Lider wenezuelskiej opozycji wciąż nie daje za wygraną

Kategorie: 

Wenezuelski przywódca opozycji Henrique Capriles Radonski rozpoczął formalną drogę prawną podważającą wyniki wyborów prezydenckich, które miały miejsce w zeszłym miesiącu. W czwartek została złożona apelacja do Sądu Najwyższego o unieważnienie wyników wyborów, w której jest mowa o przekupstwach, przemocy i nadużyciach, do których miało dojść w całym procesie wyborczym. W ciągu 72 dni można spodziewać się odpowiedzi na apel.

 

18 kwietnia przewodnicząca Narodowej Komisji Wyborczej (CNE) zgodziła się na audyt wszystkich głosów po tym, jak zwolennicy opozycji napadli na jej dom. Wybory w tym kraju odbywają się w systemie elektronicznym z wykorzystaniem maszyn, które po wprowadzeniu na ekranie kandydata drukują potwierdzenie, wrzucane następnie do urny. Przeliczenie głosów polegało więc na porównaniu papierowych wersji z elektronicznymi wynikami.

 

Sprawdzenie wszystkich głosów potwierdziło zwycięstwo Nicolása Maduro. Lider opozycji, który sam zgodził się na takie rozwiązanie, odrzucił audyt głosowania i oskarżył nowego już prezydenta o oszustwa w wyborach. Apelacja do Sądu Najwyższego prawdopodobnie niczego już nie zmieni - sam Capriles uważa, że sąd zapewne ją odrzuci ale nie ma on wątpliwości, że sprawa zakończy się w społeczności międzynarodowej.

 

W środę Nicolás Maduro w przemówieniu w Plaza O'Leary powiedział, że Capriles i jego opozycja chce doprowadzić burżuazję do władzy. Dodał również, że mała grupa prawicowych faszystów uprowadziła wenezuelską opozycję i prowadzą faszystowski projekt.

"Zaakceptujcie swoją porażkę faszyści! Przestanie walczyć i marudzić. Jesteście marudnymi, burżuazyjnymi faszystami, którzy zachęcają do nienawiści i przemocy w tym kraju." - powiedział Nicolás Maduro

 

 

Źródło: http://www.aljazeera.com/video/americas/2013/05/2013525526837585.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Teraz tylko czekać aż ten

Teraz tylko czekać aż ten nazistowski kastrowany wypierdek poprosi "medzynarodową społeczność" o pomoc w walce z chilijskim rezimem Maduro co zostanie z zyczliwością przyjęte w kręgach zwyrodnialców z nato.

Portret użytkownika ad vocem

Ciekawe jaki kit będzie teraz

Ciekawe jaki kit będzie teraz wciskał Max Kolonko.Na YouTube tak biadolił o spadku dochodów z wydobycia ropy naftowej sprytnie pomijając najważniejszy fakt: Te mniejsze dochody zostały w całości w Wenezueli a nie w łapach garbatonosych banksterów.Jak tym razem szczeka Kolonko?Ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?  

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ