Metalowe bronie mogą zostać wydrukowane w drukarkach 3D

Kategorie: 

Pistolet "Liberator" jaki został wydrukowany w drukarce 3D w połowie maja przeszedł wszystkie testy, choć był w całości wykonany z plastiku. Teraz jednak udało się stworzyć metalową broń, do której wykorzystano ten sam sprzęt wyposażony w laser.

 

Firma Solid Concepts pochodząca z Teksasu, podobnie zresztą jak grupa Defense Distributed założona przez Cody'ego Wilsona który dał początek pierwszej plastikowej broni, stworzyła pierwszy metalowy pistolet wykorzystując do tego drukarkę 3D. Jest to wersja pistoletu M1911, która składa się z 33 części, głównie ze stali nierdzewnej. Broń posiada uchwyt z włókna węglowego, wyrzeźbionego laserem. Wszystkie testy na strzelnicy wypadły pozytywnie.

 

Każdy element broni za wyjątkiem sprężyny został wykonany za pomocą procesu "bezpośredniego spiekania metalu laserem" (DMLS). Metalowe prototypy broni powstają w ciągu kilku godzin dzięki precyzyjnemu laserowi światłowodowemu, który przypieka specjalny proszek. Wszystkie wydrukowane elementy zostały poskładane ręcznie a broń była w stanie oddać kilkadziesiąt strzałów. Replika pistoletu M1911 powstała aby udowodnić, że obiekty drukowane w drukarce 3D nie muszą charakteryzować się niską wytrzymałością czy precyzją wykonania i mogą zostać wykorzystane nie tylko przez hobbystów.

 

Firma zaznacza jednak, że w odróżnieniu od grupy Defense Distributed, broń nie może zostać wydrukowana zwyczajnymi drukarkami 3D, takimi jak MakerBot Replicator 2, która jest w cenie około 2 tysięcy dolarów. Solid Concepts, licencjonowany producent broni palnej, wykorzystał w tym celu specjalną drukarkę a jej cena wynosząca dziesiątki tysięcy dolarów powoduje iż większość ludzi nie może sobie pozwolić na jej zakup. Ponadto, ten metalowy pistolet został wykonany przez ekspertów, którzy "znają się na rzeczy".

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wideo/powstala-pierwsza-metalowa-bron-wydrukowana-w-drukarce-3d

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ripper87

Taki pistolet to

Taki pistolet to jednorazówka, do wyrobu broni potrzeba stali najwyższej jakości i do tego mocno kutej i litej. Oczywiście elementy mechanizmu mogą być wykonane z byle czego, ale zamek, komora nabojowa i lufa muszą być "niezniszczalne" inaczej broń może wybuchnąć w ręce. Ps broń można kupić na allegro, od karabinów przez pistolety po rewolwery. Co prawda to czarnoprochowce, ale strzelają jak należy.

Portret użytkownika waldek

brutal, takie drukarki sa juz

brutal, takie drukarki sa juz wiele lat dostepne do kupienia i ma je co 2ga wieksza pracownia protetyczna do wykonywaniakoron i calych mostow protetycznych. wystarczy wybrac ksztalt zeba a maszyna w 15 min ją "drukuje"

Portret użytkownika brutal

upadnie przemysł zbrojeniowy

upadnie przemysł zbrojeniowy prace stracą miljony ludzi na całym świecie broń dostaną roboty i będą mogli powystrzelać niezadowolonych i nie potrzebnych, w ten sposób rozwiążą problem strajków i podwyżek na całym globie ,jeszcze troche .   Chyba nie myślicie otym że za ludzi będą pracowały roboty i drukarki a nam będzie się żyło lepiej i do pracy nie będziemy musieli iść ? dla tych kilku bogatych będziemy tylko kulą u nogi pomyślcie! pozdrawiam

Portret użytkownika takiktoś

Zgadzam się z opinią kolegi

Zgadzam się z opinią kolegi 44, poczekamy i za kilka lat wejdą nowe drukarki na których praktycznie wszystko będzie można wydrukować a największym problemem będzie nie drukarka, ale model 3D. Jak ktoś nieodpowiedzialny umieści taki model w sieci, to nawet krzywo na swojego sąsiada nie będzie wolno spojrzeć, bo nie będziemy wiedzieli czy czasem nie kupił sobie drukarkę 3D, tusze metaliczne oraz model 3D. Taki postęp technologiczny niesie za sobą zupełnie inne możliowści i zagrożenia. Bez żadnych pozwoleń i licencji, cześć osób będzie mogła mieć dostęp do niebezpiecznych środków. Myśle że jest to wyzwanie dla tworzących prawo, by za wczasu wprowadzili odpowiednie przepisy i nikomu krzywdy się nie stało. Wystarczy więcej wyobraźni.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem