Liczba poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chinach wzrosła do 450 tysięcy osób

Kategorie: 

Liczba osób dotkniętych przez silne trzęsienie ziemi, które wstrząsnęło we środę Regionem Autonomicznym Xinjiang w Chinach przekroczyła 450 tysięcy. Wcześniej sądzono, że poszkodowanych jest tylko około 7800 osób.

 

Okazuje się, że nie doceniono wpływu trzęsienia o magnitudzie 7,3 w skali Richtera. Nowe informacje na temat osób dotkniętych żywiołem, pochodzą z centrum operacyjnego, które powołano w celu wyeliminowania skutków tego trzęsienia ziemi.  Mimo tak dużej liczby poszkodowanych obyło się bez ofiar śmiertelnych, co trzeba uznać za cud.

 

Mimo, że epicentrum tego trzęsienia zlokalizowane było w dosyć odludnym obszarze, skala zniszczeń spowodowanych przez wstrząsy była dosyć duża. Stało się tak ponieważ głębokość trzęsienia wyniosła od 5 do 10 kilometrów pod ziemią, a to stosunkowo płytko.

Według ostatnich informacji trzęsienie ziemi spowodowało uszkodzenia w 68 340 domostwach. Dodatkowo uszkodzonych zostało 497 mostów.  Ostateczna wysokość strat nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej. Bilans jest zaskakująco wysoki. Nadal potrzeba też dużo pracy, aby wyeliminować skutki tego zjawiska.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Mr Spock

Ludzie wciąż się łudzą i nie

Ludzie wciąż się łudzą i nie rozumieją że to już jest koniec. W tym roku (2014) będzie koniec Kalendarza Majów i nastąpi przejście przez Ziemię Fali Międzywymiarowej, o której pisze Laura Knight-Jadczyk od wielu lat. W momencie przejścia Fali dusze, które przeszły przez wszystkie lekcje, zostaną przeniesione do wyższej rzeczywistości.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem