Liczne antropogeniczne zanieczyszczenia zlokalizowano na dnie oceanu

Kategorie: 

W wyniku obserwacji oceanograficznych, prowadzonych przez Instytut Badań Podwodnych MBARI (Monterey Bay Aquarium Research Institute), w zatoce Kalifornijskiej na głębokości trzech kilometrów zalegają śmieci wyprodukowane przez człowieka, donosi Gismeto.

 

Pracownicy instytutu spędzili prawie 18 tys. godzin na podwodnym penetrowaniu dna morskiego w pobliżu południowej Kalifornii. Badania przeprowadzono także w rejonie Hawajów i w okolicach wyspy Vancouver. Potwierdziły one występowanie zanieczyszczeń. Odpady zalęgają zwłaszcza na stokach i na dole kanionów w głębinach oceanu.


Eksperci twierdzą, że jedna trzecia odpadów to plastikowe śmieci. Na drugim miejscu znalazły się pozostałości opakowań metalowych, głównie aluminiowe i stalowe puszki. Proces rozkładu plastikowych śmieci i metalu na znacznych głębokościach morza może trwać setki lat.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Stasio

Niech sprawdzą dno w

Niech sprawdzą dno w "trójkącie Bermudzkim" tam gdzie ponoć znajdują sie jakieś budowle i piramidy oraz dno oceanu Atlantyckiego koło Hiszpanii gdzie również ponoć są zatopinoe jakieś budowle a ostatnio GOOGLE EARTH na wniosek NASA zrobiła blokadę w ostrości oglądania owego fragmentu oaceanu.

Portret użytkownika SurvivorMan

No i tak sobie tłumacz...

No i tak sobie tłumacz... Takie jak ty osobniki, to najgorszy typ człowieka... Gdy siedzą przed ekranem monitora, wszechobecny śmietnik pozostawiany ludzi nie przeszkadza im zupełnie... Ba... Nawet twierdzą (jak widać) że śmieci pochodzą z ziemi... Filozofowie zasrani... Gorzej, gdy taki mądrala jeden z drugim wybierze się ze swoimi bachorami na wakacje nad Bałtyk, w góry czy nad jezioro... Wtedy nagle zachciewa się urlopu w miejscu wolnym od tych "pochodzących z ziemi" rekwizytów, prawda??? Hipokryzja do kwadratu...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem