastruktury NATO wśród wielu sąsiadów Rosji, dyskusje „zastępcze” na temat ewentualnego przyłączenia Szwecji i Finlandii do Paktu, zwracamy uwagę na niebezpieczeństwo niekorzystnych zmian w regionie bałtyckim, tradycyjnie charakteryzującym się niskim poziomem wojskowych i politycznych napięć " – podano w oświadczeniu.

Regionalne spotkanie szefów misji dyplomatycznych w Danii, Islandii, na Łotwie, Litwie, Norwegii, Szwecji, Finlandii i w Estonii, któremu przewodził Władimir Titov, zastępca ministra spraw zagranicznych Rosji, odbyło się 30 maja w Helsinkach.

 

 Źródło: Postimees

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Orwell

Rosja nie ma Chin po swojej

Rosja nie ma Chin po swojej stronie... Rosja jest zdychajacym kierownikem zamieszania, ktorego doi teraz kazdy jak dziwke szatana Smile Nawet nie jest w stanie przeciwstawic sie sytuacji na Ukrainie, a tu bajdurzycie o udziale ruskich w kolejnej wojnie i jeszcze swiatowej. Poupadaliscie na glowy? Kremlowska propaganda wyprala Wam mozgi juz do reszty? A kto ma w tej waszej wojnie niby walczyc? najemnicy z Czeczenii? Dagestanu? Na ilu frontach moga walczyc nawet z pomoca Ageli Mengele? Lepsza okupacja usraelska jak sowiecko-niemiecka. Wiem , ze zadna nie jest wyjsciem aczkolwiek mam rodzine w Stanach i czego jak czego ale wolnosci im tam nie brakuje! ani pieniedzy! wole usraelska sluzbe zdrowia jak Putinowska :) 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Takitam

Finlandia jest na tyle słabym

Finlandia jest na tyle słabym krajem, że lepiej wyjdzie na dobrych układach z Rosją niż pakując się w NATO. Gdyby Finlandia była w NATO, to w  razie konfliktu zbrojnego Rosji z Nato Rosja miała by pretekst do aneksji ich terytorium - i na pewno by to zrobiła. Jak się jest myszką to lepiej nie drażnić lwa...

Portret użytkownika Grucha

ale ta "myszka" Finlandia juz

ale ta "myszka" Finlandia juz raz sie obronila w 1939-40w (wojna zimowa) przed maskotka "lwa" czy "miskiem" .Zatem wcale nie byli myszka jak bys chcial a ruskie nie lwem.
Raczej bym powiedzial ze Finowie troche sie napracowali zeby zatrzymac potok "pijanych" ruskich pierogow.Tak tak dawano im alkochol na odwage do atakowania Finow tyle ruskich ginelo i to od mniejszej ilosci finskich obroncow.Pozniej okazalo sie ze Niemcy o malo nie zajeli Moskwy gdzie zachod sie obudzil i poteznie pomogl bo inaczej Niemcow juz nikt i nic by nie powstrzymalo przerd dominacja na swiecie z zasobami zsrr.

Portret użytkownika 85r

nato otacza rosje z każdej

nato otacza rosje z każdej strony to są przygotowania do 3 wojny światowej. Prędzej czy później dojdzie do ataku kto wygra trudno powiedzieć bo ruski mają chiny po swojej stronie i z każdym rokiem jest coraz lepiej przygotowana na te starcie ze względu na to że rosja zaczęła kupować masę nowoczesnego sprzętu wojskowego, więc czas gra na nie korzyść zachodu. Do tego za niedługo dolar mocno straci na wartości dzięki zabiegom gospodarczym rosji i chin co praktycznie zastopuje rozwój militarny usraela.
https://www.youtube.com/watch?v=-bLHGZwQ_5w

Portret użytkownika brutal

witaj i czym się martwić ?

witaj i czym się martwić ? czy rosja czy hameryka jeden gnuj to tak jak bym mieszkał w lesie i nagle zaczną bombardowac czy mam na to jakiś wpływ czy poprę jednych czy drugich popaprańców tego świata ? niech w końcu pierdolnie i będzie spokuj na tym padole ,widac że wszystkich to ekscytuje tych którzy coś o tym wiedzą jak i tych którzy nie mają zielonego pojęcia ,człowiek to prymityw bo jeśli ma wszelkie dyspozycje do bycia szczęśliwym a wybiera wojny to nic innego jak zlikwidowac z powierzchni ziemi ten gatunek niech żyją tylko zwierzęta bo one nie są niczemu winne ,pozdrawiam

Portret użytkownika Habibi

Pisze się "gnój", "spokój".

Pisze się "gnój", "spokój". Uważaj też na interpunkcję i wielkie litery. A tak poza tym, to podzielam wiele Twych myśli. Tylko szkoda mi gatunku ludzkiego - wystarczyć spojrzeć na buzię dziecka czy też ujrzeć jego uśmiech...

Portret użytkownika olo manolo

Jesli do tego dojdzie Rosja

Jesli do tego dojdzie Rosja bedzie miala tylko jedna przewaga - wlasne, ogromne terytorium.

W to jednak watpie. Tak ogromny i silny militarnie kraj jak Rosja niszczy sie w inny sposob, podobnie jak to zrobiono z sowietami. Atak - jesli wogole zakonczylby sie sukcesem - okpuiony bylby nieakceptowalnymi stratami.

Skomentuj