Miliony martwych ryb w okolicach jeziora Erie

Kategorie: 

Śmierć ryb na ogromną skalę wystąpiła w obrębie Jeziora Erie. Akwen ten znajduje się w kompleksie amerykańskich Wielkich Jezior i jest czwartym, co do wielkości jeziorem w USA. Niepokojący pomór ryb trwa tam już od stycznia tego roku, ale teraz nabrał naprawdę duże rozmiary.

 

Mieszkańcy miasteczka Horseshoe Pond twierdzą, że pierwszy widzą tak masowe ginięcie ryb. Brzegi usłane są "dywanami" z ryb. Biolodzy twierdzą, że fakt, iż zdecydowana większość tych ryb to tak zwane Alosy, czyli śledziowate z gatunku Dorosoma cepedianum nie należy się dziwić tak wysokiej ich śmiertelności gdyż jest to gatunek niezbyt odporny na niskie temperatury. 

 

Naukowcy uważają, że tak wiele ryb padło w tym roku, również, dlatego, że w roku 2012 było bardzo duże tarła ryb w 2012.  Małe ryby są najbardziej podatne na niskie temperatury, co prowadzi do utraty ich masy.  Wydarzenie to będzie mieć z pewnością poważne konsekwencje dla środowiska i to nawet, jeśli śmierć tych zwierząt nie wystąpiła w wyniku zanieczyszczenia, ale z przyczyn naturalnych.

 

Źródła:

http://en.wikipedia.org/wiki/American_gizzard_shad

http://yourerie.com/fulltext?nxd_id=297772

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika W pierwszych słowach

Dziwi mnie to że jest to już

Dziwi mnie to że jest to już kolejny z wielu post o niewyjaśnionej śmierci istot morskich i dalej nic na te tematy nie wiadomo..... zreszta to niejedyne sprawy o których było głośno i szybko przestało, poszły w zapomnienie.
Gigantyczne szkielety ludzkie odkryte tu i tam wielkie halo potem cisza i do tej pory nic nie słychać na temat pomoru wielu zwierząt czy to morskich czy nie, haarp też cisza bez żadnych dalszych wyjaśnień odnosnie tego do czego to i po co itd itp......
Znieczulica na te tematy stała się powszechna, większoć ludzi to już chyba przyjmuje takie wiadomości na sucho bez większej uwagi.
Moje przemyślenia na ten i inne tematy pozostawie sobie tak samo jak na temat tego portalu
Pozdrawiam

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ