Masowa śmierć delfinów na zachodnim wybrzeżu Włoch

Kategorie: 

Od początku roku znaleziono w sumie 101 martwych delfinów. Ciała zwierząt pojawiały się na plażach obejmujących znaczną część zachodniego wybrzeża Włoch - od Toskanii do Kalabrii, a nawet na Sycylii. Wszystkie znalezione delfiny należą do gatunku pręgobokich.

 

Naukowcy uważają, że śmierć delfinów jest spowodowana przez morbiliwirusa, który powoduje odrę u ludzi. Z oświadczenia włoskiego Ministerstwa Środowiska można się dowiedzieć, iż w 35% martwych delfinów odkryto odrę (morbillivirus delphini) i bakterię Photobacterium damselae. Wszystkie znalezione delfiny nie miały jedzenia w żołądkach co może oznaczać, że wirus je znacznie osłabił, przez co umierały one z głodu.

 

W tamtym roku wymieniano różne przyczyny masowych śmierci delfinów, jak np. zmiany klimatyczne, wirusy czy "błędy nawigacyjne" spowodowane zmianami w ziemskim polu magnetycznym. Wydarzenia przybierały na sile ale nie znaleziono żadnych konkretnych dowodów co mogło być ich przyczyną.

 

 

Źródło: http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_desc&edis_id=BH-20130423-38954-ITA

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dawid56

Dla mnie jest to po prostu

Dla mnie jest to po prostu początek przebiegunowania magnetycznego.Potwierdza to to wyjatkowo słaba magnetosfera jesli wybuch na Słoncu klasy zaledwie C1 moze spowodować średnia burzę magnetyczną.A pszczoły to pestycydy a nietoperze a inne ptaki to też ten niby morbillivirus?

Portret użytkownika jamu

Od kilku miesięcy wchodzę na

Od kilku miesięcy wchodzę na strony zmianynaziemi.pl. Bardzo podoba mi się skomasowanie w jednym miejscu zagadnień dotyczących Naszej przyszłości. Co do delfinów i Morza Śródziemnego, stawiam na procesy wulkaniczne. Podwodne wulkany zwiększyły swoją aktywność podobnie do swoich lądowych braci. Pamiętać należy też, że przez cały akwen przebiega uskok płyt Afrykańskiej i Euroazjatyckiej (jeśli dobrze pamiętam). Prądy morskie roznoszą trucizny i efektem tego są "masowe śmierci" zwierząt morskich. Rząd Włoch zapewne zabronił mediom i naukowcom mówić głośno o skali tego co się dzieje. Gdyby społeczeństwa z południa Europy zrozumiły skalę zjawiska występującego wokół "włoskiego buta i Grecji (Santoryn)" wybuchłaby panika. A najgorsze że wiele firm uciekłoby z tego regionu EU. To oznaczałoby kryzys finansowy na niespotykaną dotąd skalę.
 
Pozdrawiam twórców zmianynaziemi.pl i czytelników.

Portret użytkownika sceptyyk

Zwiększone napięcie

Zwiększone napięcie militarne w regionie Morza Śródziemnego.Spotęgowane namiary sonarowe okretów i ....
Sonary doprowadziły do śmierci wielu waleni. Sonary negatywnie wpływają zdolność ssaków do nurkowania. Uważa się, że cierpią one na podobną przypadłość co nurkowie, którzy wynurzają się zbyt szybko. Presja ekologów doprowadziła jak na razie do ograniczenia stosowania tych urządzeń przez marynarkę wojenną USA. Podobnie niektóre firmy naftowe ograniczają użycie urządzeń sejsmicznych.Wielu badaczy uważa, że sonary i urządzenia sejsmiczne powinny być całkowicie zakazane.

Portret użytkownika pako1205

Istnieje duże

Istnieje duże prawdopodobieństwo "niewygodnych faktów" znanych tym ludziom,którzy powinni się na tym znać,ale wiadomo na czyim są wikcie i nie mogą się z tym wychylać dla "dobra" społecznego,czyli ich śmierdzących interesów.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem