Meksykański wulkan Popocatepetl wypluł pięciokilometrową chmurę pyłu

Kategorie: 

W gwałtownej erupcji wulkan Popocateptel wyemitował chmurę gazów i pyłu o wysokości 5 kilometrów. Magma wydostała się na powierzchnię.

 

Jak informuje Meksykańskie Centrum Zapobiegania Katastrofom niedzielna erupcja kontynuuje seriami średnich erupcji. Ten wulkan mierzy 5450 metrów i znajduje się 65 kilometrów na południowy wschód od Mexico City,

 

Centrum dodaje, że już od piątku dochodziło do ujść pary i gazów. Nie ma informacji na temat opadu popiołu na jakąkolwiek ze społeczności.

 

Źródłohttp://theextinctionprotocol.wordpress.com/2011/11/20/mexicos-popocatepetl-volcano-expels-5-km-ash-cloud-in-violent-explosion/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika NewWorldObserver

Rekordowa ilosc gazow

Rekordowa ilosc gazow cieplarnianych w atmosferze - ciekawe skad one sie tam wziely ?!Oczywiscie ze TAK,w wyniku naszej ludzkiej dzialalnosci !!! Powinnismy ograniczyc spozycie wolowiny ze wzgledu na ilosci metanu jakie sa w stanie wyprodukowac pierdzace za zycia szaszlyki i zapieprzac do roboty na hulajnodze (patrzac na ceny paliw w Polszczy niektorzy nie beda mieli wyjscia) !!! Na szczescie sa naukowcy ktorym zalezy na dobrze ekosystemow ziemskich i w pore zauwazyli nasze wplywy na srodowisko - chociaz nie potrafia tego udowodnic - My jednak mamy sie o co martwic i mozemy na ten zbozny cel przeznaczyc czesc naszych dochodow w formie roznorakich podatkow !!!;)Pozdrawiam myslacych logicznie !!!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem