Ludzkość jest w połowie drogi do zniszczenia planety

Kategorie: 

Ludzie zrealizowali cztery etapy z dziewięciu na drodze do zniszczenia planety. Wkrótce na Ziemi może powstać nieprzyjazne i niebezpieczne środowisko dla naszego gatunku, podaje IScience.

 

W raporcie, opracowanym przez grupę osiemnastu naukowców, podano, że ludzkość już zrealizowała cztery z dziewięciu etapów w tzw. granicach planetarnych. Pojęcie to odnosi się do globalnych cech, które decydują o możliwości istnienia ludzkości na planecie. Grupą badaczy w Sztokholmie kieruje Stefan Will.

 

Ograniczenia, które sobie nałożyliśmy obejmują zmiany klimatyczne, tempo utraty różnorodności biologicznej, wylesianie i inne zmiany w ekosystemach lądowych, jak również przeobrażenia w naturalnych cyklach globalnego obiegu azotu i fosforu.

 

Z tych czterech etapów, dwa osiągnęły poziom krytyczny i dotyczą zmiany klimatu i utraty różnorodności biologicznej. Co musimy jeszcze zepsuć? W wyniku działalności człowieka może wyczerpać się warstwa ozonowa z powodu zanieczyszczeń chemicznych.

 

Ludzkość ma ogromny wpływ na zakwaszenie oceanów, co w konsekwencji doprowadzi do wyczerpania się zasobów świeżej wody i emisji aerozoli atmosferycznych. Inni naukowcy krytykują raport, nazywając go zbyt pesymistycznym.

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Pel

Zniszczenie życia na planecie

Zniszczenie życia na planecie to nie zniszczenie planety, a jej uratowanie przed pazernością człowieka. Człowiek nie ma tak rozwiniętej techologii żeby dał radę zniszczyć planetę, nawet gdyby wysadził wszystkie głowice nuklearne w tym samym momencie w różnych częściach świata. Jedynie wydarzenia kosmiczne mogą zniszczyć naszą planetę np. zderzenie z gigantycznym ciałem, wymieranie słońca, lub bliskie spotkanie z czarną dziurą.

Portret użytkownika mirmił

Mars , wykończył się sam .

Mars , wykończył się sam . Gdy jądro planety zastygło - zanikło ochraniajace go pole magnetyczne a wtedy nic już nie mogło powstrzymać wiatru słonecznego przed zdmuchnięciem jego atmosfery w przestrzeń kosmiczną .Gdy ona znikła , nie było już niczego co by ochroniło powierzchnię planety przed wysuszeniem i wyjałowieniem i wszelkie życie na nim zamarło i obruciło się w pył .. Tako rzekłem.

Portret użytkownika syriues

Dodalbym jeszcze,ze z powodu

Dodalbym jeszcze,ze z powodu wypompowywania oleju lub tzw ropy z ziemi planeta grzeje sie nieco.Zastanawiam sie jak bardzo musi czlowiek zglupiec dla swoich przyjemnosci
Ja chcialbym wybiec na lake pelnej zieleni i nawet jakbny mnie tygrys zjadl to pisali i mowili by legendy
A teraz przejedzie cie samochod otrujesz sie woda itd
Planeta choruje i o tym powinno sie mowic

Portret użytkownika OLI

DINOZAURY NIEWINNE WYGINEŁY

DINOZAURY NIEWINNE WYGINEŁY TERAZ NADSZEDŁ CZAS NA WYGINIĘCIE LUDZKOŚCI DLA DOBRA   MATKI ZIEMI ,  KTÓRA  SIĘ SZYBKO ODRODZI I ZOSTANIE RAJEM DLA ROŚLIN , ZWIERZĄD - ALE  BEZ NISZCZYCIELI RASY LUDZKIEJ -    STWORZONEJ PRZEZ ZŁEGO " BOGA. ".//////

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie wrzucaj całej nauki do

Nie wrzucaj całej nauki do jednego wora...
Jedni naukowcy robią wiele, by zapobiec karastrofie (ekologdzy, biolodzy, botanicy, zoolodzy itp.)... Są jednak tacy, którzy pracują po przeciwnej stronie barykady (sługusy koncernów naftowych, chemicznych, przetwórstwa spożywczego, zbrojeniowych)... Wykonują swoją pracę nie dla planety i ludzkości, ale dla swoich rządnych pieniędzy i władzy panów... Im życzę tylko jednego... Przypadkowego wysadzenia się w powietrze podczas badań w swojej kanciapie!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Traper

Ludzie już sobie pozamiatali.

Ludzie już sobie pozamiatali. Jesteśmy w połowie drogi? Hłehłe... Już w najbliższych latach poczujemy, że Ziemia  zemści się na nas szybciej niż myśleliśmy. Gazy cieplarniane i dodatnie sprzężenia zwrotne, których już nie cofniemy ruszą teraz ze zdwojoną siłą. Jaką przyszłość mają rodzące się dzisiaj dzieci, skoro nawet my 30-latkowie mamy przeje...

Portret użytkownika Typowypolaczek

Zniszczenia ludzkości może w

Zniszczenia ludzkości może w połowie
Planecie nie damy rady nie pochlebiajmy tak człowiekowi matka natura sobie poradzi bez nas.

Zachęcam do kwestionowania swych nawet najgłębiej zakorzebionych wizji i poglądów by potrenować logikę i umysł.

Jak wiadomo arcydzieło samo sie obroni.
Pozdrawiam

Portret użytkownika achiles

 Nikt w Europie nie chce tej

 Nikt w Europie nie chce tej "wymarzonej" przez USA wojny ..., ale jest ona niezbędna dla istnienia "narodu amerykańskiego" więc się odbędzie .., tak samo jak potrzebna jest darmowa ropa iracka(napaść na suwerenny kraj, zamordowanie Husajna, 12 lat okupacji i rabunku ropy).., potrzebna darmowa ropa libijska (napaść na suwerenny kraj, zamordowanie Kadafiego, 4-ty rok okupacji i rabunku ropy) ..., potrzebne bazy w Kosowie - podjudzono ludzi do mordowania się w Jugosławii, zachciało się US-zwyrodnialcom baz na Krymie - najęli banderowców i judzą do wojny na Ukrainie..., Zginie w Europie dla brudnych interesów USA 150-200 mln ludzi ..., i zaczną się ludzie zastanawiać - po co to było ...., Co z tego, że US-bandziorów postawi się przed Trybunał Stanu, gdy wokół będzie śmierć i ruiny...

Portret użytkownika wielebny Hektor

Setki tysięcy ton plastiku w

Setki tysięcy ton plastiku w oceanach, wręcz pływające wyspy widoczne z kosmosu a "inni naukowcy" krytykują, bo niby mają jakieś wątpliwości?
Powiedział bym co o takich myślę, gdybym tylko umiał używać słownika AMR...

Portret użytkownika Gary McKinnon

opowiem wam o nadurzyciach

opowiem wam o nadurzyciach rządów i wielkiego biznesu.ilu z was slyszalo i silnikach napedzanych alkocholem,odpadami woda o palliwooszczednych gaznikach?idea silnika spalinowego jest od 70 lat przestarzala ale kartele paliwowe i sokrumpowane prawo zmuszaja nas do spalania ropy od ponad 100 lat.wielki biznes odpowiada za zatrucie naszej wody powietrza i pozywienia.wizje ginacego swiata przeslaniaja im pieniadze .ile wycieków ropy przetrwamy?miliony galonów niszcza oceany i życie miedzyinnymi plamkton zrudlo 60 do 90 procent tlenu pedacym podstawa morskiego ekosystemu zrudla naszego wyrzywienia .ale plankton ginie .zalali caly swiat toksycznymi odpadami .kontroluja ustawodastwo i kontroluja prawo .prawo pozwala nakladac grzywny w wysokosci 25 tysiecy dolarow dziennie.firma zarabiajaca 10 milionow za topienie odpadow moze sie czuc bezkarna.opanowali media by zniewolic umysły.zamkneli nam usta ,nazywaja nas fanatykami .zostalismy zniszczeni chemicznie i genetycznie bez naszej wiedzy .odczuja to nasze dzieci .trucizna ta nas zabija ,a my sie nawet niespostrzezemy kiedy.ilu z nas uwierzylo by 40 lat tem ze smog ograniczy widocznosc do 15 metrów ze powierze zmieni sie w trujacy gaz ,ze niebedziemy mogli pic wody z kranu.odebrano nam prawa dane przez (boga).niestety wolimy tego niedostrzegac .co mozemy zrobic ?powołajmy nowe władze głóche na naciski przmysłowców ktore nie pozwola by powstawaly odpady nieulegajace bidegradacji .puki jednak zasmiecanie przynosi zyski firmy beda dalej robily to co uwazaja za stosowne .musimy na nich wymuc odpowiednie dzialania jesli to nieprzyniesie skkótkow  zbierzemy siebie i środki by im wymierzyc sprawiedliwosć .wiemy juz jak postapić.

Portret użytkownika 777

Ludzkość jest w drodze do

Ludzkość jest w drodze do zniszczenia ? Ale to nie ludzkość rządzi tylko kilku bogaczy ! Ci bogacze wymyślili sobie bo im tak kazał szatan że ma być rząd światowy a potem mają wprowadzić nowe technologie GMO żeby z ludzi zrobić jakieś cyborgi albo coś gorszego ! Już trwają przygotowania !
Naukowcy z Open Worm Project dążą do odtworzenia zachowania robaka Caenorhabditis elegans w... ciele robota. Ostatnio sprawili, że oprogramowanie komputerowe, wzorowane na układzie nerwowym robaka, niezależnie kontrolowało robota zbudowanego z klocków Lego. To kolejny krok ku spełnieniu marzeń zwolenników silnej sztucznej inteligencji i transhumanizmu.
"Obecna technologia i nauka umożliwia rekombinacje DNA, gdzie transgeniczne organizmy są stwarzane. Genetyczna struktura jednego gatunku jest zmieniana poprzez transfer genu lub genów z innego. Biolodzy molekularni klasyfikują funkcje i zadania genów w obrębie rodzinnego gatunku, ale są niepewni w wielu miejscach, jak genetyczne kodowanie może zareagować podczas transferu z jednego gatunku do innego. Nie tylko genetyczna struktura zmodyfikowanego zwierzęcia i jego młodych jest zmieniana pod względem wyglądu, w wyniku trans genetycznych modyfikacji, ale sensoryka modalna, zdolności immunologiczne, osobowość, cechy zachowawcze i wiele innych." urywek pochodzi z tej strony
http://popotopie.blogspot.com/2014/04/zagadka-ludzkosci-przedpotopowych-ile.html
 
Chcą nas zatruć GMO i spuszczają na nas morgelony ! To masoneria tak robi !

 

Portret użytkownika szaman

777 Czy Ty nie mozesz napisac

777 Czy Ty nie mozesz napisac normalnego komentarz,tylko zawsze wpierdolisz miedzy wiersze jakies religijne bzdury? Ile Ty masz czlowieku lat ze jeszcze w szatana wierzysz.Nikt nie bedzie bral Twoich wypowiedzi na powaznie,no chyba ze ludzie Twojego pokroju,zagubieni w zydowskich legendach i bojacy sie przyjac do swiadomosci,ze po sm ierci nic nie ma.

Portret użytkownika ewa11

nie bogacze,syjonisci czy

nie bogacze,syjonisci czy masoni,a poprostu ludzie!
nikt nie rodzi sie egoistycznym bogaczem,masonem czy syjonista,
zlo które w czlowieka wchodzi jest za ten stan odpowiedzialne,
nawet biedny altruista moze nagle stac sie bogatym egoistycznym
masonem!
a zwykli ludzie jesli  nie podazali by droga jaką im stwarza zlo,ktore sie zagniezdzilo w bogatych bezdusznych wladajacych tym wszystkim-
nie szlo by to tak zręcznie,
nikt nikomu nie każe zabijać czy sypac na łeb innym syfu!
 
co do ziemi,to człowiek nie zniszczy ziemi,a jedynie siebie samego!
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika mordyna

Ewa jesteś trochę naiwna,

Ewa jesteś trochę naiwna, przecież jak by oni namówili jakichś sadystów najemników za ogromną kasę, aby wymordowali Ci całą rodzinę, to sama pewnie byś się wkurzyła i kipiła zemstą nienawiści do tych ludzi.
A osoba która to zleciła była by bezkarna za kurtyną.
Właśnie to samo zrobili na bliskim wschodzie, gdy rozwścieczyli muzułmanów, mordując w ich własnym kraju na początku ich rodziny o ropę, a potem zaszczuwając na nich cały świat. A ci jako prości ludzie w nienawiści robią to co robią, bo tylko tak potrafią walczyć z silniejszym wrogiem, lepiej wyposażonym technicznie i sprytniejszym. Muszą poświęcać własne rodziny i dzieci, ponieważ wróg korzysta z sił ONZ i jest liczebniejszy z innymi krajami. Wstyd mi że te Polskie półgłówki zwane żołnierzami, jako najemnicy jechali mordować afgańczystków dla zachodnich złodziei i morderców z kliki Z.Brzezinskiego...

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem