Mieszkaniec Troicka zaprezentował rewelacyjny film z wybuchu meteorytu

Kategorie: 

Kamery przemysłowe zarejestrowały upadek meteorytu do jeziora Chebarkul. Ognista strzała rok temu skupiła uwagę wszystkich światowych mediów. Na najnowszym filmie widać nie tylko wybuch, ale także dokładne kontury czelabińskiego meteorytu, podaje 1OBL.

 

Do incydentu doszło 15 lutego, dokładnie rok temu. Wiele kamer zarejestrowało upadek meteorytu do jeziora Chebarkul, ale na wielu filmach widać jedynie jasną smugę i dym. W ostatnich dniach mieszkaniec Uralu opublikował swój materiał, który na nowo wywołał poruszenie i emocje.

 

Tego dnia Andriej był w pracy. On i jego koledzy ujrzeli za oknem dziwny blask, a potem usłyszeli huk. Wszyscy wyszli na ulice, ale nie było tam już nic niezwykłego. Aby zrozumieć, co się stało, Andriej postanowił sprawdzić zapis z kamer przemysłowych.

„Od razu pobiegłem do kamer i postanowiłem sprawdzić, co się zapisało na chybił trafił. I ujrzałem meteoryt. Zobaczyłem jego konkretny zarys” – powiedział Andriej.


Wyświetl większą mapę

Większość aparatów zapisała podwójną ścieżkę meteorytu lub jasny blask. Na filmie Andrieja widać, że obiekt ma zaokrąglony i lekko wydłużony kształt. Z nagrania można spróbować odczytać jego rozmiar.

 

Przypomnijmy, że meteoryt spadł 15 lutego 2013 roku. Naoczni świadkowie widzieli dwutorową ścieżkę upadku ciała niebieskiego. Początkowo wielu myślało, że mają do czynienia z katastrofą lotniczą. Centrum wydarzeń był Czelabińsk, ale fala uderzeniowa dotknęła kilkunastu miast i wsi. Dwie części spadającego meteorytu pogrążyły się w wodach  jeziora Chebarkul. W sierpniu grupie nurków udało się wydobyć resztki rozbitego ciała o łącznej wadze 654 kilogramów.

 

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Flesz7

Widać, że ktoś ma na prawdę

Widać, że ktoś ma na prawdę sporą wiedzę... Smile tak to ironia.
Czarny punkt który widać na filmie to efekt słabej kamery. Nie wiem za bardzo jak to opisać... moja stara nokia też ma taką "wadę". Sfotografowałem nie raz Słońce które na zdjęciu było czarną kropką. No idioci...
PS!! Po dodaniu komentarza zauważyłem, że ktoś już o tym pisał. Wina matrycy kamery, potwierdzam.

New World Disorder

Portret użytkownika pako1205

Ten ciemny punkt,to efekt

Ten ciemny punkt,to efekt przesterowania matrycy,elektroniki kamery,gdzie punkt o takiej jasności na sygnale wyjściowym jest widoczny w negatywie,czyli jako ciemny punkt.Jasność obiektu w tym momencie była wielokrotnie większa od Słońca,dlatego nie można wymagać od kamery prawidłowego przekazania obrazu.

Portret użytkownika Zadzak

Ciemny przemieszczający się

Ciemny przemieszczający się punkt to nie meteoryt. Tak zapisała sie eksplozja/spalanie obiektu w miejscu o najwyższej jasności. Efekt powstał ponieważ matryca nie była wstanie zarejestrować tak dużej jasności lub przy kompresji video. Włączcie myślenie, lol. Jedzcie mniej chemii.

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

W brukowcu Fakt pojawiła się

W brukowcu Fakt pojawiła się informacja, podchwycona już przez wiele mediów online, że homoseksualista, pedofil i morderca Trynkiewicz został wywieziony na Słowację, gdzie otrzymał darmowe mieszkanie, tel. komórkowy i tzw. kieszonkowe. Ma także nowy paszport i zmienioną tożsamość. Informatorem jest podobno oficer CBŚ, specjalista od przeprowadzania tego typu akcji, które stosuje się w przypadku świadków koronnych oraz niektórych przestępców opuszczających więzienie.

Portret użytkownika zibi

A na co tu  czekać,co ten

A na co tu  czekać,co ten czarny podłużny kamyszek czy coś tam w 0:06 widziałeś i myślisz że to koniec jakieś wklejki robią,masz słabiutkie oko i mało wyobrażni ,popatrz jak dalej leci ten twój niby meteoryt w 0:09 przy drzewie widać jeszcze go,weż sobie wciskaj klatkę stop a zobaczysz,widzę że chyba rozgłos zaszedł za daleko trwa uciszanie,nie czekaj na mnie ok,o widze praca rusza

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem