Meksyk czeka na nieuchronną erupcję wulkanu Popocatepetl

Kategorie: 

U podnóża wulkanu Popocatepetl nikt już nie mieszka w spokoju. Wszyscy zgodnie przyznają, że od czasu, gdy żywioł się na dobre aktywował skończył się dla nich spokojny sen.

 

Nikt nie potrafi tak dobrze ocenić grozy sytuacji jak oni. Sami twierdza, że kiedyś widziało się najwyżej smugę dymu a teraz wulkan robi się naprawdę głośny, co powoduje, że rosną obawy o bezpieczeństwo.

 

Wszyscy przyznają, że skala zjawisk, jakie zachodzą w obrębie wulkanu zwanego pieszczotliwie "el Popo" nie przypomina niczego, co znają z przeszłości. Erupcja na dużą skale wydaje się być nieunikniona.

Popocatepetl jest wulkanem, którego erupcje bywają eksplozywne. Gdy już do takiej dojdzie, żywioł będzie w stanie ciskać gorący materiał skalny na naprawdę duże odległości. Ostatnio do ewakuacji przygotowywało się już 685 tysięcy osób, ale operację czasowo zawieszono.

 

Wczoraj wulkan był relatywnie spokojny. Mieszkańcy okolic twierdzą, że najbardziej robi na nich wrażenie nieznany dla nich do tej pory dźwięk emitowany przez górę. Twierdza, że przypomina turbinę odrzutowca. U podnóża wulkanu mieszka w sumie prawie 4,5 miliona osób.

 

Źródło: http://www.news24.com/World/News/Mexican-volcano-keeps-locals-awake-20120424

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika michalek_62

Myślę, że to żadne ufo itd

Myślę, że to żadne ufo itd tylko zwyczajny refleks słoneczny, podobny do tego, który widać na dole (taka kropka). WIdać, że to światełko porusza się wraz z ruchem kamery i widać też, że na dosłownie jakąś małą część sekundy się zatrzymuje, a gdy kamera znów się rusza, wnika w głąb tej chmury pyłu. Trzeba się dokładnie przyjrzeć ;) 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem