Mimo trwającej zimy w rosyjskich lasach pojawiły się grzyby

Kategorie: 

Dziwne, ale prawdziwe. W środku lasów w okolicach Jarosławia pojawiły się prawdziwe grzyby jadalne. Co spowodowało takie anomalia? Ekipa rosyjskiej telewizji miała szczęście i znalazła te miejsca, starając się rozwikłać zagadkę.

 

I to naprawdę nie jest żart. Dmitrij Własow, grzybiarz z dużym doświadczeniem, w zbieranie „przebiśniegów” zaangażował się już dawno.

„Dziś 22 grudnia 2014 roku znajdujemy się w pobliżu rzeki Wołgi w pobliżu miejscowości Wakarewo i przyjechaliśmy tutaj, aby zbierać grzyby zimowe” – zapowiedziano w krótkim reportażu, emitowanym przez Pierwyj Jarosławski Kanał.

Wystarczy krótki spacer po lesie, aby zobaczyć tą niezwykła anomalię. Ze względu na ciepłe dni w tym roku grzyby, które pojawiają się późną jesienią, rosną z opóźnieniem do końca grudnia.

„Powiedz mi, gdzie w naszym regionie rosną te grzyby? Gdzie można znaleźć taki przysmak?

„Grzyby „zimowe” można znaleźć wszędzie tutaj. Na te natrafiliśmy na terenach zalewowych i tam, gdzie padły stare wiązy.”

Grzyby pojawiają się także w miejskich parkach, ale tam ich zbieranie nie jest wskazane. Ale w lasach wokół Jarosławia, jak najbardziej tak. Co ciekawe, zimą nie rosną grzyby trujące tj. muchomory, więc każdy grzybiarz może się czuć bezpiecznie.

„Niektóre ukrywają się pod korą”.

„Są świeże? Wyrosły ostatnio?

„Tak, świeże”.

„Ale trzeba je chyba rozmrozić zanim do zupy trafią?”

„Tak, trzeba najpierw oczyścić i wymyć. Nie wolno ich za długo rozmrażać”.

Oprócz opieniek można znaleźć także boczniaki. Te ostatnie pochodzą zwykle z sztucznych hodowli i często spotkać je można na sklepowych półkach, ale Dimitrij mówi, że te dziko rosnące są smaczniejsze.

„Można je kupić w sklepie?”

„Trudno powiedzieć.”

„Ale na pewno nie są tanie?”

„Nie, tanie nie są. Trzeba wydać ponad sto rubli. Warto w tych lasach złożyć wizytę przedświąteczną i zaoszczędzić trochę pieniędzy”.

Dziś, choć jest druga połowa grudnia, na ulicach jest dość ciepło. Pod koniec tygodnia mają nastąpić nieznaczne zmiany w pogodzie. Nadszedł dobry czas na zimowe spacery po lesie.


Ekipa rosyjskiej telewizji w 15 - 20 minut zebrała około 300 naturalnych i świeżych grzybów, które, jak zapewnili reporterzy, trafią na noworoczny stół.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Jako grzybiarz nie widzę w

Jako grzybiarz nie widzę w tym nic dziwnego? Te dwa gatunki co oni zbierają to zimówka aksamitnotrzonowa i boczniak ostrygowaty, i nie ma w tym nic niezwykłego że one rosną w zimie, bo oba potrzebują przymrozku żeby zacząć wydawać owocniki i zima to jest ich naturalny czas występowania .. u nas też one rosną, jak nie wierzycie to przejdźcie się w zimie po lesie.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem