Mołdawscy rolnicy zażądali rezygnacji ze stowarzyszenia z Unią Europejską

Kategorie: 

Rolnicy z północnej Mołdawii w sobotę 26 lipca na pół godziny zablokowali odcinek autostrady, która prowadzi do punktu celnego Ataki – Mohylew - Podolski, podaje RIA Novosti. Protestujący nie zgadzają się z planami Kiszyniowa dotyczącymi stowarzyszenia z Unią Europejską. Farmerzy chcą, aby władze wypowiedziały umowę, którą na początku lipca zatwierdził parlament.

 

Rolnicy domagali się również informacji na temat rozpoczętych negocjacji z Rosją w sprawie wznowienia eksportu towarów rolnych na rosyjski rynek. W połowie lipca Rosjanie ograniczyli import świeżych owoców i warzyw.

„Dzisiejsza akcja ma charakter prewencyjny. Blokujemy tylko część drogi, a jeśli nasze żądania nie zostaną spełnione, rozpoczniemy protest długoterminowy"- powiedziała Natalia Janczuk, uczestniczka akcji.

W Rosji w tym tygodniu przygotowano projekt rozporządzenia w sprawie zniesienia zerowych stawek należności celnych na szereg towarów przywożonych z Mołdawii. Chodzi głównie o dostawy wina, mięsa, owoców, warzyw i zbóż. Opłaty są wprowadzane ze względu na fakt, że Mołdawia ratyfikowała umowę o stowarzyszeniu z UE. Wcześniej Rosja ostrzegła Kiszyniów, że zbliżenie z UE doprowadzi do przejścia z systemu wolnego handlu na stawki podstawowe.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika koń który mówi

A polscy rolnicy ochoczo i

A polscy rolnicy ochoczo i szeroko poparli unię gejropejską, sprzedali swoją godność za parę euro dopłat do ugorowania. Leżą do góry brzuchem, nic nie robią, kupują sobie nowe samochody i komputerki za tę kasę i mają wszystko gdzieś. I jeszcze się cieszą jacy oni zaradni, że łąka sama rośnie, a tu kaska leci Smile
Gardzę wami panowie rolnicy.

Portret użytkownika Judyta

Koniu, który mówi, zanim

Koniu, który mówi, zanim powiesz, to się zastanów!
Już Rzymianie stosowali szatańską metodę: dziel i rządź.
Wywołanie nienawiści między miastem i wsią, to najprostszy sposób na osłabienie narodu.
Rolnictwo jest strategiczną dziedziną gospodarki, równie ważną, jak przemysł i transport. Dlatego w zaatakowanej skrycie przez wrogów Polsce jest ono tak samo niszczone, jak zniszczono nasz przemysł.
Większość pól dawniej uprawianych leży odłogiem. Wprowadzane są takie prawa, aby zniechęcić, albo wręcz uniemożliwić pracę rolnikom. Większość gospodarstw rodzinnych już została zlikwidowana.
Dopłaty, które są przyczyną Twojej zawiści nie są wystarczające, aby dotować nieopłacalną produkcję rolną. Może biznesmeni, którzy przejęli tysiące hektarów po zniszczonych administracyjnie Państwowych Gospodarstwach Rolnych mają realne korzyści z dopłat, ale to nie są rolnicy. Dopłaty, które u nas są znacznie niższe niż w Niemczech, czy Francji, utrudniają konkurencję cenową z ich produktami. Wymogi stawiane przy przyznawaniu dopłat dają pełną inwigilację w gospodarswa rolników i wiedza ta może być wykorzystana przeciwko rolnikom.
Zarówno ja, jak i większość moich znajomych rolników głosowaliśmy przeciwko wcieleniu do IV Rzeszy, zdając sobie sprawę z tego czym  to grozi. Jednak wielu moich znajomych z miasta, jeżdżących do pracy na Zachód, cieszyło się z tego, że nie będą kontrolowani na granicy i głosowali za unią.
Mimo to nie gardzę nimi, tylko współczuję im głupoty i cieszę się, jak widzę, że otwierają się im oczy.
Pozdrawiam wszystkich patriotów.
Maximus

Portret użytkownika koń który mówi

Celowo i świadomie

Celowo i świadomie przegrzałem wypowiedź. Ale te wyjątki o których wspominasz jedynie potwierdzają regułę - większość rolników ma w dupie ojczyznę. Liczy się pełna kabza i najlepiej niewielkim albo żadnym kosztem, więc unia która im daje kasę (z naszych własnych składek unijnych zresztą) wcale nie jest "be" dla typowego rolnika.
Oczywiście, że chcą nas pokłócić. Ale i rolnicy niewiele robią, żeby zmienić ten stan rzeczy.

Portret użytkownika sinister66

Kiedyś EWG to była wspólnota

Kiedyś EWG to była wspólnota ekskluzywnych krajów. Bogaci, ze świetnym przemysłem, z liczącą 2000 lat historią i kulturą, elita świata. A potem zaczęto rozszerzać EWG (już UE) na Wschód. Polska, Węgry, Słowacja, Czechy, Rumunia, Bułgaria...Bułgaria ma PKB per capita ok. 3000 dolarów, dla porównania - Białoruś 7000. Teraz Mołdawia, Gruzja, Ukraina się stowarzyszają. Niedawno dołączyła Chorwacja...Była EWG i się zbyła. Proponuję dołączyć jeszcze Armenię, Azerbejdżan i Turcję. Będzie komplet. Kto z kim przestaje takim się staje. Widać że Zachód zaraził się naszym dziadostwem i gnije ta UE tylko patrzeć jak się rozpadnie.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Kuźwa ty tak na serio?

Kuźwa ty tak na serio? Przecież EWG to był początek końca Europy. To otwarcie Europy na emigracje z dawnych koloni Francji i Wlk Brytani oraz pozyskiwanie przez Niemcy Turasów spowodowało ruine kulturową w Europie.
Dlaczego w Polsce w Czechach na Białorusi nie ma muzułmanów? Bo byliśmy w socjalistycznej międzynarodówce a granice były pozamykane dla dzikusów z Afryki i Bliskiego Wschodu.
To kapitalizm zniszczył Europe. Tam gdzie najważniejszy jest pieniądz a nie kultura i tradycja tam jest upadek moralny i degrengolada. Dlaczego Arabowie przejmują powoli Europe? Bo oni leją na kase, nie przejmują się pierdołami marksistowskimi promowanymi w Europie a przede wszystkim wykorzystują naszą gościnność. Ale to nie gościnna Unia ich nawpuszczała tylko EWG jak to napisałeś "wspólnota ekskluzywnych krajów z 2000 letnią historią"
Co zrobili ostatnio Duńczycy? Zablokowali porozumienie z Schengen i pozamykali granice. Bo otwarcie granic dla całej Europy bo była głupota którą trudno sobie wyobrazić. 90% wszystkich wojen wewnątrz krajów to wynik wielokulturowego społeczeństwa oraz wielu religi (rzadziej).
Spójrzmy na Koree Południową:
Przez komunistyczne otoczenie (ZSRR CHRL KRLD) odizolowała się od niego i budowała narodowy kapitalizm, bez wpuszczania ludzi obcych kultur i obcego kapitału. Po ponad 50 lat od tych liberalnych reform to państwo jest jednym z najlepiej rozwiniętych państw świata, 99,9 % ludzi to są Koreańczycy przez co nie zagrażają im żadne konflikty wewnętrzne. A tak owe szykują się w Europie jeżeli Europejczycy nie odpuszczą Arabom. Bo jeżeli odpuszczą to za 50 lat będziemy mieszkać w Sułtanacie Europy z prawem szarija w konstytucji.

 

Portret użytkownika euklides

To nie otwarcie granic, tylko

To nie otwarcie granic, tylko socjalizm zniszczył kapitalistyczny dorobek państw zachodnich. Dopóki jest wolność gospodarcza to imigranci przybywają by pracować i budować dobrobyt kraju. Europa pościągała ludzi, którzy pragną socjalu, a niestety nie ma nic za darmo. Pieniądz to tylko narzędzie wymiany towarów, a towarów nie produkujemy tak wiele by nie liczyć się z pieniądzem.

Portret użytkownika Medium

Adolf Rotshild

Adolf Rotshild wrote:

Przecież EWG to był początek końca Europy. To otwarcie Europy na emigracje z dawnych koloni Francji i Wlk Brytani oraz pozyskiwanie przez Niemcy Turasów spowodowało ruine kulturową w Europie.
To skutek zachodniej polityki. Było się jeszcze rozmnażać w tym swoim "dobrobycie"!

Portret użytkownika Adolf Rotshild

W kwesti stowarzyszenia z

W kwesti stowarzyszenia z nazistowską IV Rzeszą niemiecką Mołdawianie nie mają nic do gadania. W Mołdawi został już zainstalowany prezydent który wprowadzi Mołdawie do UE gdyż wiadomo że jak Unia przestanie się rozszerzać to zdechnie a pozatym prezydent ten zainstalował odpowiedniego premiera i razem wcisną na siłe Mołdawie do IV Rzeszy.

 

Portret użytkownika Medium

Adolf Rotshild

Adolf Rotshild wrote:
Mołdawianie nie mają nic do gadania. W Mołdawi został już zainstalowany prezydent który wprowadzi Mołdawie do UE
Przyjdzie czas, że naród osądzi wszystkich zainstalowanych zdrajców!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem