Malezyjski Boeing przed zniknięciem z radarów leciał w kierunku Antarktydy

Kategorie: 

Boeing 777 Malaysia Airlines, który zniknął z radarów w marca 2014 roku, zboczył w kierunku Antarktydy. Taki wniosek został złożony przez ekspertów, badających katastrofy lotnicze, po analizie danych satelitarnych. Maszyna z numerem lotu MH370 leciała z Kuala Lumpur do Pekinu, podaje The New Zealand Herald.

 

Eksperci nie wykluczają możliwości, że w zmianę trasy mogli być zaangażowani jacyś niezidentyfikowani  napastnicy. Ich zdaniem, samolot po zniknięciu z radarów utrzymywał się w powietrzu jeszcze przez kilka godzin i leciał na południe w kierunku Antarktydy. Według specjalisty od awiacji, Malcolma Brennera, „ktoś celowo porwał samolot i zboczył z kursu".

 

Pod koniec stycznia br. potwierdzono, że wszystkie osoby na pokładzie samolotu, zostały oficjalnie uznane za zmarłe. Azaruddin Abdul Rahman, szef Departamentu Lotnictwa Cywilnego Malezji nazwał incydent „wypadkiem z wkładką”. Jego zdaniem, konieczne jest odnalezienie wraku samolotu.

Boeing 777, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zniknął z radarów w nocy z 8 marca 2014. Na pokładzie było 12 członków załogi i 227 pasażerów z 14 krajów. Większość z nich to Malezyjczycy i obywatele Chin, ale byli wśród nich także Hindusi, Indonezyjczycy, Kanadyjczycy, Amerykanie, Francuzi, Holendrzy, Irańczycy i Nowozelandczycy. Przyjmuje się, że do katastrofy doszło w południowej części Oceanu Indyjskiego.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Owcyk

Discovery tworzy program na

Discovery tworzy program na podstawie raportu komisji badającej dany wypadek.
Nie siedzą tam eksperci od katastrof oraz reporterzy śledczy tylko realizatorzy pomysłów na program.
 
Z takim tokiem rozumowania właśnie staje się ktoś zamknięty w pojęciu świata tylko przez pryzmat spisku.
 
Dla przykładu, warto zapoznać się ze strukturą i formą działania korporacji, które zatrudniają często fantastycznych ludzi (miłych, proekologicznych, otwartych..), ale cała organizacja na zewnątrz wygląda jak pijawka żywiąca się wszystkim dookoła a jej celem jest tylko ekspansja, większe zyski, mniejsze koszty.
 
Uogólnianie jest wprowadzającym w błąd uproszczeniem. Coś jak flash'owe wiadomości na pasku informacyjnym.
 
Zanim sie coś wrzuci do jakiegoś worka, to warto pogłębić temat. Innaczej nasza mowa staje się pusta. Takie plotki bez pokrycia.
 
Pozdrawiam.

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika Gie

Ostatnio na jakimś Discovery

Ostatnio na jakimś Discovery czy Natinal Geographic widiałem film o tym samolocie. Ludzie z Inmarsata ustalili początkowo dwie różne ścieżki lotu. Jedną którą znamy i drugą, lustrzane odbicie tej znanej, prowadzące nad terytorium Chin w kierunku Syberii. Jak powiedziano w filmie, ta druga ścieżka została wykluczona. I od razu zastanawiam się dlaczego? Przecież jeśli samolot wyłaczył wszystkie urządzenia go identyfikujące i wleciał w przestrzeń powietrzną Chin to chińskie wojsko mogło go potraktować jak intruza i zestrzelić. W takiej sytuacji by nie wywoływać skandalu czy napięć w regionie w iteresie wszystkich jest forsowanie ścieżki nad oceanem bo zawsze można twierdzić że to duży obszar i na dodatek bardzo głęboki.

Portret użytkownika achiles

Bez urazy, ale jeśli wierzysz

Bez urazy, ale jeśli wierzysz w te bzdury robione, na zamówienie PANÓW ŚWIATA  w DISKOWERY, to szczerze życzę Tobie powodzenia. Już chyba po wyjaśnieniu,  na ich kanale wyjaśnień upadku naszego TUPOLEWA POD SMOLEŃSKIEM, nikt z myślących samodzielnie, nie ma wątpliwości, jakie tam są bajki dla MASS serwowane. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem