Masakra w USA, szaleniec zabił 26 osób w tym 20 dzieci

Kategorie: 

Wszystkie media mówią dzisiaj o tym samym, o wstrząsającej rzezi, jaka miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. W szkole w Newtown, szaleniec, Adam Lanza zabił 26 osób w tym 20 dzieci. Jak zwykle po takich wydarzeniach media amerykańskie i wtórujące im media europejskie grzmią, że tragedia nastąpiła ze względu na dostępność broni palnej w USA.

 

To niegodne, że władza próbuje wykorzystywać takie wydarzenie, aby próbować forsować pomysł zakazu posiadania broni, tak jakby to miało coś pomóc. Wystarczy pomyśleć logicznie i dojdzie się do wniosku, że takie masakry są możliwe właśnie, dlatego, że napastnik ma broń a jego ofiary nie. W normalnych okolicznościach każdy z nas wolałby zabić takiego szaleńca zanim on zabije mnie. Gdyby nauczyciele w tej szkole mieli broń, mogliby przynajmniej spróbować coś z tym zrobić a nie bezradnie czekać na ołowianą kulkę.

 

Zastanawiające jest to, że zgodny chór amerykańskich propagandystów widzi problem w broni a nie w lekach, które brał sprawca. Broń nigdy sama nie strzela, potrzebny jest do tego człowiek, który pociągnie za spust. Praktycznie we wszystkich przypadkach masakr tego typu, jakie miały miejsce na świecie okazywało się, że sprawca był na jakichś lekach psychiatrycznych. Może, zatem to leki powodują takie napady brutalności?

 

W Niemczech czy Finlandii również doszło do podobnych strzelanin a przecież dostęp do broni jest tam dużo bardziej reglamentowany niż w USA. Przypomnijmy sobie zresztą atak na biuro poselskie PiS w Polsce. Skoro mamy zakaz posiadania broni w naszym kraju to skąd wziął pistolet morderca z Łodzi, Ryszard Cyba? Pokazuje to jak na dłoni, że bandyta czy szaleniec znajdzie dostęp do broni, jeśli tylko chce, a ograniczenie tego dostępu ludziom powoduje tylko, że nie są się w stanie przed kimś takim obronić.

 

Administracja amerykańska poczuła, że śmierć 20 dzieci można wykorzystać politycznie. Od razu wyciągnięto komunistę Michaela Moora, reżysera filmu "Zabawy z bronią”, który załamuje ręce w mediach pomstując na prawo do posiadania broni. Należałoby raczej pomyśleć nad sprawdzeniem tego, co tak właściwie sprzedają koncerny farmaceutyczne i czy przyczyna nie tkwi w medykamentach stosowanych przez Adama Lanzę. Przecież gdyby nie miał on broni, mógłby zamknąć dzieci w klasach i je podpalić, albo mógłby zasztyletować swoje ofiary. Czy to oznacza, ze powinniśmy na wszelki wypadek zakazac dostępu do noży, zapałek i rozpuszczalników? 

 

Bez względu jednak na prawdziwe pobudki szaleńca ( wspomina się o zemście na matce) to co się stało jest wielkim dramatem dla rodzin a fakt, że w telewizji można zobaczyć teraz między innymi niby "płaczącego" Obamę jest niesmaczny i wskazuje na to, że nie ma granic w politycznym wykorzystywaniu takich tragedii jak ta z Connecticut.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak mnie wnerwia to

Jak mnie wnerwia to pieprzenie o biednych obywatelach amerykańskich, którzy będą rozbrajani przez władze, a przecież mają prawo do samoobrony! Można do cholery mieć pistolet do samoobrony, ale do k..wy nędzy nie armatę!!!

AR-15 Bushcraft - Z takiego karabinu strzelał ten amerykański obywatel, do swoich amerykańskich rodaków. Karabin, żeby było ciekawiej, należał do jego mamusi!!! PYTAM SIĘ: Czy taka pukawa wygląda jak broń do samoobrony???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika SurvivorMan

Teorie spiskowe to jedno, a

Teorie spiskowe to jedno, a rzeczywistość to drugie!!! Póki co, jeszcze się nie zdarzyło, aby uzbrojony, skorumpowany żołnierz robił komuś wjazd na chatę! Natomiast zwykłych, że tak powiem, klasycznych bandytów nie brakuje i dotąd to było i nadal jest jedyne zagrożenie! ...A na bandytów wystarczy Beretta, czy Glock!!! Tak, wiem... Zaraz skontrujesz że to wcale nie teoria spiskowa, tylko rzeczywistość, którą dostrzegają tylko ŚWIADOMI ludzie!!! Ja jednak znam ludzi skłonnych twierdzić, że Adam Lanza został wysłany przez Obamę właśnie po to, aby Obama miał pretekst, a to Panie kolego jest już absurd i ludzi z takim tokiem rozumowania należy niezwłocznie leczyć!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Ja

mało wiesz o rzeczywistości,

mało wiesz o rzeczywistości, ale widocznie jak ty czegoś nie przezyjesz to tego nie ma. powiedz to ludzim w Libi, Syrji lub Egipcie o innch krjach nie wspomnę my też mieliśmy swoją chwilę i to nie tak dawno w walce z komunistami a skoro wygrali w przedbiegach to nie doszło do większego rozlewu krwi kosztem naszej wolności - zbyt dosadne, daleko idące stwierdzenie - możę. A jak chcesz coś zdyskredytować słowem "teorie spiskowe" to powiem ci tyle że teoria przestaje być teorią kiedy przynajmniej jeden jej element będzie miał potwierdzenia w jak to ujołeś rzeczywistości.
Człowiek ma tendencje do wyparcia i racjonalizowania, jeśli nie podoba mu sie ta rzeczywistość.
Piszesz o przestępcach? ale dzięki właśnie państwu mają się dobrze, a z więzień wychodzą bardziej skrzywieni psychicznie i brutalniejsi.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika SurvivorMan

Wiem więcej o rzeczywistości

Wiem więcej o rzeczywistości niż Ci się wydaje, a to że mam odmienne zdanie, nie upoważnia Cię do twierdzenia, że mało wiem!!! Oglądałeś film "Dzień Świra"??? Twoja filozofia jest dokładnie taka sama, jak w jednej ze scen, gdy kłócą się politycy: "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!" Całe szczęście, że Sądy nie podchodzą tak do tematu jak Ty, bo ludzie szli by do pierdla na tak zwane "słowo honoru"!!!
Wyjeżdżanie z Syrią, Egiptem, czy polską historią, nie ma najmniejszego sensu i jest oznaką braku argumentów, bo tu mówimy o wydarzeniach które na pewno miały, lub nadal mają miejsce, a nie o wydarzeniach, które BYĆ MOŻE KIEDYŚ  nastąpią!!! Czujesz różnicę?
ZAPAMIĘTAJ SOBIE RAZ NA ZAWSZE, ŻE LICZĄ SIĘ TYLKO NIEZBITE DOWODY I GOŁE FAKTY, A NIE SPEKULACJE I PRZYPUSZCZENIA!!! W związku z tym, tak długo jak nie zobaczę, że żołnierze amerykańscy pod wodzą skorumpwanych polityków nie zaczną atakować cywilów, tak długo będę uznawał te Wasze NEWSY, jako teorie spiskowe!!!
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Ja

Ta wypowiedź jest śmieszna

Ta wypowiedź jest śmieszna oraz świadczy o twoim poziomie i stanie psychiki, twoijsze jest jedynie słuszne bez żadnego ale, stawiając siebie w superlatywach tylko się ośmieszasz... A twierdził będe to co chcę i byle kto nie będzie mi pisał co mam mysleć i robić zwłaszcza kiedy ten ktoś nie ma na to żadnego argumentu ani dowodu... i potwierdziłeś to co napisałem wcześniej "że jak czegoś nie przeżyjesz/doświadczysz to to nie istniej" dalsza polemika jest zbędna a nawet bezsensowna.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika jack

Kolejny artykuł z idiotycznym

Kolejny artykuł z idiotycznym komentarzem gloryfikujący wolności amerykańskie i chore prawo do legalnego posiadania broni. Porównywanie broni palnej do noży i zapałek jest chore. Skala patologii wywołanej obowiązującym w USA owym prawem jest marginalizowana i przemilczana przez media. Szacuje się, że funkcjonowanie tego prawa kosztuje każdego roku życie kilkuset tysięcy ludzi na świecie (w tym USA), ofiar morderstw. Nie brakuje również zwolenników, żeby takie prawo wprowadzono i w Polsce, wówczas będziemy mieli wojny młodocianych gangów osiedlowych, masakry w szkołach, napady, zamachy. Widać nie brakuje debili, którzy widzą inaczej.

Portret użytkownika tom1410

Myśle że jednak Bog istnieje

Myśle że jednak Bog istnieje tylko się nie ujawnia i milczy poniewaz dał ludziom wolną wolę. Gdyby Bog wam się objawił stracilibyście wtedy wolna wolę nieprawdaż? Bo wtedy kazdy musiał by zawsze czynic dobro ale nie z miłości lecz ze strachu. A nie o to w tym przeciez chodzi bo miłośc ze strachu nie jest milością tylko niewolnictwem. Po smierci mysle kazdy zostanie rozliczony. To że takie rzeczy się dzieją to nie wina Boga ale wolnej woli ludzi. Pozdrwiam!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem