Z Morza Jawajskiego wydobyto ogon zniszczonego samolotu

Kategorie: 

Po dwóch tygodniach od katastrofalnego lotu QZ8501 służby ratownicze zdołały wydobyć tylnią część samolotu z Morza Jawajskiego. Trwają poszukiwania nad czarnymi skrzynkami.

 

Podumowując dotychczasowe osiągnięcia ratowników, z wody wydobyto kilka fragmentów samolotu oraz 48 ciał ofiar tej katastrofy. W sobotę udało się również wydobyć ogon samolotu ale jak dotąd nie znaleziono czarnych skrzynek. Wczoraj po raz pierwszy udało się zlokalizować sygnał wysyłany przez czarne skrzynki i okazało się, że znajdują się one około 300 metrów od miejsca, w który znajdował się ogon Airbusa.

 

W dalszym ciągu ratownicy poszukują również kadłuba samolotu. Tam najprawdopodobniej będą się znajdować kolejne ciała ofiar katastrofy lotniczej. Na pokładzie maszyny znajdowały się 162 osoby, więc ratownicy mają jeszcze przed sobą mnóstwo pracy. Operację poszukiwawczo-ratunkową utrudniają bardzo trudne warunki pogodowe.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Swarg

 Kij z tym samolotem.

 Kij z tym samolotem. Natomiast moglbys sie przestac osmieszac swoim opisem o zdrajcy slowianszczyzny i informacji o jego drzewie genealogicznym. Ślepy Król-Pierwszy Zdrajca Slowian. Wbij to sobie do tej inzyniersko-magisterskiej lepetyny raz na zawsze. Taka prośba Wink Ale nie nalegam Biggrin

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem