Miliony ludzi oglądało ostatnie w 2013 roku zaćmienie Słońca

Kategorie: 

Afrykanie żyjący w środkowej części kontynentu mieli okazję zobaczyć wczoraj niezwykłe zjawisko, hybrydowe zaćmienie Słońca. Obszar jego obserwacji był szerszy niż zwykle, ale czas trwania wyjątkowo krótki.

 

Właśnie dlatego, że było to zaćmienie hybrydowe, w niektórych miejscach obserwowano je jako częściowe a w innych, jako całkowite.Pas cienia Księżyca przemieszczał się bardzo szybko i samo zjawisko z danego punktu trwało zaledwie 15 sekund. Aż trudno uwierzyć, że niektórzy naukowcy jechali tam w celu zaobserwowania tak krótkiego zjawiska.

 

Cień obserwowali turyści i mieszkańcy między innymi Gabonu, Kongo, Ugandy i Etiopii. Wiele osób udało się tez do Kenii, ale tam zaćmienie trwało tylko 10 sekund i było częściowo zasłonięte chmurami. Zadbano o to, aby wytłumaczyć ludności ryzyko jakie wynika z patrzenia na Słońce z wykorzystaniem wyłącznie oczu. Rozprowadzano powszechnie specjalne okulary do obserwacji.

 

 

Źródło: http://news.yahoo.com/gabon-town-gets-rare-glimpse-solar-eclipse-161838837.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika DzieckoProwadzoneRękąBoga

Lecąca w naszą stronę

Lecąca w naszą stronę asteroida ISON swoimi odłamkami sprawi, że na naszym niebie pojawi się Ostrzeżenie, jakie przepowiedziała nam NMP w trzeciej tajemnicy Fatimskiej. Gdy pojawi się krzyż na firmamencie nieba po siedmiu dniach Bóg poprzez Ducha Św. sprawi że zobaczymy swoje grzechy, jakie w ciągu całego swojego życia popełniliśmy. Jest to ogromna Łaska Boża dla jego dzieci jakimi jesteśmy. Po trzydziestu dniach od pojawienia się znaku na niebie kolejna kometa, która już leci w naszym kierunku za asteroidą ISON rozpadnie się na kilka kawałków i uderzy w ziemię, spowoduje to wielkie kataklizmy! Więcej na ten temat znajdziecie na tych stronach http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/poland.html oraz http://paruzja.info/     Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem