Moskwa została sparaliżowana największymi od 100 lat opadami śniegu

Kategorie: 

Rosjanie są przyzwyczajeni do śnieżnych zim, ale skala tegorocznej przerasta ich. Na Moskwę spadła już dwumetrowa warstwa śniegu i nie przestaje go przybywać. Korki drogowe w sumie miały tam 3500 kilometrów.

 

Kilkadziesiąt tysięcy pracowników służb porządkowych robi, co może, aby utrzymać miasto w ruchu, ale komunikacyjny paraliż nie ustępuje. Problemy mają tez piesi, którzy nie mogą się normalnie przemieszczać po zasypanych lub bardzo śliskich chodnikach.

 

Na lotnisku Wnukowo nie zdołał wylądować samolot wiozący premiera Dymitra Miedwiediewa. Zamiast w Moskwie wylądował w St. Petersburgu. Meteorolodzy przewidują więcej śniegu w lutym i marcu, który jest uważany w Rosji za miesiąc zimowy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Roberto

Współczuję Rosjanom, w

Współczuję Rosjanom, w Moskwie jeszcze jak Cię mogę, ale na wsiach i małych miasteczkach na Podmoskowiu musi być naprawdę niewesoło. Dobrze że mrozów dużych nie ma na razie a w Warszawie 200 cm śniegu, ktoś wie czy w czasach nowożytnych kiedyś było? Smile

Portret użytkownika Łukasz_inny

Peapole without power są

Peapole without power są nawet i unas przy mniejszych opadach, na filmie g widać 2 m śniegu, pozatym jest zima i musi być zimno, jak zamarznie Bałtyk to owszem przyznam że ostatnio zamarzł w czasie potopu szwedzkiego, jednak w skali globalnej okaże się że dzieje się tak średnio co 300-400 lat i to nic nadzwyczajnego

Portret użytkownika Roberto

Dla normalnego człowieka

Dla normalnego człowieka jednak jest to nadzwyczajne, ponieważ obecnie żyjący z czymś takim się raczej nie spotykają w opisanym w artykule przedziale czasowym a fakt że w Europie leżał kiedyś lodowiec i pod Otwockiem w Warszawie urzędowali 10.000 lat temu łowcy reniferów nie ma się nijak pocieszajaco do codziennego odśnieżania i problemów z dojazdem do pracy, szkoły i przedszkola, wtedy kiedy spadnie w krótkim czasie 2 m śniegu. Pozdrowienia Łukasz, Bałtyk ostatnio zamarzał ale tylko kilkaset metrów od brzegu, nie cały na szczęście.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem