Metrowe tsunami uderzyło na wybrzeżu Chile

Kategorie: 

Po wczorajszym silnym trzęsieniu ziemi 7,6 stopni, do którego doszło w Chile, ponownie ewakuowano mieszkańców wybrzeża. Jak się okazało w niektórych miejscach nadeszła metrowa fala tsunami, które tak jak dzień wcześniej rozlało się po całym Oceanie Spokojnym.

 

Fale tsunami zarejestrowano w miastach Arica, Iquique, Patache, Antofagasta, Pisagua i kilku innych. Nie ma informacji na temat zakresu zniszczeń jakie dokonało tsunami.

 

Dla mieszkańców Chile to trochę za dużo wrażeń, bo w ciągu tygodnia mieli dwa bardzo silne trzęsienia ziemi i następujące po nich tsunami. Władze nie są pewne rozwoju wypadków dlatego zachęcają wszystkich, aby pozostawali przez jakiś czas z dala od wybrzeży.

 

Służby państwowe apelują o zachowanie spokoju i postępowanie zgodnie z informacjami podawanymi w oficjalnych kanałach. Wczoraj ewakuowano nawet prezydent Chile Michelle Bachelet, która opuściła hotel w strefie przybrzeżnej miasta Arica.

 

Bachelet przybył do Arica, aby osobiście ocenić szkody wyrządzone przez potężne trzęsienie ziemi o sile 8,2 stopni, do którego doszło we wtorek. Hotel, w którym mieszkała podczas wizyty znajduje się zaledwie 40 metrów od linii brzegowej.

 

Cały czas trwają liczne wstrząsy wtórne i nawet dzisiaj doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,2 stopni w skali Richtera. Jego lokalizacja jest bardzo podobna do wspomnianych powyżej silnych trzęsień z ostatnich kilkudziesięciu godzin. Tym razem nie ogłoszono alarmu przed tsunami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem