Mini - tornado w północnym Sydney

Kategorie: 

Mini - tornado przeszło nad niewielkim obszarem w północnej części Sydney w Australii. Ucierpiało Westfield - jedno z największych centrów handlowych. Uszkodzona została część dachu, podaje The Sydney Morning Herald.

 

Centrum handlowe znajduje się w dzielnicy Hornsby. Według relacji naocznych świadków , którzy dokonywali zakupów w poniedziałek po południu, słychać było głośny huk, który trwał co najmniej 20 sekund. W tym czasie mini - tornado wyburzyło część dachu centrum handlowego.

 

Wszyscy ludzie zostali natychmiast ewakuowani. Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy, aby udzielić pomocy i uniknąć pożaru. Na najwyższym piętrze kompleksu centrum handlowego znajduje się teatr, ale na szczęście tym razem sale były puste. Kilku ludzi zostało poważnie rannych i wymagało hospitalizacji. Do szpitali trafiło dwanaście osób.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Preston

Poniedziałkowe mini-tornado

Poniedziałkowe mini-tornado nad przedmieściami Sydney nie było jedynym incydentem w tym kraju w ciągu ostatnich kilku dni. Już w niedzielę wystąpiły silne burze gradowe, jakie w weekend przetoczyły się nad słonecznym wybrzeżem wschodniej Australii. Największe zniszczenia zostały odnotowane w stanie Queensland, gdzie jedna osoba z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala, a blisko 50 tys. mieszkańców zostało pozbawionych prądu elektrycznego. Wiatr osiągał w porywach 100 km/h, kilkadziesiąt miejscowości znalazło się pod wodą.
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem